Windows Gezgini kapatır ve OneCare Aile Güvenliği çalıştıran sistemlere yeniden başlatılıyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 946758 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Önemli Bu makale, kayıt defterini düzenlemeyle ilgili bilgi içerir. Kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklemeyi unutmayın. Bir sorun çıkması durumunda kayıt defterini nasıl geri yükleyeceğinizi bildiğinizden emin olun. Kayıt defterini yedekleme, geri yükleme ve değiştirme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makaleyi inceleyin:
322756Windows XP ve Windows Server 2003'te kayıt defteri nasıl yedeklenir, düzenlenir ve geri yüklenir
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Bu makalede, Windows Gezgini'nde Windows Vista tabanlı bir bilgisayarda veya Windows XP Service Pack 2 (SP2) çöküyor anlatılır - tabanlı Windows Live Aile Güvenliği çalıştıran bir bilgisayar. Çalıştırmak veya Windows Gezgini'ni başlatın, bu sorun oluşur. Bu sorun, Windows Explorer'ın çökmesine ve yeniden neden olur.

Neden

Bazı Windows Vista veya Windows XP SP2 yapılandırmalarında, tarayıcı yardımcı nesnesi Family Safety Windows Gezgini (Explorer.exe) erişim ihlaline neden oluyor. Windows Gezgini'nden Family Safety tarayıcı yardımcı nesnesi kaldırıldığında, nesnenin sahibi ve iş parçacığı yerel depo (TLS) bir yuva yayımlar.

Çözüm

Uyarı Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni veya başka bir yöntemi kullanarak kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir. Bu sorunlar, işletim sistemini yeniden yüklemenizi gerektirebilir. Microsoft bu sorunların çözülebileceğini garanti etmemektedir. Kayıt defterini kendi sorumluluğunuzda değiştiriniz.

Ocak 2008'de bu sorunu gideren BIR düzeltme bekleniyordu.

Şimdilik, bu sorunu gidermek için aşağıdaki seçeneklerden birini kullanabilirsiniz.

1. Seçenek: kayıt defterinde değişiklik yapmak için bir dosyayı karşıdan yükle.

Karşıdan yükleme ve kayıt defterinde değişiklik yapmak için bir dosyas?n? çal??t?r?n. Bunu yapmak için şu adımları izleyin.
Not Bu yazılımı kullanımınız, Microsoft servis anlaşmasının http://help.live.com/help.aspx?project=tou&mkt=en-us, Windows Live ID ile firma anlaşılan. Ayrıca, karşıdan yükleme ve bu yazılımı kullanarak, yazılım sağlanan olarak kabul ”-tüm hataları ile ise "ve"olarak kullanılabilir." Biz, hiçbir hızlı garanti, garanti veya koşul verin. Biz, satılabilirlik, belirli bir amaç, zımni ve olmayan ihlali uygunluk da dahil zımni garanti hariç tutun. Bize zarar makinelerinizi karşıdan yükleme ve bu yazılımın kullanımı da dahil olmak üzere, tüm zararlar için zararsız tutulacağı sayılırız.
 1. aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
  http://download.microsoft.com/download/c/8/3/c83b06ac-17bc-4677-9f9c-5a3701bc61b2/MSKB946758.exe
 2. MSKB946758.exe dosyasını karşıdan yükleyin. Dosyayı masaüstüne kaydedin.
 3. Microsoft yazılımı lisans koşulları kabul MSKB946758.exe dosyasını çift tıklatın ve sonra da dosyayı masaüstüne ayıklayın.
 4. Birlikte Aç ' ı seçin "Familysafety kritik update_explorer crash.reg" dosyasını sağ tıklatın ve sonra Kayıt Defteri Düzenleyicisi ' ni tıklatın. Yönetici parolası girmeniz veya onaylamanız
  Bu resmi kapatBu resmi aç
  User Account Control permission
  istenirse, parolayı yazın veya devam ' ı tıklatın.
 5. Bilgileri kayıt defterine eklemek istediğinizden emin olup olmadığını soran bir ileti alırsınız, Evet ' i tıklatın.

Seçenek 2: Kayıt defterini el ile değiştirin.

Uyarı Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni veya başka bir yöntemi kullanarak kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir. Bu sorunlar, işletim sistemini yeniden yüklemenizi gerektirebilir. Microsoft bu sorunların çözülebileceğini garanti etmemektedir. Kayıt defterini kendi sorumluluğunuzda değiştiriniz.

Böylece, tarayıcı yardımcı nesnesi Explorer.exe tarafından yüklenen kendiniz kayıt defterini değiştirin. Bunu yapmak için şu adımları izleyin.
 1. Başlat'ı
  Bu resmi kapatBu resmi aç
  Start button
  , Arama kutusuna regedit yazın ve ENTER tuşuna basın. Yönetici parolası girmeniz veya onaylamanız
  Bu resmi kapatBu resmi aç
  User Account Control permission
  istenirse, parolayı yazın veya izin ver ' i tıklatın.
 2. Aşağıdaki kayıt defteri alt anahtarını bulup tıklatın:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\explorer\Browser Helper Objects\{4f3ed5cd-0726-42a9-87f5-d13f3d2976ac}
 3. Gezinti bölmesinde, {4f3ed5cd-0726-42a9-87f5-d13f3d2976ac} sağ tıklatın, Yeni ' yi tıklatın ve sonra DWORD (32 bit) değeri ' ni tıklatın.
 4. NoExplorer için değerini değiştirin ve sonra bu değeri 1 olarak ayarlayın.
 5. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni kapatın ve sonra da bilgisayarı başlatın.

3. Seçenek: yazılımı kaldırmanız...

Windows Live Aile Güvenliği'ni kaldırın.

Aile Güvenliği gibi Windows Live Hizmetleri'ni kaldırma hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
938275Windows Live Hizmetleri kaldırıp yeniden yükleme hakkında

Özellikler

Makale numarası: 946758 - Last Review: 24 Ocak 2008 Perşembe - Gözden geçirme: 2.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Windows Live Family Safety
 • Windows Vista Enterprise 64-bit edition
 • Windows Vista Home Basic 64-bit edition
 • Windows Vista Home Premium 64-bit edition
 • Windows Vista Ultimate 64-bit edition
 • Windows Vista Business
 • Windows Vista Business 64-bit edition
 • Windows Vista Enterprise
 • Windows Vista Home Basic
 • Windows Vista Home Premium
 • Windows Vista Ultimate
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
 • Microsoft Windows XP Service Pack 2
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbprb KB946758 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:946758

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com