Jeden alebo viac servery správy a ich spravovaných zariadenia sú nedostupné v konzole operácie Manager Operations Manager

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 975057 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Priznaky

V prostredí Microsoft System Center Operations Manager jedného alebo viacerých riadenia servery, ktoré hostí nasledujúce úlohy, spolu s týchto riadenia servery spravovaných zariadenia, sa môže objaviť tlmene alebo Šedě v konzole operácie:
 • Root Management Server
 • Management Server
 • Server brány
 • Agent
Okrem toho udalosť podobná nasledovnej je Operations Manager denníka zapíšu na týchto počítačoch:

Typ udalosti: chyba
Zdroj udalosti: ESE
Event Category: Správca transakcií
Identifikácia: 623
Popis: (HealthService)<PID></PID>) Verzia uložiť napríklad <instance></instance> ("<name></name>") dosiahol jeho maximálnu veľkosť <value></value>MB. Je pravdepodobné, že dlho-bežiaci transakcia zabránenie čistenie verzia skladu a spôsobuje to vybudovať veľkosti. Aktualizácie zamietne dovtedy, kým dlhotrvajúcu transakcie úplne spáchaný alebo vrátená späť. Možné dlhotrvajúcu transakcie:
Identifikácia relácie: <value></value>
Relácie-súvislosti: <value></value>
ThreadId kontexte relácie: <value></value>.
Čistenie:<value></value>

Poznámka Táto udalosť môže oznámiť túto skutočnosť inými procesmi Operations Manager, podľa postihnutých úlohy.

Pricina

Tento problém sa zvyčajne vyskytuje v prostredí veľkých Operations Manager, v ktorom serveri správy alebo počítačom agent riadi mnohé toky činností. Táto situácia môže nastať z jedného z nasledujúcich dôvodov:
 • Mnoho Management Pack sú nainštalované.
 • Management server alebo agent koná ako proxy pre mnoho zariadení.
Operácie manažér zdravotnou službou uchováva záznamy o transakciách, ktoré nie sú hotové niečo s názvom "uložiť verziu." Verzia skladu umožňuje Extensible Storage motora (ESE) sledovať a spravovať bežné transakcie. Ukladanie verzií má zoznam činností, ktoré vykonávajú aktívne transakcií, ktoré udržiavajú HealthService službou. Tento zoznam je v pamäti zoznam zmeny, vykonané na databázu HealthService. Neexistuje predvolená veľkosť, optimalizované pre typickú inštaláciu každý Operations Manager úlohu. Predvolená veľkosť však môže byť nedostatočné pre určité Operations Manager prostredia.

Riesenie

Dôležité Táto časť, metóda alebo úloha obsahuje kroky, ktoré vám povedať, ako upraviť databázu registry. Avšak, môžu spôsobiť vážne problémy ak databázu registrov upravíte nesprávne. Preto sa uistite, že ste postupovali správne. Doporučujeme zálohovať databázu registrov skôr, ako zmeníte jej hodnoty. Potom, môžete obnoviť databázu registrov, ak sa vyskytne problém. Ďalšie informácie o zálohovaní a obnovení databázy registrov nájdete po kliknutí na nasledovné číslo článku publikovaného v Microsoft Knowledge Base:
322756 Zálohovanie a obnovovanie databázy registry v systéme Windows
Problém vyriešite uplatňovať tieto databázy registry nastavenie na počítačoch hostiteľské postihnutých úlohy:
Podkľúč:HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\HealthService\Parameters
Typ:REG_DWORD
Meno:Pretrvávanie verzia skladu maximálne
Hodnota:Počet 16-kilobajtových stránok
Base:Desatinný
Predvolená veľkosť verzií skladu závisí Operations Manager úlohu a je definovaná ako počet 16-kilobajtových stránok prideliť v pamäti. Predvolené hodnoty sú nasledovné:
 • Agent (workstation operačné systémy): 640 (10 MB)
 • Agent (operačných systémov pre servery): 1920 (30 megabajtov)
 • Management Server: 5120 (80 MB)
Ak sa vyskytne tento problém, odporúčame, aby nastavíte veľkosť ukladacieho priestoru verzia zdvojnásobiť predvolenej veľkosti. Napríklad, ak nastavíte veľkosť ukladacieho priestoru verziu na počítač, ktorý hostí Management Server úlohu, nastaviť hodnotu databázy registry na 10240 (desiatkovo).

Po použití zmena databázy registry, reštartujte službu HealthService.

Poznámky
 • Väčšia veľkosť ukladacieho priestoru verzia vyžaduje dodatočné pamäte prideliť.
 • Ak HealthService beží veľa toky činností, túto hodnotu databázy registry sa musia stanoviť za ešte väčší ako odporučená veľkosť.
 • Iné otázky, kde sú niektoré z týchto príznakov podobné pozri Riešenie problémov s gray agent štáty v System Center Operations Manager

Vlastnosti

ID článku: 975057 - Posledná kontrola: 15. augusta 2012 - Revízia: 0.1
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft System Center Operations Manager 2007
 • Microsoft System Center Operations Manager 2007 Service Pack 1
 • Microsoft System Center Operations Manager 2007 R2
 • Microsoft System Center Operations Manager 2012
Kľúčové slová: 
kbtshoot kbexpertiseinter kbsurveynew kbprb kbmt KB975057 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem: 975057

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com