Numer ID artykułu: 973289 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

WPROWADZENIE

W tym artykule omówiono dostosowywanie ustawień domyślnego lokalnego profilu użytkownika podczas tworzenia obrazu na komputerze, na którym działa jeden z następujących systemów operacyjnych:
 • Windows Vista
 • Windows 7
 • Windows Server 2008
 • Windows Server 2008 R2

Po wdrożeniu obrazu te ustawienia domyślnego lokalnego profilu użytkownika są stosowane do wszystkich nowych użytkowników logujących się do komputera.

Aby dostosować domyślny profil użytkownika lub obowiązkowy profil użytkownika, należy najpierw dostosować domyślny profil użytkownika. Następnie można skopiować domyślny profil użytkownika do odpowiedniego folderu udostępnionego, aby przekształcić ten profil w domyślny profil użytkownika lub obowiązkowy profil użytkownika.

Jeśli domyślny profil użytkownika zostanie dostosowany zgodnie z opisem w tym artykule, nastąpi zrekonstruowanie profilu źródłowego w formacie, z którego będzie mogło korzystać wielu użytkowników. Jest to jedyna obsługiwana metoda dostosowywania domyślnego profilu użytkownika w systemie operacyjnym Windows. Próba dostosowania domyślnego profilu użytkownika w inny sposób może spowodować dołączenie nadmiarowych informacji do nowego domyślnego profilu użytkownika. Takie nadmiarowe informacje mogą spowodować poważne problemy ze stabilnością aplikacji i systemu.

Zwiń ten obrazekRozwiń ten obrazek
2683283
Uwaga Ten artykuł zastępuje wszystkie wcześniej opublikowane procedury dostosowywania domyślnych lokalnych profilów użytkowników w trakcie przygotowywania obrazów.

Jak dostosować domyślny profil użytkownika w systemach Windows 7, Windows Vista, Windows Server 2008 i Windows Server 2008 R2

Jedyną obsługiwaną metodą dostosowywania domyślnego profilu użytkownika jest użycie parametru Microsoft-Windows-Shell-Setup\CopyProfile w pliku odpowiedzi Unattend.xml. Plik odpowiedzi Unattend.xml jest przekazywany do narzędzia przygotowywania systemu (Sysprep.exe).

Krok 1. Skonfigurowanie domyślnego profilu użytkownika
Krok 2. Utworzenie pliku Unattend.xml zawierającego parametr Copy Profile
Krok 3. Dostosowanie domyślnego profilu użytkownika w pliku Unattend.xmlCo należy uwzględnić podczas korzystania z systemów automatycznego tworzenia i wdrażania obrazów

 • W przypadku korzystania z takich narzędzi, jak Zestaw narzędzi firmy Microsoft do wdrażania lub program System Center Configuration Manager ustawienie CopyProfile nie jest wymagane podczas uruchamiania polecenia Sysprep. Narzędzia te zwykle powodują zastąpienie lub zmianę pliku Unattend.xml po wdrożeniu obrazu na dysku, ale przed pierwszym uruchomieniem systemu operacyjnego następującym po uruchomieniu polecenia Sysprep. W związku z tym plik Unattend.xml używany w Zestawie narzędzi firmy Microsoft do wdrażania lub procesie wdrażania System Center Configuration Manager musi zawierać ustawienie CopyProfile.
 • Jeśli w przypadku uruchamiania Instalatora z nośnika instalacyjnego systemu Windows Vista, Windows 7, Windows Server 2008 lub Windows Server 2008 R2 w czasie procesu tworzenia obrazu dla ustawienia CopyProfile zostanie ustalona wartość true, ustawienia profilu administratora mogą zostać niezamierzenie skopiowane do domyślnego profilu użytkownika. Ustawienia profilu administratora znajdują się zwykle w pliku Install.wim na nośniku instalacyjnym.

Jak przekształcić domyślny profil użytkownika w domyślny sieciowy profil użytkownika w systemach Windows 7, Windows Vista, Windows Server 2008 i Windows Server 2008 R2

Aby przekształcić domyślny profil użytkownika w domyślny sieciowy profil użytkownika, wykonaj następujące czynności:

Jak przekształcić domyślny profil użytkownika w obowiązkowy profil użytkownika w systemach Windows 7, Windows Vista, Windows Server 2008 i Windows Server 2008 R2

Domyślny lokalny profil użytkownika można skonfigurować tak, aby stał się profilem obowiązkowym. Dzięki temu wszyscy użytkownicy będą mogli korzystać z jednego centralnego profilu. Aby to zrobić, należy przygotować lokalizację profilu obowiązkowego, skopiować do niej domyślny lokalny profil użytkownika, a następnie skonfigurować lokalizację profilu użytkownika w taki sposób, aby wskazywała profil obowiązkowy.


Krok 1. Przygotowanie lokalizacji profilu obowiązkowego
Krok 2. Skopiowanie domyślnego profilu użytkownika do lokalizacji profilu obowiązkowego
Krok 3. Przygotowanie konta użytkownika

NADAL POTRZEBUJESZ POMOCY?

Jeśli ten artykuł nie zawiera odpowiedzi, której szukasz, kliknij ten przycisk, aby zadać pytanie innym członkom społeczności w witrynie Microsoft Community:
Zadaj pytanie

Dodatkowe materiały

Jeśli wystąpią problemy z logowaniem się do profilu użytkownika, należy kliknąć następujące łącza w celu wyświetlenia tego artykułu w witrynie firmy Microsoft w sieci Web:
Naprawianie uszkodzonego profilu użytkownika
Tworzenie konta użytkownika

Aby uzyskać więcej informacji dotyczących procedury dostosowywania domyślnego lokalnego profilu użytkownika w czasie przygotowywania obrazów systemów Windows XP i Windows Server 2003, wyświetl artykuł z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base: 959753: Jak dostosować domyślny lokalny profil użytkownika w czasie przygotowywania obrazu systemu Windows XP lub Windows Server 2003


Właściwości

Numer ID artykułu: 973289 - Ostatnia weryfikacja: 8 stycznia 2014 - Weryfikacja: 5.0
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
 • Windows 7 Enterprise
 • Windows 7 Home Premium
 • Windows 7 Professional
 • Windows 7 Ultimate
 • Windows Server 2008 R2 Datacenter
 • Windows Server 2008 R2 Enterprise
 • Windows Server 2008 R2 Standard
 • Windows HPC Server 2008 R2
 • Windows Web Server 2008 R2
 • Windows Vista Enterprise
 • Windows Vista Business
 • Windows Vista Ultimate
 • Windows Server 2008 Enterprise
 • Windows Server 2008 Standard
Słowa kluczowe: 
kbprofiles kbexpertiseinter kbsurveynew kbhowto KB973289

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com