Oprava: Nelze otevřít některé pracovních položek po instalaci aplikace Visual Studio 2005 Team Explorer a pak instalaci Visual Studio 2008 Team Explorer ve stejném počítači

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 946075 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Příznaky

Předpokládejme následující situaci. Nainstalujete aplikaci Microsoft Visual Studio 2005 Team Explorer. Poté nainstalujte aplikaci Microsoft Visual Studio 2008 Team Explorer ve stejném počítači. V tomto scénáři můžete zaznamenat některý z následujících příznaků.

Příznak 1

Pracovní položka v aplikaci Microsoft Office Excel otevřete v jedné verzi Team Explorer, nelze otevřít žádné pracovní položky v jiné verzi aplikace Team Explorer.

Příznak 2

Pokud odinstalujete jednu verzi Team Explorer, nelze otevřít žádné pracovní položky v aplikaci Excel nebo v aplikaci Microsoft Office Project v zbývající verzi aplikace Explorer týmu.

Příčina

K tomuto problému dochází, protože integrace aplikace Microsoft Office nestabilní, pokud instalaci aplikace Visual Studio 2005 Team Explorer a nainstalujte aplikaci Visual Studio 2008 Team Explorer.

Řešení

Informace o opravě hotfix

Společnost Microsoft nyní nabízí podporovanou opravu hotfix.

Chcete-li stáhnout tuto opravu hotfix z Galerie Microsoft Developer Network (MSDN) kód, na následujícím webu společnosti Microsoft:
http://code.msdn.microsoft.com/KB946075
Poznámka: Galerie MSDN kód zobrazí jazyky, pro které je oprava hotfix k dispozici. Pokud jazyk uveden, je, protože stránka prostředku Galerie kód není k dispozici pro daný jazyk.

Poznámka: Případně si můžete stáhnout z následujícího webu společnosti Microsoft připojení této kumulativní opravy hotfix:
https://connect.microsoft.com/VisualStudio/Downloads/DownloadDetails.aspx?DownloadID=27215

Požadavky

Musíte mít aplikaci Visual Studio 2005 Team Explorer a Visual Studio 2008 Team Explorer nainstalovat tuto opravu hotfix.

Požadavek na restartování

Po instalaci této opravy hotfix není třeba počítač restartovat.

Informace o nahrazení opravy hotfix

Tato oprava Hotfix nenahrazuje žádné další opravy Hotfix.

INFORMACE O SOUBORECH

Anglická verze této opravy hotfix má následující (nebo pozdější) atributy souborů. Data a časy jednotlivých souborů jsou uvedeny ve formátu UTC (Coordinated Universal Time). Pokud zobrazíte informace o souboru, bude převedena na místní čas. Rozdíl mezi místním časem a UTC časem kartě časové pásmo v položce datum a čas v Ovládacích panelech.
Zmenšit tuto tabulkuRozšířit tuto tabulku
Název souboruVerze souboruVelikost souboruDatumČas
Microsoft.TeamFoundation.OfficeIntegration.Common.dll8.0.50727.1803303,1047. 12. 200707: 44

Poznámka: Po instalaci této opravy hotfix, Visual Studio 2005 Team Explorer a Visual Studio 2008 Team Explorer pracovat správně bez ohledu na pořadí, ve kterých budete instalovat programy.

Prohlášení

Společnost Microsoft potvrzuje, že se jedná o problém v produktech této společnosti, které jsou uvedeny v části Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt.

Další informace

Pokud Visual Studio 2008 Team Explorer odinstalovat, ale neprovádějte odinstalování Visual Studio 2005 Team Explorer, je nutné spustit opravného nástroje v aplikaci Visual Studio 2005 Team Explorer.

Odkazy

Další informace o terminologii používané v aktualizacích softwaru naleznete v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
824684Popis standardní terminologie používané při popisu aktualizací softwaru společnosti Microsoft

Vlastnosti

ID článku: 946075 - Poslední aktualizace: 18. ledna 2008 - Revize: 1.1
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Visual Studio 2005 Team Foundation Server
Klíčová slova: 
kbmt kbfix kbexpertiseadvanced kbpubtypekc kbqfe kbhotfixserver KB946075 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:946075

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com