Podpora antivírusovej ochrany Microsoft a zabezpečenia Windowsu

Informácie o bezplatnom antivírusovom softvéri Microsoft Security Essentials, riešeniach zabezpečenia a pomoci pri poplašných správach a podvodoch.

Začnite tu

Začnite tu

Máte obavy, že by váš počítač mohol byť vystavený vírusom a ďalším hrozbám zabezpečenia? Spoločnosť Microsoft ponúka bezplatné nástroje na vyhľadávanie a odstraňovanie vírusov, ako aj integrovanú ochranu na zabezpečenie počítača proti vírusom a ďalším hrozbám zabezpečenia. Ak chcete začať, dodržte tri uvedené kroky.

Krok 1Kontrolujte výskyt vírusov v počítači
Microsoft Safety Scanner je bezplatný nástroj zabezpečenia určený na prevzatie, ktorý na základe vašich požiadaviek skontroluje výskyt vírusov, spyware a iného škodlivého softvéru v počítači a odstráni ho.
Krok 2Konfigurujte počítač tak, aby sa predchádzalo hrozbám zabezpečenia
Vytvorením ochrany je možné počítač zabezpečiť proti vírusom. Ak chcete predísť infikovaniu počítača hrozbami zabezpečenia, použite diagnostický nástroj na ochranu pred malvérom, ktorý vás prevedie procesom konfigurácie týchto systémových nastavení: nastavenie automatickej aktualizácie systému Windows, zapnutie brány Windows Firewall, zapnutie nastavenia ochrany osobných údajov v programe Internet Explorer, zapnutie kontroly používateľských kont (UAC), vyčistenie vyrovnávacej pamäte internetu a ďalších nastavení.
Krok 3Ochrana pre váš počítač
Windows Defender je súčasťou nového systému Windows a pomáha chrániť počítač pred vírusmi a iným malvérom.
Pre počítač so staršou verziou systému Windows si môžete stiahnuť Microsoft Security Essentials.

Informácie o vírusoch

Informácie o vírusoch

Ochrana pre váš počítač
Windows Defender je súčasťou nového systému Windows a pomáha chrániť počítač pred vírusmi a iným malvérom.
Pre počítač so staršou verziou systému Windows si môžete stiahnuť Microsoft Security Essentials.

Štyri kroky na ochranu počítača (EN)
Nasledujte pokyny uvedené v týchto štyroch krokoch a váš počítač bude zabezpečený a aktuálny.

Myslíte si, že máte vírus? Postupujte podľa týchto krokov
V tomto článku sa hovorí o postupoch pri určení, či je počítač infikovaný vírusom, červom alebo trójskym koňom, odstránení infekcie a predchádzaní infikovania počítačovým vírusom v budúcnosti.

Zabezpečenie online pre spotrebiteľov od spoločnosti Microsoft (EN)
Získajte ďalšie informácie o zabezpečení počítača a chráňte svoju rodinu, seba a počítač. Webová lokalita zabezpečenia online pre spotrebiteľov obsahuje užitočné nástroje a zdroje informácií, ktoré vám poskytnú aktuálnu ochranu a zabezpečenie počítača.

Informácie o zabezpečení

Informácie o zabezpečení

Automatická diagnostika a oprava problémov so zabezpečením v systéme Windows
Automaticky diagnostikujte a opravujte problémy so zabezpečením v systéme Windows, ako sú napríklad problémy s funkciou Kontrola používateľských kont, bránou Windows Firewall alebo ochranou spúšťania údajov, aby sa predchádzalo hrozbám zabezpečenia.

Kontrolný zoznam zabezpečenia systému Windows
Pomocou tohto kontrolného zoznamu môžete skontrolovať, či používate všetky výhody, ktoré sú k dispozícii v systéme Windows v oblasti zabezpečenia počítača.

Inštalácia aktualizácií od spoločnosti Microsoft
Chráňte počítač pred hrozbami zabezpečenia a udržujte svoju verziu systému Windows aktuálnu.

Štyri kroky na ochranu počítača (EN)
Nasledujte pokyny uvedené v týchto štyroch krokoch a váš počítač bude zabezpečený a aktuálny.

Zabezpečenie online pre spotrebiteľov od spoločnosti Microsoft (EN)
Získajte ďalšie informácie o zabezpečení počítača a chráňte svoju rodinu, seba a počítač. Webová lokalita zabezpečenia online pre spotrebiteľov obsahuje užitočné nástroje a zdroje informácií, ktoré vám poskytnú aktuálnu ochranu a zabezpečenie počítača.

Iní poskytovatelia softvéru zabezpečenia

Nainštalujte si bezpečnostný softvér a pravidelne ho aktualizujte, aby bol váš počítač chránený pred vírusmi a ďalšími hrozbami.

Ako ochránim svoj počítač so systémom Windows 8.1 pred vírusmi?

Poskytovatelia softvéru zabezpečenia pre zákazníkov systému Windows 7 (EN)

Poskytovatelia softvéru zabezpečenia pre zákazníkov systému Windows Vista (EN)

Poskytovatelia softvéru zabezpečenia pre zákazníkov systému Windows XP (EN)

Poplašné správy a podvody

Poplašné správy a podvody

Podvody, v ktorých sa vyskytuje názov spoločnosti Microsoft alebo niektorého jej produktu (EN)
V podvodoch, ktorých cieľom je neoprávnené získavanie údajov, sa útočníci snažia pomocou názvov známych spoločností presvedčiť obete, aby navštívili klamlivé webové lokality alebo klikli na nebezpečné prepojenia. Spoločnosť Microsoft neodosiela nevyžiadané e-maily, v ktorých by žiadala o poskytnutie osobných alebo finančných informácií.

Ako narábať s podozrivým e-mailom (EN)
Ak sa v priečinku doručenej pošty objaví podozrivá správa, postupujte podľa týchto pokynov.

Podvody, v ktorých sa sľubujú peniaze, dary alebo ceny (EN)
V niekoľkých typoch podvodov, ktorých cieľom je získanie údajov, sa sľubujú úžasné finančné alebo iné ceny, na získanie ktorých stačí maličkosť – vyzradenie osobných údajov zlodejom identity.

Ako rozpoznávať e-maily alebo prepojenia zamerané na získanie údajov (EN)
Niekoľko rád, ako rozpoznať klamlivé e-mailové správy alebo prepojenia.

Spýtajte sa komunity

Spýtajte sa komunity

Fórum zabezpečenia a ochrany osobných údajov (CZ) na lokalite Microsoft Community
Uverejňujte otázky vo fóre lokality Microsoft Community zameranom na ochranu súkromia a zabezpečenie. Odborníci sú pripravení vám pomôcť.

Fórum Začíname pracovať so softvérom Microsoft Security Essentials (CZ) na lokalite Microsoft Community
Uverejňujte otázky vo fóre lokality Community zameranom na prvé kroky pri používaní a inováciu softvéru Microsoft Security Essentials. Odborníci sú pripravení vám pomôcť.

Fórum o aktualizovaní definícií vírusov a spyware (CZ) na lokalite Microsoft Community
Uverejňujete otázky vo fóre lokality Community zameranom na aktualizovanie definícií vírusov a spyware softvéru Microsoft Security Essentials. Odborníci sú pripravení vám pomôcť.

Fórum o kontrole, zisťovaní a odstraňovaní hrozieb (CZ) na lokalite Microsoft Community
Uverejňujete otázky vo fóre lokality Community zameranom na kontrolu, zisťovanie a odstraňovanie hrozieb pomocou softvéru Microsoft Security Essentials. Odborníci sú pripravení vám pomôcť.

Odborníci v oblasti IT

Zdroje zabezpečenia pre odborníkov v oblasti IT

Nová súprava Solution Accelerator: Microsoft Security Compliance Manager (EN)
Softvér Microsoft Security Compliance Manager vám poskytuje centralizované funkcie správy základného zabezpečenia, základné portfólio, funkcie prispôsobenia a flexibilitu exportu základného zabezpečenia, aby mohla vaša organizácia efektívne spravovať zabezpečenie a proces dosiahnutia súladu s predpismi pre najrozšírenejšie produkty spoločnosti Microsoft.

Inštalácia najnovších opráv zabezpečenia spoločnosti Microsoft (EN)
Každý druhý utorok v mesiaci vydáva spoločnosť Microsoft najnovšie aktualizácie zabezpečenia svojho softvéru. Zabezpečte ochranu počítača nainštalovaním aktualizácií z najnovších bulletinov o zabezpečení od spoločnosti Microsoft.

Novinky zabezpečenia v systéme Windows Server 2008 R2 (EN)
Pomocou týchto tém o hodnotení produktov získajú odborníci v oblasti IT prehľad o novinkách a zmenách vo funkciách zabezpečenia v systéme Windows Server 2008 R2.

Inštalácia aktualizácií od spoločnosti Microsoft
Chráňte počítač pred hrozbami zabezpečenia a udržujte svoju verziu systému Windows aktuálnu.

Centrum spoločnosti Microsoft na ochranu pred malvérom (EN)
Blog Centra spoločnosti Microsoft na ochranu pred malvérom umožňuje komunikáciu medzi strediskom Microsoft Malware Response Center a zákazníkmi v reálnom čase. Jednotlivé témy obsahujú aktualizované a zákulisné informácie o nových, aktuálnych a zaujímavých hrozbách malvéru, ako aj ďalšie zdroje informácií z oblasti počítačového zabezpečenia.

Chráňte prostredie výmeny správ servera Exchange pomocou produktu Forefront Security for Exchange Server (EN)
Produkt Forefront Security for Exchange Server obsahuje niekoľko nástrojov na kontrolu od popredných spoločností v oblasti zabezpečenia, ktoré sú integrované v jednom riešení. Vďaka tomu môžu spoločnosti chrániť svoje prostredie výmeny správ servera Exchange pred vírusmi, červami a nevyžiadanou poštou.

Buďte zabezpečení: navštívte stránku Security TechCenter na lokalite TechNet (EN)
Stránka Security TechCenter obsahuje prepojenia na technické bulletiny, poradenské služby, nástroje, návody a zdroje komunity určené odborníkom v oblasti IT s cieľom udržiavať aktuálnosť a zabezpečenie serverov, stolných počítačov alebo aplikácií spoločnosti Microsoft.

Asistovaná technická podpora

Asistovaná technická podpora


Kontaktovanie zákazníckej technickej podpory zabezpečenia
Keď vytvárate prípad, poskytnite všetky požadované informácie týkajúce sa daného problému. Bude vám pridelené číslo prípadu technickej podpory, aby bolo možné žiadosť sledovať a priradiť. Toto číslo prípadu technickej podpory sa bude požadovať pri každom kontakte s pracovníkom technickej podpory.
Pracovná doba: 24 hodín denne, 7 dní v týždni
Možnosti technickej podpory

Pomoc s ďalšími produktmi zabezpečenia spoločnosti Microsoft
Microsoft Security Essentials

Javascript zakázaný Zistili sme, že máte v počítači zakázaný Javascript. Služby technickej podpory najlepšie využijete so zapnutým aktívnym skriptovaním (EN) (EN)

Posledné hodnotenie : 30. marca 2015