Ako opraviť chyby Stop na modrej obrazovke, ktoré spôsobujú Windows Vista vypnúť alebo reštartovať nečakane

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 958233 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Ak ste zákazníkom malých podnikov, nájsť dodatočné riešenia problémov a učebné materiály na Podpora pre malé firmystránky.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Úvod

Pri počítači vyskytne neopraviteľná hardvér alebo softvér problém, Windows Vista vypne alebo reštartuje počítač. V takom prípade Windows Vista sa môže zobraziť modrú obrazovku. Tento modrá obrazovka obsahuje hlásenie, ktoré uvádza, že "Windows má bol vypnutie aby nedošlo k poškodeniu počítača." Inokedy, Windows Vista zobrazí hlásenie po prihlásení označujúci, že systému Windows sa obnovila vážna chyba alebo nečakanom vypnutí. Potom Windows Vista vyzve na vyhľadanie riešenia problému. Tieto chyby sú známe ako "modrá obrazovka chyby" alebo Stop chyby a môžu byť spôsobené niekoľko vecí.

Podrobný návod pre začínajúcich alebo stredne pokročilých používateľov

Skôr ako začnete

Chyby, ktoré sa vyskytujú na modrej obrazovke môže byť spôsobené softvér problém alebo hardvérový problém. Tento článok obsahuje len krokov, ktoré si môžete vziať, že sa pokúsia vyriešiť problémy so softvérom. Ak sa nedarí problém odstrániť vykonaním týchto krokov, ste sa stretli hardvérový problém. V takom prípade budete musieť kontaktovať výrobcu počítača alebo na technika hardvéru počítača pre pomoc s problémami s hardvérom.

Na spustenie riešenia problémov, vykonajte jeden z nasledujúcich:

Vyhľadať riešenia problémov

Ak program prestane pracovať, Windows môžete skontrolovať riešenie pre vás. Aj v prípade, že systém Windows nenašiel riešenie, keď najprv výskytu problému, systém Windows môže našli riešenie pretože problém nastal prvý. Preto by si mal vyskúšať túto metódu najprv.

Ak chcete skontrolovať, či systém Windows našiel riešenie, postupujte nasledovne
Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
assets folding start collapsed
 1. Kliknite na tlačidlo Štart, a potom kliknite na tlačidlo Ovládací Panel. Alebo nasmerujte nanastavenia, a potom kliknite na tlačidlo Ovládací Panel.
 2. V Ovládací Panel, dvakrát kliknite na Problém hlásenie a riešenie problémov. Kliknutím na tlačidloSystém a údržba, a potom kliknite na tlačidlo Problém hlásenie a riešenie problémov.
 3. V Problémy hlásenie a riešenie problémov, v Úlohy table (na ľavej hornej strane okna), vyberte položku Vyhľadať nové riešenias. Windows bude zisťovať dostupnosť riešení problémov. Tento proces môže trvať niekoľko minút alebo dlhšie.
 4. Ak sa zobrazí hlásenie, ktoré naznačuje, že Žiadne nové riešenia našiel, kliknite na tlačidlo Zavrieť. Alebo ak žiadne odkazy sa zobrazia v poli Riešenia pre inštaláciu alebo Informácie o ďalších problémoch, kliknite na každý odkaz a postupujte podľa krokov, ktoré sú k dispozícii na vyriešenie týchto problémov.

Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
2683283
Poznámka: Niektoré problémy a riešenia možno len prezerať a určí správca. Preto musíte sa prihlásiť do počítača použitím konta správcu Zobraziť a opraviť tieto problémy.

Ďalšie kroky

Ak predchádzajúce kroky vyriešiť problém, všetko je hotové. Ak nasledovne nevyriešilo problém, poďme sa uistite, že počítač obsahuje všetky najnovšie aktualizácie systému Windows.
Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
assets folding end collapsed

Vyhľadať a nainštalovať všetky požadované aktualizácie Windows

Aktualizácie systému Windows pomáha chrániť zabezpečenie a spoľahlivosť počítača. Ak chcete, môžete nastaviť systém Windows, aby automaticky inštaloval odporúčané aktualizácie v čase, ktorý určíte. Alebo môžete manuálne skontrolovať aktualizácie.

Manuálne spustenie Windows Update a vyhľadať aktualizácie a nové ovládače, keď používate Windows Vista Start menu, postupujte nasledovne
Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
assets folding start collapsed
 1. Kliknite na tlačidlo Štart, a potom kliknite na tlačidlo Ovládací Panel. Alebo nasmerujte nanastavenia, a potom kliknite na tlačidlo Ovládací Panel.
 2. V Ovládací Panel, dvakrát kliknite na Windows Update. Kliknutím na tlačidloSystém a údržba, a potom kliknite na tlačidlo Windows Update.
 3. Ak otvorenom okne hovorí, že Windows je aktualizovaný, prejdite na Vyhľadať a nainštalovať aktualizované ovládače od výrobcu vášho počítača sekcia. Ak systém Windows nájde aktualizácie, kliknutím na tlačidlo Inštalácia.
Ďalšie informácie o aktualizácií systému Windows, pozri nasledujúcu tému Pomocník a postupy:
Inštalácia aktualizácií systému Windows

Ďalšie kroky

Ak predchádzajúce kroky vyriešiť problém, všetko je hotové. Ak tieto kroky nevyriešilo problém, uvidíme, či budete musieť nainštalovať aktualizované ovládače pre váš hardvér a ďalší softvér.
Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
assets folding end collapsed

Vyhľadať a nainštalovať aktualizované ovládače od výrobcu vášho počítača

Ovládač je softvér, ktorý umožňuje počítaču komunikovať s hardvérom alebo so zariadeniami. Bez ovládače, hardvér, ktorý pripojíte k počítaču (napríklad grafická karta alebo webová kamera) nebude pracovať správne. Výrobcovia počítačov revidovať ich ovládače pravidelne, aby sa umožnilo zmeny v softvéri a hardvéri. Ak váš počítač nepoužíva najnovšiu verziu ovládača, môže mať problém pri komunikácii s niektorými hardvér alebo softvér, ktorý je nainštalovaný. Aktualizovať ovládače pre hardvér počítača, nájdete na webovej lokalite výrobcu vášho počítača a sledovať ich kroky vyhľadať, Stiahnuť a nainštalovať aktualizované ovládače. Tu je zoznam stránok, podpora pre populárnych počítačových výrobcov
Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
assets folding start collapsed

 • Acer
 • ASUS
 • Dell
 • Fujitsu
 • Brána
 • HP
 • Lenovo
 • Panasonic
 • Sony
 • Toshiba
Pre viac dodávateľov hardvéru a softvéru kontaktné informácie, prejdite na nasledujúci Microsoft Website:
Kontaktné informácie dodávateľov hardvéru a softvéru

Ďalšie kroky

Ak problém vyrieši túto inštaláciu aktualizované ovládače, všetko je hotové. Ak túto inštaláciu nevyrieši problém, uvidíme, či môžeme opraviť problém pomocouOprava pri spustení systému nástroj.
Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
assets folding end collapsed

Použite nástroj Oprava spustenia

Oprava pri spustení systému je nástroj pre obnovu systému Windows Vista, že môže opraviť niektoré problémy, ako sú chýbajúce alebo poškodené systémové súbory, ktoré môže zabrániť správnemu spusteniu systému Windows. Riešenie
Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
assets folding start collapsed
Keď spustíte nástroj Oprava spustenia, to prehľadá váš počítač na problém a potom sa snaží opraviť tak, aby sa počítač správne spustil. Ak nemôžete spustiť systém Windows, Oprava pri spustení systému spustiť automaticky. Ak sa nespustí automaticky, pokúste sa ho spustiť manuálne. Informácie o tom, ako spustiť spúšťací opravy manuálne, pozri nasledujúcu tému Pomocník a postupy:

Oprava pri spustení systému: najčastejšie otázky

Ďalšie kroky

Ak Oprava pri spustení systému problém vyrieši, všetko je hotové. Ak tento nástroj nevyrieši problém, uvidíme, či môžeme opraviť problém pomocouObnovenie systému Funkcia.
Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
assets folding end collapsed

Použitie funkcie Obnovovanie systému

Služba Obnovovanie systému je funkcia systému Windows, ktorý pomáha obnoviť systémové súbory počítača do bodu v čase, než problém mohol začať. To je spôsob, ako vrátiť zmeny v systéme počítača bez ovplyvnenia osobných súborov napríklad e-mailových správ, dokumentov alebo fotografií. Na obnovenie počítača do predchádzajúceho bodu obnovenia, postupujte nasledovne:
Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
assets folding start collapsed
 1. Po prvé, uložte všetky otvorené súbory a ukončite všetky programy. Čo musíte urobiť, pretože služba Obnovovanie systému reštartuje počítač, keď sa dokončí.
 2. Otvorte nástroj Obnovovanie systému. Vykonáte to kliknutím Štart, a potom kliknite na tlačidlo Všetky programy (alebo Programy).
 3. Kliknite na tlačidlo Príslušenstvo, kliknite na tlačidlo Systémové nástroje, a potom kliknite na tlačidlo Obnovenie systému.
  • Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
    User Account Control povolenie
   Ak budete vyzvaní na zadanie hesla správcu alebo potvrdenie, zadajte heslo alebo kliknitePokračovať.
 4. Keď otvorí Sprievodcu obnovovaním systému, kliknite na tlačidloVybrať iný bod obnovenia tlačidlo.
 5. Kliknite na tlačidlo Ďalší.
 6. Vyberte bod obnovenia, ktorý odhadujete, že bol vytvorený pred začal problém.
 7. Kliknite na tlačidlo Ďalší, a potom kliknite na tlačidlo Dokončiť.
 8. Počkajte, kým služba Obnovovanie systému reštartuje počítač.

Ďalšie kroky

Ak neexistujú žiadne body obnovenia, ktoré môžete použiť alebo pomocou funkcie Obnovovanie systému problém nevyrieši, bohužiaľ budete musieť vykonať čistú inštaláciu systému Windows Vista na odstránenie problému.
Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
assets folding end collapsed

Inštalácia nového alebo "čisté" verzie Windows

Ak máte obnovenia alebo obnovenie disku (CD-ROM alebo DVD) od výrobcu počítača, použijete rýchlo obnoviť Windows a všetok softvér, ktoré boli predinštalované s počítačom. Avšak, musíte preinštalovať akéhokoľvek softvéru, ktorý nebol už nainštalovaný výrobcom počítača Ak použijete túto metódu. Vo väčšine prípadov môžete vložiť disk a potom reštartujte počítač pre spustenie procesu obnovenia. Riešenie
Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
assets folding start collapsed
Ak nemáte Obnovovanie CD-ROM alebo DVD, môžete nainštalovať nové, alebo čistej verzie systému Windows pomocou inštalačného disku systému Windows. Avšak, musíte preinštalovať všetky ostatné softvér samostatne v tomto prípade.

Ďalšie informácie o spôsobe preinštalovania systému Windows z inštalačného disku systému Windows, kliknite na nasledovné číslo článku publikovaného v databáze Microsoft Knowledge Base:
918884Ako nainštalovať Windows Vista
Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
assets folding end collapsed

Odkazy

Ďalšie informácie o odstraňovaní problémov pri spustení systému Windows, prejdite na webovej lokalite spoločnosti Microsoft:
Čo robiť, ak sa systém Windows nespúšťa správne
Pre viac informácií o vyspelé softvérové riešenie problémov, alebo problémov s problém s hardvérom, obráťte sa na výrobcu počítača alebo technik kvalifikovaný hardvéru.

Vlastnosti

ID článku: 958233 - Posledná kontrola: 17. januára 2013 - Revízia: 5.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Balík Service Pack 1 pre systém Windows Vista
Kľúčové slová: 
kbsurveynew kbexpertisebeginner kbtshoot kbcip kbmt KB958233 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem: 958233

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com