SQL Server záložných klastrov valcovanie patch a service pack

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 958734 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

ÚVOD

Tento článok popisuje spôsob aktualizácie Microsoft SQL Server záložných klastrov stupňa.

Dôležité
 • Ak aktualizujete inštancii servera SQL Server záložných klastrov na aktívny uzol, sa zastavia služby SQL Server. To spôsobuje výpadky servera SQL. Aby sa zabránilo prestoje, nainštalovať Priebežný update na pasívne uzly ako je vysvetlené v tomto článku.
 • Aby sa zabránilo zmiešané verziu možným vlastníkom uzlov v záložných klastrov stupňa, použite nástroja správcu klastra (Cluadmin.exe), uzliny odstrániť zo zoznamu možných majiteľ uzly v záložných klastrov stupňa. Nemali by ste mať zmiešané verziu možným vlastníkom uzly, aby sa zabránilo možné problé.
 • V Microsoft SQL Server 2008 a novších verziách, Klastrová služba kontroly SQL sieťový názov prostriedku pre zoznam možných vlastníkov. SQL sieťového názvu je kontrolovaná. Toto správanie sa líši od servera Microsoft SQL Server 2005. V SQL Server 2005, SQL Server prostriedku, sám je kontrolovaná.

Ďalšie informácie

Inštalácia SQL Server koľajových aktualizácie na záložných klastrov

Poznámka Informácie v tejto časti sa vzťahujú na SQL Server 2008 a novšie verzie.
 1. Pred spustením aktualizácie sa uistite sa, že zbierate zoznam možných vlastníkov pre špecifické Skupinový inštanciu servera SQL Server. Nájsť konkrétny názov prostriedku SQL Server siete, spustite nasledujúci príkaz:
  cluster.exe zdrojov
  Vidíte výstupu, ktoré sa podobá nasledujúcemu hláseniu:
  Resource             Group               Node       Status
  --------------------       --------------------       ----------    ------
  Cluster Disk 1          Cluster Group           NODE1       Online
  Cluster Disk 2          SQL Server (INST1)        NODE1       Online
  Cluster Disk 3          SQL Server (INST2)        NODE1       Online
  Cluster Disk 4          Available Storage         NODE1       Online
  Cluster IP Address        Cluster Group           NODE1       Online
  Cluster Name           Cluster Group           NODE1       Online
  SQL IP Address 1 (SQLVS1)     SQL Server (INST1)        NODE1       Online
  SQL Network Name (SQLVS1)     SQL Server (INST1)        NODE1       Online
  SQL Server            SQL Server (INST1)        NODE1       Online
  SQL Server Agent         SQL Server (INST1)        NODE1       Online
  SQL IP Address 2 (SQLVS2)     SQL Server (INST2)        NODE1       Online
  SQL Network Name (SQLVS2)     SQL Server (INST2)        NODE1       Online
  SQL Server            SQL Server (INST2)        NODE1       Online
  SQL Server Agent         SQL Server (INST2)        NODE1       Online
  
  V tomto príklade, môžete použiť nasledovné príkazy vytvoriť zoznam možných vlastníkov za každý prostriedok sieťového názvu SQL:
  • cluster.exe prostriedku "Názov SQL siete (SQLVS1)" /listowners > c:\SQLVS1_list_of_owners.txt
  • cluster.exe prostriedku "Názov SQL siete (SQLVS2)" /listowners > c:\SQLVS2_list_of_owners.txt
 2. V nástroji Správca klastrov, polovica uzlín odstrániť zo zoznamu možných vlastníkov v prípadoch failover cluster na ktorom chcete použiť aktualizácie pomocou príslušného SQL sieťový názov zdroja. Pasívne uzly najprv odstrániť z možní vlastníci. Viesť zoznam uzlov, ktoré odstránite z možní vlastníci pre budúce použitie počas tohto procesu aktualizácie.

  Poznámka Odporúčame, aby ste odstránili polovicu uzlín z možných vlastníkov udržiavať vysokú dostupnosť.
 3. Po odstránení uzly zo zoznamu možných vlastníkov v záložných klastrov stupňa, aktualizáciu SQL Server použiť na uzloch, ktorú ste odstránili v kroku 2. Aktualizácie na každý uzol, ktorý bol odstránený z možných vlastníkov, nájdete v dokumentácii, ktorá je dodávaná v rámci balík aktualizácií žiadate.

  Poznámka Ak je to po prvýkrát, že žiadate aktualizácia na inštanciu pre uzol, pred použití aktualizácie presunúť všetky skupiny aktívnych zdrojov na inom uzle. To pomáha zabrániť prestoje alebo operáciu reštartovania, ktorý môže vzniknúť pri zdieľaných súčastí, ktoré sú používané sú aktualizované.
 4. Po aktualizácii uplatnila na uzly, ktoré boli odstránené z možní vlastníci, na SQL sieťového názvu na nástroja Správca klastrov môžete pridať aktualizovaný uzly späť do zoznamu možných vlastníkov v záložných klastrov stupňa.

  Aby sa ubezpečil, že budete pridávať späť uzly pre správne inštancie SQL Server, použite zoznam možných vlastníkov, zozbierané pred vami vykonať aktualizáciu. Uistite sa, že označíte uzly, ktoré už boli aktualizované v zozname.
 5. Na báze SQL sieťového názvu, nájsť správny zdroj skupiny, aplikácie alebo služby v systéme Windows Server 2008, a posúvaním tejto skupiny, aplikácie alebo služby na jeden z uzlov, ktorá bola aktualizovaná.
 6. Skontrolujte, či všetky SQL Server zdrojov on-line na aktuálne aktívny uzol.
 7. V nástroji Správca klastrov na odstránenie uzlov, ktoré neboli aktualizované od možní vlastníci v záložných klastrov stupňa použite SQL sieťového názvu.
 8. Aktualizácie servera SQL Server na uzly, ktorú ste odstránili v kroku 7.
 9. Zopakujte krok 4 a pridajte všetky uzly, ktoré boli aktualizované vrátiť možní vlastníci failover cluster inštancie, ktoré ste aktualizované.
 10. Overiť, že klastra je spustený bez akýchkoľvek problémov. Skúste presunúť inštanciu programu SQL Server medzi uzlami v klastri.

Odinštalovať SQL Server škvrny na záložných klastrov v scenári Priebežný update

Poznámka Informácie v tejto časti sa vzťahujú na SQL Server 2008 a novšie verzie.

Použitie postupu, ktorý sa vzťahuje na vašu situáciu:

Scenár 1: Ste použili náplasť na všetkých uzloch vášho klastra

V takomto prípade postup odinštalovať patch je presný opak inštaláciu patch, ktorý je prerokovaný vo vyššie sekcii. Podrobný postup by bolo nasledovné:
 1. Pred odstránením aktualizácie, uistite sa, že zbierate zoznam možných vlastníkov pre špecifické Skupinový inštanciu servera SQL Server. Nájsť konkrétny názov prostriedku SQL Server siete, spustite nasledujúci príkaz:
  cluster.exe resource 
  Vidíte výstupu, ktoré sa podobá nasledujúcemu hláseniu:
  Skupina zdrojov uzol stav------------
  Klastrový Disk 1 Klastrová skupina NODE1 Online klastrový Disk 2 SQL Server (INST1) NODE1 Online
  Klastrový Disk 3 SQL Server (INST2) NODE1 Online klastrového disku 4 dostupného ukladacieho NODE1 Online
  Hviezdokopa IP adresu Klastrová skupina NODE1 Online klastra názov Klastrová skupina NODE1 Online SQL IP adresa 1 (SQLVS1)
  SQL Server SQL Online (INST1) NODE1 názov siete (SQLVS1) SQL Server (INST1) NODE1 Online SQL Server SQL Server
  (INST1) NODE1 Online SQL Server Agent SQL Server (INST1) NODE1 Online SQL IP adresu 2 (SQLVS2) SQL Server (INST2) NODE1 Online
  SQL sieť názov (SQLVS2) SQL Server (INST2) NODE1 Online SQL Server SQL Server (INST2) NODE1 Online
  SQL Server Agent SQL Server (INST2) NODE1 Online

  V tomto príklade, môžete použiť nasledovné príkazy vytvoriť zoznam možných vlastníkov za každý prostriedok sieťového názvu SQL:
  • cluster.exe prostriedku "Názov SQL siete (SQLVS1)" /listowners > c:\SQLVS1_list_of_owners.txt
  • cluster.exe prostriedku "Názov SQL siete (SQLVS2)" /listowners > c:\SQLVS2_list_of_owners.txt
 2. V nástroji Správca klastrov, polovica uzlín odstrániť zo zoznamu možných vlastníkov v prípadoch failover cluster na ktorých chcete odstrániť aktualizácie pomocou príslušného SQL sieťový názov zdroja. Pasívne uzly najprv odstrániť z možní vlastníci. Viesť zoznam uzlov, ktoré odstránite z možní vlastníci pre budúce použitie počas tohto procesu odstránenie aktualizácie.
  PoznámkaOdporúčame, aby ste odstránili polovicu uzlín z možných vlastníkov udržiavať vysokú dostupnosť.
 3. Po odstránení uzly zo zoznamu možných vlastníkov v záložných klastrov stupňa, odstránenie aktualizácie servera SQL Server na uzloch, ktorú ste odstránili v kroku 2. Odinštalovanie aktualizácie na každý uzol, ktorý bol odstránený z možných vlastníkov, nájdete v dokumentácii, dodané v rámci aktualizačný balík, ktorú žiadate.

  PoznámkaAk je to po prvýkrát, že odstraňujete update na inštanciu pre uzol, presunúť všetky skupiny aktívnych zdrojov do iného uzla pred odstránením aktualizácie. To pomáha zabrániť prestoje alebo operáciu reštartovania, ktorý môže vzniknúť pri zdieľaných súčastí, ktoré sú používané sú aktualizované.
 4. Po aktualizácii bol odstránený na uzly, ktoré boli odstránené z možní vlastníci, na SQL sieťového názvu na nástroja Správca klastrov môžete pridať degradoval uzly späť do zoznamu možných vlastníkov v záložných klastrov stupňa.

  Aby sa ubezpečil, že budete pridávať späť uzly pre správne inštancie SQL Server, použite zoznam možných vlastníkov, zozbierané pred vami vykonať aktualizáciu. Uistite sa, že označíte uzlov, ktoré boli už znížená v zozname.
 5. Na báze SQL sieťového názvu, nájsť správny zdroj skupiny, aplikácie alebo služby v systéme Windows Server 2008, a posúvaním tejto skupiny, aplikácie alebo služby na jeden z uzlov, ktorá bola znížená.
 6. Skontrolujte, či všetky SQL Server zdrojov on-line na aktuálne aktívny uzol.
 7. V nástroji Správca klastrov na odstránenie uzlov, ktoré boli nie znížená z možní vlastníci v záložných klastrov stupňa použite SQL sieťového názvu.
 8. Odinštalovanie aktualizácie servera SQL Server na uzly, ktorú ste odstránili v kroku 7.
 9. Zopakujte krok 4 a pridajte všetky uzly, ktoré bol podcenený vrátiť možní vlastníci pre failover cluster napríklad, že ste znížená.
 10. Overiť, že klastra je spustený bez akýchkoľvek problémov. Skúste presunúť inštanciu programu SQL Server medzi uzlami v klastri.

Scenár 2: Ste v strede koľajových proces aktualizácie a iba niektoré uzly sú aktualizované.


Môžu existovať rôzne permutácií pre to ako je popísané nižšie:

PoznámkaTieto diskusie sa predpokladá, že máte nasledujúce konanie opísané v časti "Inštalácia SQL Server koľajových aktualizácie na záložných klastrov" tohto článku a ste uprostred aktualizáciu prvej alebo druhej polovice uzlín.

Scenáre pre prvý polrok-(prvá polovica uzliny sú odstránené z možných vlastníkov)

Prípad 1A: rozhodnete nepokračovať ďalej s patch aktualizovať proces.
Použite nasledujúci postup:
 1. Odinštalovanie aktualizácie na každý uzol, ktorý bol a pomocou SQL sieťový názov zdrojov na správcu klastra nástroj pridať späť do zoznamu možných vlastníkov v záložných klastrov stupňa.
 2. Overiť, že klastra je spustený bez akýchkoľvek problémov. Skúste presunúť inštanciu programu SQL Server medzi uzlami v klastri.

Prípad 2A. Po použití opravy na niekoľkých uzloch, objavíte (vyhľadávanie na webe alebo pri práci s Microsoft CSS) ktoré existujú známe problémy s patch, a preto nemôže pokračovať ďalej.
 1. Ak existuje novšiu verziu aktualizácie sa rieši problém, použiť v spojení s krokov 3 až 10 postupu zdokumentované v "Inštalácia SQL Server 2008 koľajových aktualizácie na záložných klastrov" časti tohto článku pokračovať proces aktualizácie.
 2. Ak je k dispozícii novšia verzia ani nemôžete inovovať na novšiu verziu okamžite, pomocou postupu, ktorý je dokumentovaný prípad 1a vyššie.

Prípad 3A. Nie ste schopní aplikovať patch na jednom alebo viacerých uzloch:

V tomto prípade odporúčania by bolo ďalšie riešenie prečo zlyháva aktualizácia v tomto uzle a pokračovať záplatování Ostatné uzly s aktualizáciou. Pri pridávaní uzly späť ako možní vlastníci k SQL Server prostriedku, opustiť problematické uzol alebo uzly z tohto zoznamu.

Ak riešenie nie je možnosť a potrebujete všetky vaše uzly bude k dispozícii pre vaše operácie klastra, môžete použiť postup, ktorý je dokumentovaný prípad 1a vyššie.

Scenáre pre druhú polovicu: (v prvej polovici uzly sú už aktualizované a späť do zoznamu možných vlastníkov a sú v procese odstraňovania alebo zrušila už v druhej polovici zo zoznamu možných vlastníkov):

Prípad 1B: zistíte, že nie ste schopní sa pohybovať skupine SQL Server aktualizované uzly (kroku #5 procesu aktualizácie) Vzhľadom na možný problém s patch (SQL server skupiny v podstate nedokáže späť k uzlu, ktorý nebol aktualizovaný).

Použite nasledujúci postup:

 1. Skontrolujte, či je k dispozícii novšia verzia patch, ktorý odstraňuje problém. Ak je k dispozícii, použite že v spojení s postupom zdokumentované v "Inštalácia SQL Server 2008 koľajových aktualizácie na záložných klastrov" časti tohto článku postupovať s celou aktualizovať proces.

  PoznámkaNemusíte odstrániť ustúpila patch z prvej polovice. Stačí odstrániť prvá polovica uzlov, ktoré sú aktualizované, zo zoznamu možných majiteľ pre inštanciu servera SQL Server a potom pokračovať akoby sme aktualizáciu celého klastra s nový patch pomocou priebežný proces aktualizácie diskutovali na začiatku tohto článku.
 2. Ak je k dispozícii novšia verzia ani nemôžete inovovať na novšiu verziu ihneď, použite nasledujúci postup:
  1. Používanie zoznamu, ktoré ste zozbierali na začiatku proces aktualizácie, odstráňte prvý polovica uzlov, ktoré sú záplatovaný ako možní vlastníci pre sieťový názov servera SQL Server.
  2. Pridá druhá polovica "odstránené" uzlov vrátiť možní vlastníci sieťový názov servera SQL Server.
   PoznámkaFailover nepodarilo, ale mohli ste odstránili niektoré alebo všetky uzly na druhú polovicu. Tiež oznámenie, že žiadny z uzlov v druhej polovici mal zatiaľ nebola aktualizovaná.
  3. Po aktualizácii boli odstránené, použite SQL sieťového názvu na nástroja Správca klastrov pridať tieto uzly späť do zoznamu možných vlastníkov v záložných klastrov stupňa.
  4. Overiť, že klastra je spustený bez akýchkoľvek problémov. Skúste presunúť inštanciu programu SQL Server medzi uzlami v klastri.
Prípad 2B: po použití opravy na niekoľkých uzloch, objavíte (vyhľadávanie na webe alebo pri práci s Microsoft CSS) ktoré existujú známe problémy s patch, a preto nemôže pokračovať ďalej.(Skupina SQL Server je on-line na jednom z prvej polovici uzlov, ktoré boli aktualizované).

Použite nasledujúci postup:
 1. Skontrolujte, či je k dispozícii novšia verzia patch, ktorý odstraňuje problém. Ak je k dispozícii, použite že v spojení s postupom zdokumentované v "Inštalácia SQL Server koľajových aktualizácie na záložných klastrov" časti tohto článku postupovať s celou aktualizovať proces, ale počnúc kompletný druhej polovici zoznamu.

  PoznámkaV podstate, po dokončení procesu aktualizácie všetky uzly z prvej polovice rovnako ako tie uzlov, ktoré sú aktualizované v druhej polovici zoznamu dostane dve sady aktualizácie - prvý s problematické patch a druhá s opravenou patch.
 2. Ak je k dispozícii novšia verzia ani nemôžete inovovať na novšiu verziu ihneď, použite nasledujúci postup:
  1. Odstrániť náplasť na každom uzlov, ktoré sú aktualizované v druhej polovici odkazom na dokumentáciu, ktorá je dodávaný v rámci balíka update, ktorú žiadate.
  2. Použite SQL sieťového názvu na nástroja Správca klastrov pridať druhú polovicu uzly späť do zoznamu možných vlastníkov v záložných klastrov stupňa.

   Aby sa ubezpečil, že budete pridávať späť uzly pre správne inštancie SQL Server, použite zoznam možných vlastníkov, zozbierané pred vami vykonať aktualizáciu. Uistite sa, že označíte uzly, ktoré už boli aktualizované v zozname.
  3. Na báze SQL sieťového názvu, nájsť správny zdroj skupiny, aplikácie alebo služby v systéme Windows Server 2008, a potom prejsť tejto skupiny, aplikácie alebo služby na jeden z uzlov od druhej polovice.
  4. Používanie zoznamu, ktoré ste zozbierali na začiatku proces aktualizácie, odstráňte prvý polovica uzlov, ktoré sú záplatovaný ako možní vlastníci pre sieťový názov servera SQL Server.
  5. Odstránenie aktualizácie na každý z týchto uzlov odkazom na dokumentáciu, ktorá je dodávaný v rámci balíka update, ktorú žiadate.
  6. Po aktualizácii boli odstránené, použite SQL sieťového názvu na nástroja Správca klastrov pridať tieto uzly späť do zoznamu možných vlastníkov v záložných klastrov stupňa.
  7. Overiť, že klastra je spustený bez akýchkoľvek problémov. Skúste presunúť inštanciu programu SQL Server medzi uzlami v klastri.
Prípad 3B: rozhodnete nepokračovať ďalej s patch aktualizovať proces: použite nasledujúci postup.
 1. Odstrániť náplasť na každom uzlov, ktoré môžu už aktualizovali v druhej polovici odkazom na dokumentáciu, ktorá je dodávaný v rámci balíka update, ktorú žiadate.
 2. Použite SQL sieťového názvu na nástroja Správca klastrov pridať druhú polovicu uzly späť do zoznamu možných vlastníkov v záložných klastrov stupňa.
 3. Aby sa ubezpečil, že budete pridávať späť uzly pre správne inštancie SQL Server, použite zoznam možných vlastníkov, zozbierané pred vami vykonať aktualizáciu. Uistite sa, že označíte uzly, ktoré už boli aktualizované v zozname.
 4. Na báze SQL sieťového názvu, nájsť správny zdroj skupiny, aplikácie alebo služby v systéme Windows Server 2008, a potom prejsť tejto skupiny, aplikácie alebo služby na jeden z uzlov od druhej polovice.
 5. Používanie zoznamu, ktoré ste zozbierali na začiatku proces aktualizácie, odstráňte prvý polovica uzlov, ktoré sú záplatovaný ako možní vlastníci pre sieťový názov servera SQL Server.
 6. Odstránenie aktualizácie na každý z týchto uzlov odkazom na dokumentáciu, ktorá je dodávaný v rámci balíka update, ktorú žiadate.
 7. Po aktualizácii boli odstránené, použite SQL sieťového názvu na nástroja Správca klastrov pridať tieto uzly späť do zoznamu možných vlastníkov v záložných klastrov stupňa.
 8. Overiť, že klastra je spustený bez akýchkoľvek problémov. Skúste presunúť inštanciu programu SQL Server medzi uzlami v klastri.

Vlastnosti

ID článku: 958734 - Posledná kontrola: 18. januára 2013 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft SQL Server 2008 Enterprise
 • Microsoft SQL Server 2008 Standard
 • Microsoft SQL Server 2008 Enterprise Evaluation
 • Microsoft SQL Server 2008 R2 Enterprise
 • Microsoft SQL Server 2008 R2 Standard
 • Microsoft SQL Server 2012 Business Intelligence
 • Microsoft SQL Server 2012 Developer
 • Microsoft SQL Server 2012 Enterprise
 • Microsoft SQL Server 2012 Standard
Kľúčové slová: 
kbexpertiseadvanced kbinfo kbmt KB958734 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem: 958734

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com