Návod ke zjišťování a nasazování aktualizací zabezpečení z 8. ledna 2008

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 947110 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Tento článek byl archivován. Je nabízen v takovém stavu, v jakém je, a nebude již nadále aktualizován.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Jako součást své trvalé snahy o poskytování nástrojů pro zjišťování a doporučení k nasazení aktualizací zabezpečení poskytuje společnost Microsoft tento návod ke zjišťování a nasazování pro všechny aktualizace vydané během cyklu vydávání střediska MSRC (Microsoft Security Response Center). Tento návod obsahuje doporučení založená na typech scénářů, které se mohou vyskytovat v různých prostředích s operačním systémem společnosti Microsoft. Návod zahrnuje použití nástrojů, jako jsou weby Windows Update, Microsoft Update a Office Update, nástroj MBSA (Microsoft Baseline Security Analyzer), služba WSUS (Windows Server Update Services), nástroj SCCM (System Center Configuration Manager), server SMS (Microsoft Systems Management Server) a nástroj ESUIT (Extended Security Update Inventory Tool).

ÚVOD

Tento článek obsahuje návod ke zjišťování a nasazování aktualizací zabezpečení vydaných 8. ledna 2008.

Další informace

Zjišťování a nasazování

Prostředí, ve kterých se aktualizace zabezpečení zjišťují a nasazují pomocí webů Windows Update, Microsoft Update a Office Update

Aktualizace zabezpečení vydané 8. ledna 2008 jsou k dispozici na následujících webech. Jakékoli výjimky jsou popsány dále v tomto článku. Jsou také uvedeny produkty podporované jednotlivými weby. Poznámka: Všechny aktualizace nejsou k dispozici na všech webech v tomto seznamu.

Prostředí, ve kterých se aktualizace zabezpečení zjišťují pomocí nástroje MBSA verze 2.0.1

Pokud ke zjišťování aktualizací zabezpečení používáte nástroj MBSA verze 2.0.1, můžete zjistit všechny aktualizace zabezpečení vydané 8. ledna 2008. Jakékoli výjimky jsou uvedené v následujícím seznamu:
 • Tento měsíc nejsou žádné výjimky.
Poznámky
 • Nástroj MBSA verze 1.2.1 již není nadále podporován a nezjistí žádné aktualizace zabezpečení vydané po říjnu 2007.
 • Nástroj MBSA verze 2.0.1 není podporován v systému Windows Vista. Nástroj MBSA verze 2.0.1 však podporuje vzdálené prohledávání počítačů se systémem Windows Vista. Další informace naleznete v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
  931943 Podpora pro systém Windows Vista v nástroji Microsoft Baseline Security Analyzer (Tento článek může obsahovat odkazy na anglický obsah (dosud nepřeložený).)

Prostředí, ve kterých se aktualizace zabezpečení zjišťují a nasazují pomocí služby WSUS (Windows Server Update Services)

Pokud ke zjišťování a nasazování aktualizací zabezpečení používáte službu WSUS 2.0 nebo WSUS 3.0, můžete zjistit většinu aktualizací vydaných 8. ledna 2008. Jakékoli výjimky jsou uvedené v následujícím seznamu:
 • Tento měsíc nejsou žádné výjimky.
Poznámka: Služba SUS 1.0 SP1 již nadále není podporována a neobdrží žádné aktualizace zabezpečení.

Prostředí, ve kterých ve kterých se aktualizace zabezpečení zjišťují a nasazují pomocí serveru Microsoft SMS 2.0 (Systems Management Server) 2.0 s nástrojem SUIT (Security Update Inventory Tool), serveru SMS 2003 s nástrojem SUIT nebo s nástrojem ITMU (Inventory Tool for Microsoft Updates) nebo pomocí nástroje SCCM 2007 (System Center Configuration Manager)

Pokud ke zjišťování a nasazování aktualizací zabezpečení používáte server SMS 2.0 s nástrojem SUIT, server SMS 2003 s nástrojem SUIT nebo s nástrojem ITMU nebo nástroj SCCM 2007, lze zjistit a nasadit všechny aktualizace zabezpečení vydané 8. ledna 2008. Jakékoli výjimky jsou uvedené v následujícím seznamu:
 • Tento měsíc nejsou žádné výjimky.
Poznámka: Server SMS s nástrojem SUIT nepodporuje systém Windows Vista ani žádnou verzi systému Windows pro procesory x64 a Itanium.

Chcete-li získat nástroj ESUIT, navštivte následující web společnosti Microsoft:
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=2C93DA1D-48A0-4E5C-991F-87E08954F61B&displaylang=en

Souhrn možností zjišťování a nasazování

Následující tabulka shrnuje možnosti zjišťování a nasazování u každé nové aktualizace zabezpečení.
Zmenšit tuto tabulkuRozšířit tuto tabulku
Aktualizace zabezpečeníBulletinSoučástOffice UpdateWindows UpdateMicrosoft UpdateMBSA 2.0.1WSUS 2.0 a WSUS 3.0Nástroj SUIT serveru SMSNástroj ITMU serveru SMSSCCM 2007
Zjišťování a nasazováníZjišťování a nasazováníZjišťování a nasazováníPouze zjišťováníZjišťování a nasazováníZjišťování a nasazováníZjišťování a nasazováníZjišťování a nasazování
941644MS08-001TCPIPNelze použítAnoAnoAnoAnoAnoAnoAno
943485MS08-002LSASSNelze použítAnoAnoAnoAnoAnoAnoAno
Poznámka: Server SMS s nástrojem SUIT nepodporuje aplikaci Windows Internet Explorer 7, systém Windows Vista ani žádnou verzi systému Windows pro procesory x64 a Itanium.

Znovu vydané aktualizace zabezpečení

Tento měsíc nejsou žádná opětovná vydání.

Nejčastější dotazy

Dotaz č. 1: Jaké kroky podniká společnost Microsoft za účelem poskytování návodu k nasazení těchto aktualizací?

Odpověď č. 1: Společnost Microsoft doporučuje správcům systému, aby se připojili k odbornému webovému vysílání, které se uskutečňuje každý měsíc, kde se dozví další informace o aktualizacích zabezpečení. Webové vysílání týkající se této aktualizace zabezpečení se koná 9. ledna 2008 ve 20:00 (SEČ). Zaregistrovat se můžete na následujícím webu společnosti Microsoft:
http://msevents.microsoft.com/CUI/EventDetail.aspx?EventID=1032321612
Dotaz č. 2: Je možné pomocí nástroje MBSA určit, zda jsou tyto aktualizace vyžadovány?

Odpověď č. 2: Ano, pomocí nástroje MBSA verze 2.0.1 lze úplně zjistit potřebu všech aktualizací zabezpečení vydaných 8. ledna 2008. Další informace o programech, které nástroj MBSA v současné době nezjistí, získáte v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
895660 Je k dispozici nástroj Microsoft Baseline Security Analyzer 2.0 (Tento článek může obsahovat odkazy na anglický obsah (dosud nepřeložený).)
Pokud jste nainstalovali program uvedený v části Software obsahující tuto chybu v některém bulletinu zabezpečení, který je uveden v souvisejícím článku, je třeba ručně určit, zda je instalace požadované aktualizace zabezpečení nutná. Další informace o nástroji MBSA naleznete na následujícím webu společnosti Microsoft:
http://www.microsoft.com/cze/security/tools/mbsahome.mspx
Dotaz č. 3: Mohu použít server SMS nebo nástroj SCCM k určení, zda jsou aktualizace nutné?

Odpověď č. 3:
Ano. Server SMS usnadňuje zjištění a nasazení těchto aktualizací zabezpečení. Server SMS 2.0 s nástrojem SUIT a server SMS 2003 s nástrojem SUIT používají ke zjišťování technologii nástroje MBSA verze 1.2.1. Proto pro server SMS 2.0 s nástrojem SUIT a server SMS 2003 s nástrojem SUIT platí obdobná omezení jako pro nástroj MBSA verze 1.2.1. Další informace o serveru SMS naleznete na následujícím webu společnosti Microsoft:
http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=21158
Ke zjištění všech aktualizací zabezpečení v systému Microsoft Windows a v jiných produktech společnosti Microsoft, jichž se tento problém týká, je nutné použít nástroj SUIT (Security Update Inventory Tool) společně s nástrojem ESUIT. Další informace o omezeních nástroje SUIT naleznete v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
306460 Nástroj Microsoft Baseline Security Analyzer (MBSA) vrací u některých aktualizací zprávy s poznámkou
Server SMS 2.0 s nástrojem SUIT a server SMS 2003 s nástrojem SUIT používají ke zjišťování potřebných aktualizací zabezpečení pro aplikace systému Microsoft Office (například Microsoft Word) také nástroj Microsoft Office Inventory Tool.

Zákazníci používající server SMS 2003 mohou ke zjišťování a nasazování aktualizací zabezpečení používat také nástroj ITMU. Nástroj ITMU používá technologii systému Microsoft Update. Další informace o nástroji ITMU naleznete na následujícím webu společnosti Microsoft:
http://www.microsoft.com/smserver/downloads/2003/tools/msupdates.mspx
Nástroj SCCM 2007 používá ke zjišťování a nasazování těchto aktualizací službu WSUS 3.0. Tudíž všechny produkty podporované službou WSUS 3.0 jsou podporovány i nástrojem SCCM 2007.

Vlastnosti

ID článku: 947110 - Poslední aktualizace: 16. ledna 2015 - Revize: 1.2
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Windows Vista Business
 • Windows Vista Enterprise
 • Windows Vista Home Basic
 • Windows Vista Home Premium
 • Windows Vista Ultimate
 • Windows Vista Business 64-bit edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Service Pack 2 na těchto platformách
  • Microsoft Windows Server 2003, Datacenter Edition (32-bit x86)
  • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise Edition (32-bit x86)
  • Microsoft Windows Server 2003, Web Edition
  • Microsoft Windows Server 2003, Standard Edition (32-bit x86)
  • Microsoft Windows Server 2003, Datacenter x64 Edition
  • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise x64 Edition
  • Microsoft Windows Server 2003, Standard x64 Edition
  • Microsoft Windows XP Professional x64 Edition
  • Microsoft Windows Server 2003, Datacenter Edition for Itanium-Based Systems
  • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise Edition for Itanium-based Systems
 • Microsoft Windows Server 2003 Service Pack 1 na těchto platformách
  • Microsoft Windows Server 2003, Datacenter Edition (32-bit x86)
  • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise Edition (32-bit x86)
  • Microsoft Windows Server 2003, Web Edition
  • Microsoft Windows Server 2003, Standard Edition (32-bit x86)
  • Microsoft Windows Server 2003, Datacenter Edition for Itanium-Based Systems
  • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise Edition for Itanium-based Systems
 • Microsoft Windows Server 2003, Datacenter Edition (32-bit x86)
 • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise Edition (32-bit x86)
 • Microsoft Windows Server 2003, Standard Edition (32-bit x86)
 • Microsoft Windows Server 2003, Web Edition
 • Microsoft Windows Server 2003, Datacenter x64 Edition
 • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise x64 Edition
 • Microsoft Windows Server 2003, Standard x64 Edition
 • Microsoft Windows XP Professional x64 Edition
 • Microsoft Windows Server 2003, Datacenter Edition for Itanium-Based Systems
 • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise Edition for Itanium-based Systems
 • Microsoft Windows XP Service Pack 2 na těchto platformách
  • Microsoft Windows XP Professional
  • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows 2000 Server SP4 na těchto platformách
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server
  • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
  • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows Small Business Server 2003 Premium Edition
 • Microsoft Windows Small Business Server 2003 Standard Edition
 • Microsoft Small Business Server 2000 Standard Edition
 • Microsoft Office 2003, All Editions
 • Microsoft Office XP
 • Microsoft Office 2000 Standard Edition
 • Microsoft Office 2004 for Mac Professional Edition
 • Microsoft Office 2004 for Mac Standard Edition
 • Microsoft Office 2004 for Mac Student and Teacher Edition
 • Microsoft Office X pro počítače Mac Standard Edition
 • Microsoft Office Professional 2007
 • Microsoft Office Professional Plus 2007
 • Microsoft Office Standard 2007
 • Microsoft Office Ultimate 2007
Klíčová slova: 
kbnosurvey kbarchive kbhowto kbsecurity kbsecbulletin kbinfo KB947110

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com