Taşımak ya da Outlook e-posta iletisine Windows XP SP2 tabanlı bir bilgisayara kopyalamak için bir sürükle ve bırak işlemini kullandığınızda, herhangi bir bildirim işlem başarısız.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 944781 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Şu senaryoyu inceleyin:
  • Windows XP Service Pack 2 (SP2) çalıştırıyorsanız - tabanlı bilgisayar.
  • Taşımak veya e-posta iletisine Microsoft Office Outlook'tan yeni bir konuma kopyalamak için bir sürükle ve bırak işlemi kullanın.
  • Yeni konumun yolu hakkında 256 karakter uzunluğundadır.
Bu senaryoda, e-posta iletisinin olamaz taşınmış veya yeni bir konuma kopyalanır. Işlem, herhangi bir bildirim başarısız olur.

Not Önceki işletim sistemlerinde bu işlem başarısız olduğunda, örneğin Windows XP SP1'de, aşağıdakine benzer bir hata iletisi alırsınız:
Dosya veya Klasör Kopyalama Hatası
Dosya adı veya uzantısı çok uzun

Çözüm

Bu sorunu çözmek için bir düzeltme kullanılabilir. Bu düzeltmeyi uyguladıktan sonra Sürükle ve bırak işlemi başarısız olduğunda bir hata iletisi alırsınız.

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

ÖNKOŞULLAR

Bu düzeltmeyi uygulamak için <a0></a0>, Windows XP SP2'in yüklü olması gerekir.

Yeniden başlatma gereksinimi

Bu düzeltmeyi yükledikten sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekir.

Düzeltme Değiştirme Bilgileri

Bu düzeltme önceden yayımlanmış başka düzeltmelerin yerini almaz.

Kayıt defteri Bilgileri

Bu düzeltmeyi kullanmak için kayıt defterinde değişiklik yapmak sahip değilsiniz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki tarih ve saat öğesinde saat dilimi sekmesini kullanın.
Windows XP SP2'nin x86 tabanlı sürümleri
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya AdıDosya SürümüDosya BoyutuTARİHSAATPlatformSP gereksinimi
Shell32.dll6.0.2900.32608,460,28826 Kas 200717: 07X86SP2
Xpsp3res.dll5.1.2600.3257350,72020 Kas 200712: 16X86SP2

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, e-posta iletisini Outlook'tan kaydetmek için Farklı Kaydet seçeneğini kullanın. Yol uzunluğu hedef konumu nedeniyle işlem başarısız olursa, daha sonra bir hata iletisi alırsınız.

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 944781 - Last Review: 5 Aralık 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 1.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows XP Service Pack 2, Ne zaman ne ile kullanilir:
    • Microsoft Windows XP Home Edition
    • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbexpertisebeginner kbfix kbqfe kbhotfixserver KB944781 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:944781

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com