Jak používat nástroj Microsoft Zásady skupiny diagnostiku Best Practice Analyzer (GPDBPA) shromažďovat a analyzovat data

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 940122 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Úvod

Nástroj Microsoft Zásady skupiny diagnostiku Best Practice Analyzer (GPDBPA) slouží ke shromažďování dat o konfiguraci Zásady skupiny prostředí. Tento nástroj můžete použít například k analýze Zásady skupiny Konfigurace pro následující účely:
 • Chcete-li vyhledat běžné chyby konfigurace
 • Zjištění a diagnostikovat problémy
 • Ke shromažďování dat pro archivaci
Účet použít ke spuštění nástroje musí mít odpovídající oprávnění k přístupu obě databáze Active Directory na řadičích domény prostředí a strukturu souboru SYSVOL, který je spravován na těchto řadičích domény. Navíc účet musí mít místní oprávnění správce v počítači klienta Zásady skupiny.

Existují dva další požadavky pro použití nástroje GPDBPA:
 • Microsoft .NET Framework verze 1.1 nebo vyšší verze musí být nainstalována v počítači, na kterém je nainstalován nástroj GPDBPA.
 • V řadičích domény prostředí, musí být spuštěna služba Windows Management Instrumentation (WMI).

Další informace

Nástroj GPDBPA je automatizované stavu zaškrtnutí a řešení potíží nástroj. Nástroj napsaný v jazyce C# a shromažďuje nastavení konfigurace. Nástroj také provádí testy proti Zásady skupiny Konfigurace prostředí. Po nástroj shromažďuje tyto výsledky testování v výstupního souboru XML, data shromážděná ve tento soubor pak použita pravidla. Jsou zvýrazněny rozdíly mezi těchto pravidel a data shromažďována.

Nástroj GPDBPA je samostatný program, který může správce spustit ze systému Windows Server 2003 nebo systému se systémem Windows XP. Můžete použít nástroj provést následující:
 • Provést kontrolu stavu proaktivní na prostředí Zásady skupiny zjistit běžné chyby konfigurace často generovat incidenty podpory.
 • Shromažďování diagnostických informací a počáteční data z prostředí a automatizovat některé analýzy dat.
 • Získat snímek Zásady skupiny Konfigurace pro archivaci. Tato data může být užitečné odkaz, pokud nastane problém v budoucnosti.

Chcete-li získat nástroj GPDBPA

Získat příkazového řádku verze a verze grafické uživatelské rozhraní (GUI) nástroje GPDBPA stáhnout soubor exe z následující stažení servery společnosti Microsoft:

Vlastnosti

ID článku: 940122 - Poslední aktualizace: 10. října 2007 - Revize: 1.3
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise Edition (32-bit x86)
 • Microsoft Windows Server 2003, Datacenter Edition (32-bit x86)
 • Microsoft Windows Server 2003, Standard Edition (32-bit x86)
 • Microsoft Windows Server 2003, Datacenter x64 Edition
 • Microsoft Windows Server 2003, Standard x64 Edition
Klíčová slova: 
kbmt kbexpertiseinter kbhowto kbinfo KB940122 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:940122

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com