Jak odstranit chyby STOP (modrá obrazovka), které způsobí vypnutí nebo restartování neočekávaně systému Windows Vista

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 958233 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.

Podpora pro systém Windows Vista bez nějaké aktualizace service Pack nainstalována byla ukončena na 13. dubna 2010. Chcete-li pokračovat v přijímání aktualizací zabezpečení pro systém Windows, ujistěte se, že používáte systém Windows Vista s aktualizací Service Pack 2 (SP2). Další informace naleznete v této webové stránky společnosti Microsoft: Support is ending for some versions of Windows

Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Úvod

V počítači dojde neodstranitelné hardwaru nebo softwaru problém, systém Windows Vista vypne nebo restartuje počítač. V takovém případě Vista se někdy zobrazí modrá obrazovka obsahující zpráva oznamující, že "Windows byl ukončen zabránili poškození počítače." Jindy Vista zobrazí zpráva po přihlášení označující, že systém Windows byla obnovena závažné chyby nebo neočekávané vypnutí. Vista vyzve vás k vyhledat řešení problému. Tyto chyby jsou označovány jako modrá obrazovka nebo STOP chyby a může být několik způsobena.

Podrobné pokyny pro začátečníky až středně pokročilé uživatele.

Než začnete

Modrá obrazovka chyby mohou být způsobeny potíže se softwarem nebo potíže s hardwarem. Tento článek obsahuje kroky, které můžete využít k řešení pouze softwarových problémů. Pokud problém nelze vyřešit pomocí následujících kroků, může docházet k problému s hardwarem. V takovém případě budete muset obraťte se na výrobce počítače nebo počítače technika hardwaru pomoc s problémy s hardwarem.

Chcete-li spustit Poradce při potížích:

Vyhledat řešení problémů

Při ukončení program pracovní, Windows může vyhledat řešení pro vás. I, pokud systém Windows nebyl najít řešení, kdy k problému došlo poprvé, může mít systém Windows nalezl řešení od. Proto by měla pokusíte tato metoda nejprve.

Chcete-li zkontrolovat, zda systém Windows nalezl řešení, postupujte takto:
 1. Klepněte na tlačítko Start a potom klepněte na položku Ovládací panely. Nebo přejděte na příkaz Nastavení a potom klepněte na položku Ovládací panely.
 2. V Ovládacích panelech poklepejte na panel hlášení a řešení problémů. Nebo klepněte na položku systém a údržba a klepněte na položku hlášení a řešení problémů.
 3. V hlášení problémů a řešení v podokně úlohy (v horní levé straně okna), klepněte na tlačítko Vyhledat nová řešení s. systém Windows zkontroluje pro řešení potíží. Tento proces může trvat několik minut či déle.
 4. Pokud se zobrazí zprávu, označující najít žádné nové řešení, klepněte na tlačítko Zavřít. Nebo pokud se zobrazí všechny odkazy v části řešení k instalaci nebo informace o jiných problémech, klepněte na každou z odkazů a postupujte podle pokynů poskytnutých řešení těchto problémů.
Zmenšit tuto tabulkuRozšířit tuto tabulku
Poznámka:Některé problémy a řešení lze pouze prohlížet a stanovený správcem. Proto musíte se přihlásit k počítači pomocí účtu správce k zobrazení a vyřešení těchto potíží.

DALŠÍ KROKY

Pokud tyto kroky problém vyřešit, jste hotovi. Kroků problém nevyřešíte, Řekněme zkontrolujte, zda, že počítač obsahuje všechny nejnovější aktualizace systému Windows.

Vyhledat a nainstalovat všechny požadované aktualizace systému Windows

Aktualizace systému Windows chránit zabezpečení a spolehlivost počítače. Pokud chcete, můžete nastavit automaticky nainstalovat doporučené aktualizace současně, zadáte, nebo můžete ručně zkontrolovat aktualizace.

Chcete-li ručně spusťte službu Windows Update a vyhledat aktualizace a nové ovladače při použití nabídky Vista Start, postupujte takto:
 1. Klepněte na tlačítko Start a potom klepněte na položku Ovládací panely. Nebo přejděte na příkaz Nastavení a potom klepněte na položku Ovládací panely.
 2. V Ovládacích panelech poklepejte na Webu Windows Update. Nebo klepněte na položku systém a údržba a potom klepněte na položku Windows Update.
 3. Pokud je v okně že Windows je aktuální, přejděte k části Check for and install updated drivers from your computer manufacturer. Nebo pokud systém Windows nalezne aktualizace, klepněte na tlačítko nainstalovat.
Další informace o aktualizace systému Windows naleznete v tématu následující Nápověda a postupy:
Install Windows Updates

DALŠÍ KROKY

Pokud tyto kroky problém vyřešit, jste hotovi. Pokud takto problém nevyřešíte, Řekněme zjistěte, zda může máte instalovat aktualizované ovladače pro hardware a další software.

Zjišťování a instalaci aktualizovaných ovladačů od výrobce počítače

Ovladač je software, který umožňuje počítači komunikovat s hardwarem nebo zařízeními. Bez ovladačů hardwaru, připojit se k vašemu počítači – například grafické karty nebo webovou kameru, nemusí fungovat správně. Výrobci počítačů zkontrolovat své ovladače pravidelně umožněno změny v softwaru a hardwaru. Pokud počítač nepoužívá nejnovější verzi ovladače, může mít problém při komunikaci s některými hardware nebo software, který je nainstalován. Aktualizujte ovladače pro hardware počítače, na webu výrobce vašeho počítače a jejich postupu vyhledejte, stáhněte a nainstalujte aktualizované ovladače. Zde je seznam sítí podporu pro výrobci počítačů oblíbených:
 • Acer
 • Asus
 • Dell
 • Fujitsu
 • Gateway
 • HP
 • Lenovo
 • Panasonic
 • Sony
 • Toshiba

DALŠÍ KROKY

Pokud to řeší problém, jste hotovi. Pokud tímto postupem problém nevyřešíte, Řekněme zobrazit, zda jsme může problém vyřešit pomocí nástroje Startup Repair.

Použití nástroje Oprava spouštění systému

Nástroj Oprava spouštění systému je nástroj Obnovení systému Windows Vista, odstraňování jistých typů potíží, například chybějících nebo poškozených systémových souborů, které mohou bránit správnému spuštění systému Windows. Chcete-li spustit nástroj Oprava spouštění systému, prohledá počítač pro problém a pokusí se opravit tak, aby počítač bylo možné spouštět správně. Pokud nelze spustit systém Windows, nástroj Oprava spouštění systému může spustit automaticky. Pokud ho nespustí automaticky, zkuste spustit ručně. Informace o tom, jak ručně spustit nástroj Oprava spouštění systému naleznete v tématu následující téma Nápověda a postupy:

Startup Repair: frequently asked questions

DALŠÍ KROKY

Pokud to řeší problém, jste hotovi. Pokud tímto postupem problém nevyřešíte, Řekněme zobrazit, zda jsme může problém vyřešit pomocí funkce System Restore.

Pomocí nástroje Obnovení systému

Nástroj Obnovení systému je funkce systému Windows, která pomáhá obnovit systémové soubory počítače až k bodu v čase před spuštěním problém může mít. Jedná se o způsob vrácení změn systému do počítače bez ovlivnění své osobní soubory, jako jsou e-mailu, dokumentů nebo fotografií. Chcete-li obnovit počítač do předchozího bodu obnovení, postupujte takto:
 1. Nejprve uložte všechny otevřené soubory a ukončete všechny programy. Je třeba provést, protože nástroj Obnovení systému bude restartování počítače po jeho dokončení.
 2. Otevřete nástroj Obnovení systému. Chcete-li to provést, klepněte na tlačítko Start a potom klepněte na položku Všechny programy (nebo programy).
 3. Klepněte na položku Příslušenství, klepněte na položku Systémové nástroje a potom klepněte na položku Obnovení systému.
  • Zmenšit tento obrázekZvětšit tento obrázek
    User Account Control permission
   Pokud se zobrazí výzva k zadání hesla správce nebo k potvrzení, zadejte heslo nebo klepněte na tlačítko pokračovat.
 4. Když se otevře Průvodce obnovení systému, klepněte na tlačítko Vybrat jiný bod obnovení.
 5. Klepněte na tlačítko Další.
 6. Vyberte bod obnovení, který můžete odhadnout byl vytvořen před zahájením problém.
 7. Klepněte na tlačítko Další a potom klepněte na tlačítko Dokončit.
 8. Počkejte, zatímco nástroj Obnovení systému restartuje počítač.

DALŠÍ KROKY

Pokud nebyly nalezeny žádné body obnovení, které byste mohli použít, nebo pomocí nástroje Obnovení systému problém není vyřešen, bohužel budete muset provést čistou instalaci systému Vista k vyřešení problému.

Nainstalovat nové nebo čistou verzi systému Windows

Máte-li obnovení nebo zotavení, disk (CD-ROM nebo DVD) od výrobce počítače, můžete ji rychle obnovit systém Windows a veškerý software, který byl předinstalován v počítači. Však musíte přeinstalovat veškerý software, který byl již nainstalován výrobcem počítače, pokud použijete tuto metodu. Ve většině případů vložte disk a potom restartujte počítač a spusťte proces obnovení.

Pokud máte obnovení disku CD-ROM nebo DVD, můžete nové nebo čistou verzi systému Windows nainstalovat pomocí instalačního disku systému Windows. Však je třeba přeinstalovat všechny ostatní software odděleně v tomto případě.

Další informace o přeinstalaci systému Windows z instalačního disku systému Windows získáte následujícím článku báze Microsoft Knowledge Base:
918884Postup instalace systému Windows Vista
Další informace o pokročilé řešení softwarových problémů a řešení problému s hardwarem obraťte se na výrobce počítače nebo technik kvalifikovanou hardwaru.

Vlastnosti

ID článku: 958233 - Poslední aktualizace: 23. září 2011 - Revize: 4.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Aktualizace SP1 pro Windows Vista
Klíčová slova: 
kbmt kbsurveynew kbexpertisebeginner kbtshoot KB958233 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:958233

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com