Najčastejšie otázky ohľadom asistovanej podpory spoločnosti Microsoft

Ako môžem kontaktovať asistovanú podporu spoločnosti Microsoft a aká je jej pracovná doba?

V prípade technických problémov či otázok si prosím pripravte nasledujúce informácie a navštívte stránku asistovanej podpory, vyberte súvisiaci produkt alebo adresár a kontaktujte odborníka oddelenia technickej podpory.
V závislosti od prípadu vám budú ponúknuté dostupné možnosti asistovanej podpory.

V prípade netechnických problémov, ako sú napríklad všeobecné otázky o produktoch, licenciách a otázky pred kúpou produktu, môžete:

  • Priamo kontaktovať odborníka oddelenia technickej podpory na telefónnom čísle 0850 111 300 (Pracovný deň 8:00 – 20:00).
  • Odoslať otázku o licenciách alebo pre viac informácií prostredníctvom webového formuláru.
  • Spustiť reláciu konverzácie (chat) o netechnických témach na tejto stránke - v tretej záložke Služby zákazníkom Microsoft.

Pracovná doba telefonického centra je počas pracovných dní od 8:00 do 20:00.

Aké informácie si mám pripraviť pred kontaktovaním asistovanej technickej podpory spoločnosti Microsoft?

Pre urýchlenie založenia prípadu si vopred pripravte nasledovné informácie, ktoré od Vás môže pracovník zákazníckej linky požadovať:

+ Popis problému:

+ Celý názov softvéru, ktorého sa tento prípad týka:

+ Operačný systém:

+ Service Pack:

+ Bitová verzia softvéru:

+ Jazykové rozhranie softvéru:

+ Produkt ID:

+ Produktový kľúč (Product Key):

+ Inštalačné CD / DVD:

+ Počítač/Notebook v doméne:

+ Administrátorské práva:

Keď vás odborník oddelenia technickej podpory nájde v registračnej databáze (v prípade, že ste už niekedy podporu kontaktovali) alebo vaše kontaktné údaje prihlási, dostanete číslo prípadu a následne budete spojení s technickým pracovníkom. Pri ďalšom hovore týkajúcom sa rovnakej témy stačí uviesť pridelené číslo prípadu.

Kedy mám oprávnenie na získanie bezplatnej asistovanej podpory spoločnosti Microsoft?

Bezplatná asistovaná technická podpora je určená pre produkty stolných počítačov zakúpených v „škatuli“ (balíky Office) a všetky produkty dodané na základe multilicenčných zmlúv. Podpora multilicencií nie je automatická, ale môže sa zakladať na identifikácii prístupu programu Software Assurance. Podrobnosti o podpore produktu nájdete na stránkach životných cyklov spoločnosti Microsoft.

Podpora môže byť bezplatná i v prípade otázok súvisiacich s vírusmi. Spoločnosť Microsoft poskytuje technickú podporu aj v prípade hardvérových produktov od spoločnosti Microsoft, predovšetkým pri inštalácii určitých ovládačov alebo pri riešení problémov a základnej konfigurácii vybavenia. K dispozícii je technická podpora hier od spoločnosti Microsoft. Spoločnosť Microsoft neposkytuje podporu, ak problém spočíva v celkovom fyzickom poškodení alebo nefunkčnosti vybavenia v záruke (tým sa zaoberá predajca).

Ak vám bolo poskytnutie služieb odopreté, patríte do jednej z nasledujúcich kategórií:

  • Vlastníte produkt, ktorý nespadá pod asistovanú technickú podporu. Ak vlastníte ľubovoľný serverový produkt (ako napríklad server spoločnosti Microsoft, servery SQL, SNA, Exchange, SMS a ďalšie), technickú podporu poskytujú predajcovia. Predajcu môžete nájsť na lokalite programu Microsoft Pinpoint.
  • Spoločnosť kúpila softvér prostredníctvom licencie Select:
    pre zákazníkov sa podmienky podobné licencii Select vzťahujú na výrobcov OEM. Preto kontaktujte predajcu.
  • Vlastníte verzie OEM: ak vlastníte takzvané verzie OEM produktu, znamená to, že ste kúpili produkt predinštalovaný do počítača. Produkt výrobcu OEM ľahko identifikovať, keďže časťou čísla informácií o produkte (kód Product ID) sú i písmená OEM.

V tom prípade kontaktujte výrobcu počítača. Podrobnosti nájdete na stránke podpory výrobcov OEM. Podrobnosti o výrobcoch sa nachádzajú na stránke programu Microsoft Pinpoint alebo na stránkach zostavovateľov systémov. Spoločnosť Microsoft samozrejme poskytuje bezplatnú technickú podporu online prostredníctvom rozličných fór technickej podpory.

Nemám oprávnenie na získanie bezplatnej podpory. Dá sa kúpiť incident technickej podpory?

Ponúkame takzvanú platbu pri každom incidente (PPI, pay per Incident), ktorá je určená len pre podniky. Môžete napríklad kúpiť prípad pre serverové produkty. Ponuka technickej podpory produktov je dostupná na stránke asistovanej podpory.

Na základe zmlúv o úrovniach partnerstva môžu partneri ročne získať 3 – 5 bezplatných prípadov technickej podpory. Podrobnosti nájdete na portáli podpory MPN.

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Posledné hodnotenie : 12. novembra 2012