Oprava: Chybová zpráva při otevření sledování replikace pro transakční nebo publikace hromadné korespondence v instanci serveru SQL Server 2008 je upgrade ze serveru SQL Server 2000: "Nelze vložit hodnotu NULL do sloupce"isagentrunningnow""

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 970150 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Společnost Microsoft distribuuje opravy 2008 Microsoft SQL Server jako jeden soubor ke stažení. Vzhledem k tomu, že jsou kumulativní opravy, každá nová verze obsahuje všechny opravy hotfix a všechny opravy zabezpečení zahrnuté v předchozí SQL Server 2008, opravte uvolnění.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Předpokládejme následující situaci. V instanci serveru SQL Server 2000 nakonfigurovat transakční publikace nebo slučovací publikaci. Upgradujete instance serveru SQL Server 2000 na SQL Server 2008. Při pokusu o spuštění nástroje Sledování replikace v nástroji SQL Server Management Studio zobrazí následující chybová zpráva:
Msg 515, úroveň 16, stav 2, procedury sp_replmonitorrefreshdata, 386 řádek
Nelze vložit hodnoty NULL do sloupce "isagentrunningnow" Tabulka "distribution.dbo.MSreplication_monitordata"; sloupec nepovoluje hodnoty Null. INSERT se nezdaří.
Příkaz byl ukončen.

Příčina

K tomuto problému dochází, protože sloupec isagentrunningnow v tabulce MSreplication_monitordata nepovoluje hodnoty NULL, po upgradu instance serveru SQL Server 2008.

Řešení

Oprava tohoto problému byla vydána nejprve v kumulativní aktualizaci 3 pro SQL Server 2008 Service Pack 1. Další informace o této kumulativní aktualizaci balíčku získáte následujícím článku báze Microsoft Knowledge Base:
971491Balíček kumulativní aktualizace 3 pro SQL Server 2008 Service Pack 1
Poznámka: Vzhledem k tomu, že sestavení jsou kumulativní, každá nová verze oprava obsahuje všechny opravy hotfix a všechny opravy zabezpečení zahrnuté v předchozí SQL Server 2008, opravte uvolnění. Společnost Microsoft doporučuje zvážit použití nejnovější vydání opravy, které tato oprava hotfix. Další informace naleznete následujícím článku znalostní databáze Microsoft Knowledge Base:
970365Vytvoří SQL Server 2008, které byly vydány po vydání aktualizace Service Pack 1 pro SQL Server 2008
2008 Microsoft SQL Server opravy hotfix jsou vytvořeny pro konkrétní aktualizace service Pack pro SQL Server. K instalaci aktualizace Service Pack 1 pro SQL Server 2008, je třeba použít opravu hotfix aktualizaci Service Pack 1 pro SQL Server 2008. Ve výchozím nastavení žádné opravy hotfix, která je poskytována v aktualizace service pack pro SQL Server je součástí příští aktualizace service pack pro SQL Server.

Jak potíže obejít

Chcete-li tento problém vyřešit, spusťte následující příkaz nastavit isagentrunningnow sloupci povolit hodnoty NULL:
ALTER TABLE MSreplication_monitordata
	ALTER COLUMN isagentrunningnow [bit] NULL

Prohlášení

Společnost Microsoft potvrzuje, že se jedná o problém v produktech této společnosti, které jsou uvedeny v části Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt.

Odkazy

Další informace o přírůstkové obsluhovaní model pro SQL Server získáte následujícím článku báze Microsoft Knowledge Base:
935897Přírůstkové modelu obsluhovaní je k dispozici tým serveru SQL Server dodat opravy hotfix pro nahlášené potíže
Další informace o schéma názvů pro aktualizace serveru SQL Server naleznete následující článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
822499Nové schéma přidělování názvů balíčkům aktualizací softwaru Microsoft SQL Server
Další informace o terminologii používané v aktualizacích softwaru naleznete v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
824684Popis standardní terminologie používané při popisu aktualizací softwaru společnosti Microsoft

Vlastnosti

ID článku: 970150 - Poslední aktualizace: 1. února 2010 - Revize: 2.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft SQL Server 2008 Workgroup
  • Microsoft SQL Server 2008 Enterprise
  • Microsoft SQL Server 2008 Developer
  • Microsoft SQL Server 2008 Standard
Klíčová slova: 
kbmt kbsurveynew kbexpertiseadvanced kbqfe kbfix KB970150 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:970150

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com