Windows Vista veya Windows 7'de masaüstü yığını sınırlaması nedeniyle "bellek yetersiz" hata iletisi alabilirsiniz

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 947246 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Windows Vista veya Windows 7'de birçok uygulama pencerelerini açtıktan sonra , tüm ek pencereleri açamıyor olabilir. Bazı durumlarda, bir pencere açılabilir. Ancak, beklenen bileşen içermez. Ayrıca, aşağıdakine benzer bir hata iletisi alabilirsiniz:
Bellek yetersiz

Neden

Bu sorun, Windows Vista veya Windows 7'de masaüstü yığını sınırlaması nedeniyle oluşur. Bazı pencereleri kapatın ve sonra diğer pencereler açmayı denerseniz, bu pencereleri açabilirsiniz. Ancak, bu yöntem masaüstü yığını sınırlama. etkilemez

Çözüm

ÖnemliBu bölüm, yöntem veya görev kayıt defterini nasıl açıklayan adımlar içermektedir. Ancak kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir.. Bu nedenle, bu adımları dikkatlice uyguladığınızdan emin olun.. Ek koruma için, kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklemeyi unutmayın.. Bir sorun oluşursa kayıt defterini daha sonra geri yükleyebilirsiniz.. Yedekleme ve kayıt defterini geri yükleme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322756Yedekleme ve Windows kayıt defterini geri yükleme hakkında
Bize, bu sorunu gidermek için gidin "Benim için düzeltme"bölümü. Bu sorunu kendiniz düzeltmek isterseniz, gidin "Düzeltme, beni bana izin verin"bölümü.

Benim için düzeltmeOtomatik olarak bu sorunu gidermek için tıklatınBu düzeltmedüğme veya bağlantı. TıklatınÇalıştırma,Dosya yüklemeiletişim kutusunu tıklatın ve düzeltme adımlarını izleyin, sihirbaz.

Bu sorunu çözmek
Microsoft Fix it 50496


Notları
 • , Bu sihirbaz için yalnızca İngilizce olabilir. Ancak otomatik düzeltme, Windows'un diğer dil sürümleri için de çalışmaktadır..
 • , Düzeltme kaydetme sorunu olan bir bilgisayarda, yoksa bir flash sürücü veya CD çözüm ve sorun olan bilgisayarda çalıştırın
 • İkinci 20480 için SharedSection kayıt defteri girdisinin değerini artırmak ve üçüncü değer 1024 otomatik düzeltme. için SharedSection kayıt defteri girdisini arttırın

Sonra gidin "Bu sorunu çözmek mi?"bölümü.Düzeltme, beni bana izin verin


Bu sorunu gidermek için Masaüstü yığın boyutunu değiştirmek için . Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
 1. ' I tıklatınBaşlatmatürüregedit,Arama Başlatkutusunu tıklatın ve sonraregedit.exe,Programlarliste.

  NotYönetici parolası veya onayı, sorulur, parolanızı yazın veya tıklatınDevam etmek.
 2. Bulun ve aşağıdaki kayıt defteri alt anahtarını bulup tıklatın:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\SubSystems
 3. SağWindowsgirişi tıklatın ve sonraDeğiştirme.
 4. ,Değer verisibölümündeDize Düzenleiletişim kutusunda, bulmakSharedSectiongirdisini ve sonra ikinci ve üçüncü değerlerini bu girdi.
Notları
 • SharedSection kayıt defteri girdisi değerinin ikinci bir etkileşimli pencere istasyonu ile ilişkili her masaüstü için masaüstü yığını boyutudur. Öbek etkileşimli pencere istasyonu (WinSta0) oluşturulan her masaüstü için gereklidir. Kilobayt (KB) cinsinden değeridir.
 • Üçüncü SharedSection değer bir "Etkileşimli olmayan" pencere istasyonu ile ilişkili her masaüstü için masaüstü yığını boyutudur. Kilobayt (KB) cinsinden değeridir.
 • Değil öneririz, üzerinde olan bir değere ayarlayın20480Bb ikinci SharedSection değeri.
Varsayılan olarak, Windows kayıt defteri girdisini aşağıdaki verileri içeren, x 86 tabanlı sürümleri için Windows Vista.
%SystemRoot%\system32\csrss.exe
ObjectDirectory=\Windows
SharedSection=1024,3072,512
Windows=On
SubSystemType=Windows
ServerDll=basesrv,1
ServerDll=winsrv:UserServerDllInitialization,3
ServerDll=winsrv:ConServerDllInitialization,2
ProfileControl=Off
MaxRequestThreads=16
NotVarsayılan olarak, ikinci SharedSection girdisi için Windows Vista x 86 tabanlı bir sürümü, 3072 değerdir. Varsayılan olarak, bu ikinci değer bu girdinin 20480, x 64 tabanlı sürümü, Windows Vista..

Windows Vista ve de sonraki işletim sistemleri, dinamik bellek ayırma. Bu nedenle, bellek ayırma için bir sınırlama yoktur. Masaüstü yığını için çok fazla bellek, ancak negatif performans ortaya çıkabilir. Neden olmayan öneririz 20480 üzerinde bir değere ayarladığınız nedeni budur.

NotBilgisayarın fiziksel RAM masaüstü yığını boyutu etkilenmez. Bu nedenle, fiziksel RAM. ekleyerek performansı olamaz

Referanslar

Benzer sorunlar hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
126962Çok sayıda çalışan programları varsa, "bellek yetersiz" hata iletisi görüntülenir
318677Sorun: en yüksek bir MDI uygulaması izin verilen alt pencerede ulaştığınızda windows ve diğer sorunlarla ilgili daha fazla alt oluşturulamıyor
Terminal Hizmetleri ortamında oturum bellek sorunu hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
840342Terminal Hizmetleri ortamında doğru olmayan uygulamaları çalışabilir

Masaüstü yığını daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://blogs.msdn.com/ntdebugging/archive/2007/01/04/Desktop-heap-overview.aspx

Bu sorunu çözmek mi?

 • Onay olup olmadığını sorun giderilmiştir. Sorun düzeltilmişse bu bölümle işiniz bitti demektir.. Sorun çözülmezse, yapabilirsinizdesteğine başvurun.
 • Sizin görüşlerinizi teşekkür ederiz. Görüş veya rapor bu çözüm ile ilgili sorunlar için lütfen bir yorum üzerinde bırakın "Benim için düzeltme"blog veya bize bire-posta.

Özellikler

Makale numarası: 947246 - Last Review: 15 Eylül 2010 Çarşamba - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Windows Vista Enterprise 64-bit edition
 • Windows Vista Home Basic 64-bit edition
 • Windows Vista Home Premium 64-bit edition
 • Windows Vista Ultimate 64-bit edition
 • Windows Vista Business
 • Windows Vista Business 64-bit edition
 • Windows Vista Enterprise
 • Windows Vista Home Basic
 • Windows Vista Home Premium
 • Windows Vista Ultimate
 • Windows 7 Enterprise
 • Windows 7 Home Basic
 • Windows 7 Home Premium
 • Windows 7 Professional
 • Windows 7 Ultimate
 • Windows 7 Starter
Anahtar Kelimeler: 
kbprb kbtshoot kbexpertiseadvanced kbfixme kbmsifixme kbmt KB947246 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:947246

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com