Chybová zpráva při pokusu o přidání uživatele do aplikace Microsoft Dynamics CRM 4.0 z důvěryhodné domény: "došlo k chybě. Zkuste tuto akci"

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 952925 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Při pokusu o přidání uživatele do aplikace Microsoft Dynamics CRM 4.0 z důvěryhodné domény, zobrazí se následující chybová zpráva:
Došlo k chybě. Zkuste tuto akci opakujte. Pokud problém přetrvává, zkontrolujte komunita Microsoft Dynamics CRM řešení nebo se obraťte na správce organizace Microsoft Dynamics CRM. Nakonec můžete kontaktovat podporu společnosti Microsoft.
K tomuto problému dochází i v případě, že nastavíte hodnotu položky registru AutoGroupManagementOff1.

Když nastane tento problém, můžete přidat uživatele pouze z místní domény.

Řešení

Tento problém je vyřešen v nejnovější kumulativní kumulativní aktualizaci pro aplikaci Microsoft Dynamics CRM 4.0. Další informace získáte klepnutím na následující číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
949256Microsoft Dynamics CRM 4.0 aktualizace a opravy hotfix

Prohlášení

Společnost Microsoft potvrzuje, že se jedná o problém v produktech této společnosti, které jsou uvedeny v části "Platí pro".

Další informace

Další informace o terminologii používané při popisu aktualizací softwaru společnosti Microsoft klepněte na tlačítko naleznete v následujících článcích znalostní báze společnosti Microsoft:
824684Popis standardní terminologie používané při popisu aktualizací softwaru společnosti Microsoft
887283Aktualizace a opravy hotfix pro aplikaci Microsoft Business Solutions CRM software balíček standardy používání názvů

Vlastnosti

ID článku: 952925 - Poslední aktualizace: 12. února 2011 - Revize: 1.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Dynamics CRM 4.0
Klíčová slova: 
kbautohotfix kbexpertiseinter kbfix kberrmsg kbmbsmigrate kbqfe kbhotfixserver kbmt KB952925 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:952925

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com