Chybová zpráva při pokusu o připojení počítače klienta se systémem Windows Vista k doméně nejvyšší úrovně (TLD), která má čistě číselné přípony: "řadiči domény služby Active Directory pro doménu <dns domain="" name=""> nelze kontaktovat"</dns>

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 947228 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Popis chyby

Pokusíte-li se připojit k doméně nejvyšší úrovně (TLD), která má čistě číselné přípony počítač klienta se systémem Windows Vista, počítač klienta se systémem Windows Vista nelze připojit k doméně. Dále se zobrazí následující chybová zpráva:
Změny názvu počítače nebo domény
Nelze kontaktovat řadič domény služby Active Directory pro doménu <dns domain="" name=""> . Ujistěte se, že název domény je zadán správně. Pokud je název správný, klepněte na tlačítko Podrobnosti pro odstraňování informací.</dns>
Poznámka: Je například čistě číselné přípony "contoso.2003".

Po klepnutí na tlačítko Podrobnosti, zobrazí se následující chybová zpráva:
DNS byl dotazován služby (SRV) záznam prostředku umístění lze nalézt řadič domény služby Active Directory domény došlo k chybě název domény.

Došlo k chybě: "název souboru, názvu adresáře nebo jmenovka svazku je nesprávná."

(kód chyby 0x0000007B ERROR_INVALID_NAME)

Dotaz byl záznam SRV pro _ldap._tcp.dc._msdcs.název domény.com
Pokud se pokusíte připojit k doméně pomocí názvu NetBIOS domény, budete vyzváni k zadání pověření domény. V tomto případě klientský počítač stále nemůže připojit se k doméně. Dále se zobrazí následující chybová zpráva:
Při pokusu o připojení k doméně došlo k následující chybě Název domény pro rozhraní NetBIOS Přihlašovací chyba: Neznámé uživatelské jméno nebo špatné heslo.


Tento článek vám pomůže vyřešit problém. Chcete-li nám můžete opravit tento problém, přejděte "Oprava"oddíl. Pokud můžete vyřešit problém sami, přejděte "Opravit sám"oddíl.

Oprava

Chcete-li tento problém vyřešit automaticky, klepněte Tento problém odstranit propojení. Klepněte na tlačítko Spustit v Stažení souboru Dialogové okno pole a postupujte podle pokynů v průvodci.

Tento problém odstranit
Microsoft Fix it 50086


Poznámka: Tento průvodce může být v angličtině; Automatická oprava však také pracuje pro ostatní jazykové verze systému Windows.

Poznámka: Pokud právě nejste u počítače, který má problém, automatickou opravu můžete uložit na jednotku flash nebo na disk CD a potom jej můžete spustit v počítači, který má potíže.

Nyní přejděte "B yl problém?" sekce.

Opravit sám

Důležité Tento oddíl, metoda nebo úkol obsahuje kroky, které informace o úpravě registru. Však mohou nastat závažné problémy při nesprávných úpravách registru. Proto se ujistěte, opatrně postupujte takto. Pro zvýšení ochrany před úpravami je nutné zálohujte registr. Můžete pak obnovení registru v případě, že dojde k potížím. Další informace o zálohování a obnovení registru získáte článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
322756 Postup při zálohování a obnovení registru v systému Windows
Chcete-li tento problém vyřešit, přidejte položku registru ScreenBadTlds. Přidáním této položky registru zabraňuje provedení testu k určení, zda je doména nejvyšší úrovně je podporován v klientském počítači.

Chcete-li přidat tuto položku registru, postupujte takto.
 1. Klepněte na tlačítko Spustit
  Zmenšit tento obrázekZvětšit tento obrázek
  tlačítko Start
  , typ regedit v Spustit hledání pole a stiskněte klávesu ENTER.
  Poznámka: Pokud se zobrazí výzva k zadání hesla správce nebo k potvrzení, zadejte heslo nebo potvrďte.
 2. Vyhledejte a klepněte na následující podklíč registru:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\DnsCache\Parameters
 3. V Upravit příkaz Novýa klepněte na tlačítko Hodnota DWORD.
 4. Typ ScreenBadTlds, a pak stiskněte klávesu ENTER.
 5. Klepněte pravým tlačítkem myši ScreenBadTldsa klepněte na tlačítko Upravit.
 6. V Hodnota dat Typ pole 0a klepněte na tlačítko OK.
 7. Ukončete Editor registru.
Nyní přejděte "B yl problém?" sekce.

To byl vyřešen?

Zkontrolujte, zda je problém vyřešen. Pokud je problém vyřešen, jste hotovi s tímto článkem. Pokud problém nebyl vyřešen, můžete Obraťte se na podporu.

Stav

Toto chování je záměrné.

Další informace

Tento problém nenastává názvy domén, které mají příponu domény číslic a písmen. Například tento problém nenastává názvy domén, podobné následujícím:
 • contoso.200three
 • contoso.two003
Také tento problém nenastává názvy domén, které mají čísla v předponě domény. Například tento problém nenastává u názvů domén, které se podobají následující
 • 2003.Contoso
 • 200three.Contoso
Dojde-li k tomuto problému, jsou správně vráceny všechny záznamy Domain Name System (DNS) při připojení počítače k doméně. V trasování v síti jsou správné záznamy pro dotazovaný a vrátil. DNS je proto plně funkční a není součástí tohoto problému.

Vlastnosti

ID článku: 947228 - Poslední aktualizace: 22. května 2011 - Revize: 5.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Windows Vista Enterprise 64-bit edition
 • Windows Vista Ultimate 64-bit edition
 • Windows Vista Business
 • Windows Vista Business 64-bit edition
 • Windows Vista Enterprise
 • Windows Vista Ultimate
Klíčová slova: 
kbfixme kbmsifixme kbexpertiseadvanced kbtshoot kbprb kbmt KB947228 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:947228

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com