Oprava: Distribuční databáze může narůstat nepřetržitě na jeden z uzlů při konfiguraci replikace transakční peer-to-peer v SQL Server 2005 Service Pack 2

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 947008 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Chyba č: 50002162 (SQL Hotfix)
Společnost Microsoft distribuuje opravy Microsoft SQL Server 2005 jako jeden soubor ke stažení. Protože jsou kumulativní opravy, každé nové vydání obsahuje všechny opravy hotfix a opravte všechny opravy zabezpečení, které byly součástí předchozí SQL Server 2005 vydání.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Předpokládejme následující situaci. Nainstalujte Microsoft SQL Server 2005 Service Pack 2 (SP2). Potom nakonfigurujte transakční replikace peer-to-peer, která obsahuje některé uzly. V tomto scénáři může distribuční databáze nepřetržitě rostl na jeden z uzlů.

Poznámka: Tento problém se nevyskytuje ve verzi starší než SQL Server 2005 SP2.

Příčina

K tomuto problému dochází, protože distribuční databáze není vyčištěn správně.

Řešení

Oprava tohoto problému byla vydána nejprve v kumulativní aktualizaci 6. Další informace o získání tohoto balíčku kumulativní aktualizace pro SQL Server 2005 Service Pack 2 klepněte na následující číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
9466086 Balíček kumulativní aktualizace pro SQL Server 2005 Service Pack 2
Poznámka: Protože jsou kumulativní sestavení, každé nové verzi oprava obsahuje všechny opravy hotfix a opravte všechny opravy zabezpečení, které byly součástí předchozí SQL Server 2005 vydání. Společnost Microsoft doporučuje zvážit instalaci nejnovější vydání oprava, která obsahuje tuto opravu hotfix. Další informace naleznete následujícím článku znalostní databáze Microsoft Knowledge Base:
937137SQL Server 2005 vytvoří, které byly vydány po vydání SQL Server 2005 Service Pack 2
Opravy hotfix Microsoft SQL Server 2005 jsou vytvořeny pro konkrétní aktualizace service Pack pro SQL Server. SQL Server 2005 Service Pack 2 hotfix je třeba použít k instalaci aplikace SQL Server 2005 Service Pack 2. Ve výchozím opravy hotfix, která je poskytována v aktualizace service pack pro SQL Server součástí příští aktualizace service pack pro SQL Server.

Prohlášení

Společnost Microsoft potvrzuje, že se jedná o problém v produktech této společnosti, které jsou uvedeny v části Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt.

Další informace

Ve výchozím nastavení @ allow_initialize_from_backup vlastnost publikace je nastavena na hodnotu TRUE v transakční replikace peer-to-peer. SQL Server volání sp_MSdistribution_cleanup uložené procedury k odstranění historie transakcí v distribuční databáze. Sp_MSdistribution_cleanup uložené procedury volá sp_MSmaximum_cleanup_seqno uložené procedury získat maximální transakce pořadové číslo chcete odstranit. Však, když @ allow_initialize_from_backup vlastnost publikace je nastavena na hodnotu TRUE, je pořadové číslo maximální transakce, která je vrácena 0. Proto jsou odstraněny žádné transakce historie a distribuční databáze neustále roste.

Například spusťte následující příkazy získat maximální transakce pořadové číslo 0 je vrácena hodnota.
declare @min_cutoff_time datetime, @publisher_database_id int, @retcode int, @max_cleanup_xact_seqno varbinary(16)
select @publisher_database_id = <The distribution database ID>
select @min_cutoff_time = <A specified cutoff time>
exec @retcode = dbo.sp_MSmaximum_cleanup_seqno @publisher_database_id, @min_cutoff_time, @max_cleanup_xact_seqno OUTPUT
select @max_cleanup_xact_seqno
Další informace o změně jaké soubory a informace o všech předpokladech použít balíček kumulativní aktualizaci obsahující opravu hotfix popsanou v tomto článku znalostní báze Knowledge Base klepnutím na následující číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
9466086 Balíček kumulativní aktualizace pro SQL Server 2005 Service Pack 2

Odkazy

Další informace o seznamu sestavení, které jsou k dispozici po SQL Server Service Pack 2 klepněte na následující číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
937137SQL Server 2005 vytvoří, které byly vydány po vydání SQL Server 2005 Service Pack 2
Další informace o modelu přírůstkové Servicing pro SQL Server klepněte na následující číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
935897Přírůstkové Model Servicing je k dispozici z týmu SQL Server doručit opravy hotfix pro nahlášené potíže
Další informace o získání SQL Server 2005 Service Pack 2 klepněte na následující číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
913089Jak získat nejnovější aktualizaci service pack pro SQL Server 2005
Další informace o nových funkcí a vylepšení v SQL Server 2005 Service Pack 2 naleznete na následujícím webu:
http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=71711
Další informace o pojmenování schématu aktualizace SQL Server klepněte na následující číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
822499Nové schéma přidělování názvů pro balíčky aktualizací softwaru Microsoft SQL Server
Další informace o terminologii používané v aktualizacích softwaru naleznete v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
824684Popis standardní terminologie používané při popisu aktualizací softwaru společnosti Microsoft

Vlastnosti

ID článku: 947008 - Poslední aktualizace: 31. ledna 2008 - Revize: 1.2
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft SQL Server 2005 Standard Edition
  • Microsoft SQL Server 2005 Developer Edition
  • Microsoft SQL Server 2005 Enterprise Edition
  • Microsoft SQL Server 2005 Standard X64 Edition
  • Microsoft SQL Server 2005 Standard Edition for Itanium Based Systems
  • Microsoft SQL Server 2005 Enterprise X64 Edition
  • Microsoft SQL Server 2005 Enterprise Edition for Itanium Based Systems
Klíčová slova: 
kbmt kbsql2005repl kbhotfixrollup kbfix kbpubtypekc kbqfe kbexpertiseadvanced KB947008 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:947008

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com