ID článku: 973289 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

ÚVOD

Tento článek popisuje vlastní nastavení výchozího místního profilu uživatele při vytváření bitové kopie v počítači, v němž je spuštěn jeden z následujících operačních systémů:
 • Windows Vista
 • Windows 7
 • Windows Server 2008
 • Windows Server 2008 R2

Po nasazení bitové kopie je nastavení výchozího místního profilu uživatele použito pro všechny nové uživatele, kteří se přihlásí k tomuto počítači.

Chcete-li přizpůsobit výchozí síťový profil uživatele nebo povinný profil uživatele, musíte nejprve přizpůsobit výchozí profil uživatele. Výchozí profil uživatele pak lze zkopírovat do příslušné sdílené složky a nastavit jej jako výchozí nebo povinný profil uživatele.

Je-li výchozí profil uživatele přizpůsoben způsobem popsaným v tomto článku, představuje rekonstrukci zdrojového profilu ve formátu, který je vhodný pro využití více uživateli. Toto je jediná podporovaná metoda vlastního nastavení výchozího profilu uživatele pro operační systém Windows. Pokusíte-li se použít k vlastnímu nastavení výchozího profilu uživatele jiné metody, může se stát, že do nového výchozího profilu uživatele budou zahrnuty nadbytečné informace. Tyto nadbytečné informace mohou vést k závažným potížím se stabilitou operačního systému a jednotlivých aplikací.

Zmenšit tento obrázekZvětšit tento obrázek
2683283
Poznámka: Informace v tomto článku nahrazují všechny dříve vydané postupy pro vlastní nastavení výchozího místního profilu uživatele při přípravě bitové kopie.

Vlastní nastavení výchozího profilu uživatele v systému Windows 7, Windows Vista, Windows Server 2008 a Windows Server 2008 R2

Jedinou podporovanou metodou vlastního nastavení výchozího profilu uživatele je použití parametru Microsoft-Windows-Shell-Setup\CopyProfile v souboru odpovědí Unattend.xml. Soubor odpovědí Unattend.xml je předán Nástroji pro přípravu systému (Sysprep.exe).

Krok 1: Konfigurace výchozího profilu uživatele
Krok 2: Vytvoření souboru Unattend.xml obsahujícího parametr CopyProfile
Krok 3: Vlastní nastavení výchozího profilu uživatele v souboru Unattend.xmlCo je třeba zvážit před použitím automatizovaných systémů pro vytvoření a nasazení bitové kopie

 • Použijete-li nástroje, jako je sada Microsoft Deployment Toolkit nebo nástroj System Center Configuration Manager, nastavení CopyProfile není při spuštění příkazu Sysprep požadováno. Tyto nástroje obvykle nahradí nebo změní soubor Unattend.xml poté, co je bitová kopie nasazena na disk, ale předtím, než dojde k prvnímu spuštění operačního systému po spuštění příkazu Sysprep. Proto soubor Unattend.xml použitý v procesu nasazení nástroje Microsoft Deployment Toolkit nebo System Center Configuration Manager musí obsahovat nastavení CopyProfile.
 • Pokud v průběhu procesu vytváření bitové kopie nastavíte při spuštění instalačního programu z instalačních médií systému Windows Vista, Windows 7, Windows Server 2008 nebo Windows Server 2008 R2 parametr CopyProfile na hodnotu true, nastavení profilu správce může být neúmyslně zkopírováno do výchozího profilu uživatele. Nastavení profilu správce je na instalačním médiu obvykle k dispozici v souboru Install.wim.

Vytvoření výchozího síťového profilu uživatele na základě výchozího profilu uživatele v systému Windows 7, Windows Vista, Windows Server 2008 a Windows Server 2008 R2

Chcete-li vytvořit síťový výchozí profil uživatele na základě výchozího profilu uživatele, postupujte takto:

Vytvoření povinného profilu uživatele na základě výchozího profilu uživatele v systému Windows 7, Windows Vista, Windows Server 2008 a Windows Server 2008 R2

Místní výchozí profil uživatele lze nakonfigurovat tak, aby se stal povinným profilem. Díky tomu můžete mít jeden centrální profil, který je používán všemi uživateli. Postup je následující – je třeba připravit umístění povinného profilu, zkopírovat místní výchozí profil uživatele do umístění povinného profilu a pak nakonfigurovat umístění profilu pro jednotlivé uživatele tak, aby odkazovalo na povinný profil.


Krok 1: Příprava umístění povinného profilu
Krok 2: Zkopírování výchozího profilu uživatele do umístění povinného profilu
Krok 3: Příprava účtu uživatele

STÁLE POTŘEBUJETE POMOC?

Pokud tento článek neposkytl odpovědi na vaše dotazy, odešlete kliknutím na toto tlačítko svůj dotaz ostatním členům komunity na webu Microsoft Community:
Položit dotaz

Další zdroje informací

Máte-li potíže s přihlášením k profilu uživatele, zobrazte kliknutím na následující odkazy příslušný článek na webu společnosti Microsoft:
Oprava poškozeného profilu uživatele
Vytvoření uživatelského účtu

Další informace o krocích pro vlastní nastavení výchozího místního profilu uživatele při přípravě bitové kopie pro systém Windows XP nebo Windows Server 2003 naleznete v článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base 959753: Vlastní nastavení výchozího místního profilu uživatele při přípravě bitové kopie systému Windows XP nebo Windows Server 2003


Vlastnosti

ID článku: 973289 - Poslední aktualizace: 3. října 2013 - Revize: 5.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Windows 7 Enterprise
 • Windows 7 Home Premium
 • Windows 7 Professional
 • Windows 7 Ultimate
 • Windows Server 2008 R2 Datacenter
 • Windows Server 2008 R2 Enterprise
 • Windows Server 2008 R2 Standard
 • Windows HPC Server 2008 R2
 • Windows Web Server 2008 R2
 • Windows Vista Enterprise
 • Windows Vista Business
 • Windows Vista Ultimate
 • Windows Server 2008 Enterprise
 • Windows Server 2008 Standard
Klíčová slova: 
kbprofiles kbexpertiseinter kbsurveynew kbhowto KB973289

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com