Při použití nástroje Sysprep v počítači se systémem Windows Vista zobrazí chybová zpráva: "při pokusu programu sysprep v počítači došlo k závažné chybě."

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 947212 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Při použití nástroje Příprava systému (Sysprep) na Počítače se systémem Vista Windows, můžete obdržet následující chybu zpráva:

Při pokusu došlo k závažné chybě. Program Sysprep v počítači.
Navíc chybovou zprávu se podobá souboru Setuperr.log zaznamenána následující:

Datum ČasSYSPRP chyba [0x0f0073] RunExternalDlls:Not systémem knihovny (DLL); buď počítač je v neplatném stavu nebo jsme nemohla aktualizovat zaznamenané státem, dwRet = 31

Příčina

Tato chybová zpráva je určena k zabránění nasazení bitové kopie poškozené. Spustíte-li nástroj Sysprep, její průběh je sledována pomocí jednotlivých fází programu Sysprep. Program Sysprep není k dispozici způsob, jak vrátit zpět při výskytu chyby.

Řešení

Pokud k této chybě dochází, je nutné znovu vytvořit obraz. Nelze vyřešit problém s obrázkem. Po spuštění nástroje Sysprep vypne soubor %windir%\system32\sysprep\panther\setupact.log. Proto není možné vidět, co se nezdařilo při posledním spuštění nástroje Sysprep. Chcete-li zjistit, co se nezdařilo při posledním spuštění nástroje Sysprep, musí mít kopii souboru %windir%\system32\sysprep\panther\setupact.log, který existoval před spuštěním programu Sysprep.

Poznámka: Před vytvořením nového obrazu nebo znovu, spusťte nástroj Sysprep jsme Doporučujeme uložit obsah následující složky:
  • % WINDIR%\Panther
  • %Windir%\System32\Sysprep\Panther
Poznámka: Uložte obsah všech podsložek těchto dvě složky.

Vlastnosti

ID článku: 947212 - Poslední aktualizace: 22. května 2011 - Revize: 4.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
Klíčová slova: 
kbtshoot kberrmsg kbexpertisebeginner kbprb kbmt KB947212 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:947212

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com