DÜZELTME: Bir x64 bilgisayarda SQL Server Compact Edition 3.5 Service Pack 2'nin 32 bit sürümünü yükledikten sonra SQL Server Compact 3.5 tabanlı bir uygulama çalıştırdığınızda hata iletisi alıyorsunuz

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 974247 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

64 bit bilgisayarlarda SQL Server tabanlı Compact ("CD") bir uygulama iki aşağıdaki belirtilerden biriyle başarısız olabilir:
Belirti 1
Uygulamanın bilgisayarda yüklü olan sürümü ile uyumlu değil kompakt bir sürümü yüklemeye çalışıyor. Yanlış sürümlerin uygulama kararsızlığına yol açabilir ve Compact yükleme durduruldu.

Belirti 2
Uygulama SQL Server için kullanılan ADO.NET sağlayıcısının karşılık gelen Compact yerel bileşenlerini yükleyemiyor.

Bu sorunlar ile ilişkili olan tam özel durumlar şunlardır:

Sürüm uyuşmazlığı özel durum
ADO.NET sağlayıcı, SQL Server bir yanlış işlev neden Compact yerel ikili dosyalar arasındaki algılanan dosya sürüm uyuşmazlığı. Bu, birden çok SQL Server Compact farklı sürümlerinin bulunması nedeniyle olabilir. Lütfen eşleşen sürüm SQL Server Compact ikili dosyaları yükleyin [ADO.NET sağlayıcı dosyası sürümü = XXXX, özgün ikili dosya sürümü YYYY =]

BANA dll yüklenemedi özel durum"
'sqlceme35.dll' DLL yüklenemiyor: Belirtilen modül bulunamadı. (HRESULT özel durum: 0x8007007E)

Neden

Kompakt tabanlı uygulamalar genellikle kompakt ADO.NET sağlayıcısının (System.Data.SqlServerCe.dll) karşı programlama. Bu sağlayıcı, dönüş yerel kompakt bileşenlerle iletişim kurar. Çeşitli tutarsızlıkları önlemek için belirli bir sürümü sıkıştırılmış ADO.NET sağlayıcısının yalnızca Compact yerel bileşenleri aynı sürüm için konuşabilirsiniz. Burada Bu ilkeyi kopar ve yukarıda belirtilen iki istisna birini neden olacak bazı senaryolar aşağıda belirtilmiştir:

Örnek Senaryo 1

SQL Server 2008 R2'in (SQL Server Compact 3.5 SP2'in 32-bit sürümü yükler) yükleyin.Daha sonra özel olarak bildirilen SQL Server Compact SP1 dağıtma 64 bit bir uygulama çalıştırdığınızda, "Sürüm Uyuşmazlığı" özel bir durum ile başarısız olur.

Başarısızlık nedeni

 • SQL Server Compact 3.5 SP2'in 32-bit sürümü yüklü olduğunda, Genel Derleme Önbelleği (GAC) ve bileşenleri altında % Program Files(x86) % klasörüne konur doğal x 86 için sürüm 3.5.8080 (System.Data.SqlServerCe.dll) ADO.NET sağlayıcı ekler.
 • Özel olarak dağıtır SQL Server Compact SP1 64-bit uygulama çalıştırıldığında, ADO.NET sağlayıcısının GAC (sürüm 3.5.8080) ' yüklenir ancak yerel 64 bit bileşen sürümü 3.5.5692.0 olan uygulama klasöründen yüklenir.
 • Başına ilkesi etkinleştirilmemiş bir sürüm uyuşmazlığı var.

Örnek Senaryo 2

 • 64-bit bir bilgisayarda SQL Server Compact 3.5 SP1'in x86 sürümünü yükleyin.
 • Ardından, SQL Server Compact 3.5 SP1 x 64 sürümü yükleyin.
 • Aynı bilgisayara yükleyip SQL Server Compact 3.5 SP2'in 32 bit sürümünü Web'den.
 • SQL Server Compact SP1 veya SP2'yi kullanan 64-bit bir uygulama çalıştırın.
 • Uygulamayı çalıştırdığınızda, "BENİ dll yüklenemiyor ile" başarısız durum.

Başarısızlık nedeni

 1. SQL Server Compact 3.5 SP2'in 32-bit sürümünü yükleme SQL Server Compact 3.5 SP1 x 86 yükleme SQL Server Compact 3.5 SP2'ye yükseltir. X 64 yüklemesi farklı CD x 86 yükleme sonuçlanır.
 2. Kompakt SP1 veya SP2'yi kullanan 64-bit bir uygulama bilgisayar üzerinde çalışırken, ADO.NET sağlayıcısının GAC (sürüm 3.5.8080) yükler. Ancak, aynı sürümün yerel ikili sistemde bulunamıyor. Bu nedenle, istisna atar.

Çözüm

Herhangi belirli bir noktada zaman doğru bir 64-bit bilgisayarda, SQL Server Compact durumunu şöyle olur:
 • X 86 ve amd64 MSI'lerini yüklenir.
 • X 86 ve amd64 MSI'lerini aynı sürüme sahip olur.

Benzer sorunları yüz, bu nedenle, hem x 86 bilgisayarın vardır ve, amd64 MSI'lerini kompakt yüklenir ve aynı sürüme sahip olduklarından emin olun. Sonra bunlar değil durumunda, gerektiği gibi kompakt SP2 x 86 ve x 64 MSI'lerini aşağıdaki bağlantısından yükleyin:
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=E497988A-C93A-404C-B161-3A0B323DCE24&displaylang=en

Durum

Microsoft bu sorunun "Aşağıdakilere Uygulanır" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bulunduğunu onaylamıştır.

Özellikler

Makale numarası: 974247 - Last Review: 25 Ocak 2015 Pazar - Gözden geçirme: 3.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft SQL Server Compact 3.5
Anahtar Kelimeler: 
kbHotfixServer kbsurveynew kbqfe kbmt KB974247 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 974247

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com