Chybová zpráva při otevření SQL Server Configuration Manager v SQL Server 2008: "nelze se připojit k zprostředkovatele WMI. Máte oprávnění nebo server nedosažitelný"

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 956013 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Na 64bitový počítač nainstalujete instanci 32bitový (x 86) verze Microsoft SQL Server 2008. Ve stejném počítači nainstalujete instanci 64bitové verze SQL Server 2008. Pokud potom odinstalujte instance 64bitové zobrazí následující chybová zpráva při otevření SQL Server Configuration Manager:
Nelze se připojit ke zprostředkovateli WMI. Máte oprávnění nebo je server nedostupný. Všimněte si, že můžete pouze spravovat SQL Server 2005 a novějších serverů s SQL Server Configuration Manager.
Neplatný obor názvů [0x8004100e]
Tento problém také dochází, pokud odinstalovat instance 32bitové a potom otevřete SQL Server Configuration Manager.

Příčina

K tomuto problému dochází, protože zprostředkovatel WMI je odebrána při odinstalaci instance SQL Server 2008. Instance 32bitové a 64bitové instance SQL Server 2008 sdílet stejné konfigurační soubor WMI. Tento soubor je umístěn ve složce % programfiles(x86) %.

Jak potíže obejít

Tento problém vyřešit, zadejte následující příkaz a stiskněte klávesu ENTER:
mofcomp "% programfiles (x 86) %\Microsoft\Microsoft SQL Server\100\Shared\sqlmgmproviderxpsp2up.mof"
Poznámka: Tento příkaz úspěšný musí být přítomen ve složce % programfiles(x86) %\Microsoft\Microsoft SQL Server\100\Shared souboru sqlmgmproviderxpsp2up.mof.

Prohlášení

Společnost Microsoft potvrzuje, že se jedná o problém v produktech této společnosti, které jsou uvedeny v části Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt.

Další informace

Instalace 32bitové instance SQL Server 2008 v prostředí 64bitové clusteru není podporováno. Další informace o Microsoft SQL Server zásady podpory, klepněte na následující číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
327518Zásady podpory Microsoft SQL Server Microsoft Clustering

Vlastnosti

ID článku: 956013 - Poslední aktualizace: 19. března 2009 - Revize: 2.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft SQL Server 2008 Standard
  • Microsoft SQL Server 2008 Standard Edition for Small Business
  • Microsoft SQL Server 2008 Enterprise
  • Microsoft SQL Server 2008 Developer
Klíčová slova: 
kbmt sql2008relnoteconfiguration sql2008relnote kbtshoot kbexpertiseadvanced kbprb KB956013 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:956013

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com