Düzeltme: MDX) sorgularını SQL Server 2008 için Analysis Services bağlanmak için HTTP üzerinden ADOMD.NET veri sağlayıcısını kullanan bir uygulama çalıştırdığınızda sorgu çok yavaş çalışan

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 972763 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Microsoft, Microsoft SQL Server 2008'in düzeltmeleri tek bir yüklenebilir dosya dağıtır. Düzeltmeleri birikimli olduğu için her yeni sürüm, tüm düzeltmeleri içerir ve sürüm önceki SQL Server 2008'in içerdiği tüm güvenlik düzeltmelerini düzeltin.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Şu senaryoyu inceleyin:
  • Microsoft SQL Server 2008 çözümleme Hizmetleri'ne bağlanmak için HTTP üzerinden ADOMD.NET veri sağlayıcısı kullanan bir uygulama var.
  • Uygulamada, bazı çok boyutlu deyimler (MDX) sorgularını çalıştırın.
Bu senaryoda, MDX) sorgularını çok yavaş çalışan bulabilirsiniz.

NotHTTP, TCP/IP üzerinden OLE DB sağlayıcısı veya TCP/IP üzerinden ADOMD.NET veri sağlayıcısı aracılığıyla OLE DB Sağlayıcısı'nı kullanırsanız, MDX) sorgularını çok daha hızlı çalışır.

Neden

Diğer veri sağlayıcıları kullanan uygulamalarda, birden çok kez canlı tutma iletisi gönderilir. Ancak, uygulama, HTTP yoluyla ADOMD.NET veri sağlayıcısı kullandığında, gönderilen tek bir canlı tutma iletisi yok. Bu nedenle, her istek için kimlik doğrulaması tekrar tekrar gönderilir. Bu, "Belirtiler" bölümünde açıklanan performans sorunu neden olur.

Çözüm

Bu sorunla ilgili düzeltme, önce SQL Server 2008 Service Pack 1 için toplu güncelleştirme 3'de yayımlanmıştır. Bu toplu güncelleştirme paketi hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
971491SQL Server 2008 Service Pack 1 için toplu güncelleştirme paketine 3
Not Yap?lar birikimli olduğu için her yeni düzeltme yayımlanan tüm düzeltmeleri içerir ve sürüm önceki SQL Server 2008'in içerdiği tüm güvenlik düzeltmelerini düzeltin. Microsoft, bu düzeltmeyi içeren en son düzeltme sürümü uygulama düşündüğünüz önerir. Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
970365SQL Server 2008, SQL Server 2008 Service Pack 1'de yayımlandıktan sonra yayımlanan oluşturur
Microsoft SQL Server 2008'in, düzeltmeleri belirli SQL Server hizmet paketleri için oluşturulur. SQL Server 2008 Service Pack 1 yüklemesi için bir SQL Server 2008 Service Pack 1 düzeltme uygulamanız gerekir. Varsayılan olarak, sonraki SQL Server hizmet paketi ile bir SQL Server hizmet paketinde sağlanan herhangi bir düzeltme bulunmaktadır.

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Referanslar

SQL Server için artımlı hizmet modeli hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
935897SQL Server ekibinden bildirilen sorunlar için düzeltmeler ulaştırmak için artımlı bir hizmet modeli kullanılabilir


SQL Server güncelleştirmelerinin adlandırma şeması hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
822499Microsoft SQL Server yazılım güncelleştirme paketlerinin yeni adlandırma şeması


Yazılım güncelleştirme terminolojisi hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 972763 - Last Review: 27 Temmuz 2009 Pazartesi - Gözden geçirme: 2.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft SQL Server 2008 Analysis Services
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbsurveynew kbexpertiseadvanced kbqfe kbfix KB972763 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:972763

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com