Office 2003 Service Pack 3'ü yükledikten sonra Visual Basic for Applications makrosu içeren Microsoft Excel 5.0/95 Çalışma Kitabı dosyalarını Excel 2003'te açamıyorsunuz (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 938806 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Microsoft Office 2003 Service Pack 3 (SP3) yükledikten sonra Microsoft Visual Basic for Applications (VBA) makrolarını Microsoft Office Excel 2003'te içeren Microsoft Excel 5.0/95 çalışma kitabı dosya açılamıyor.

Makro güvenlik düzeyi yüksek veya Çok yüksek olarak ayarlanmışsa, aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
Bu çalışma kitabı, devre dışı veya imzalanmış makro (Microsoft Excel 4.0 makrosu) türü içerdiğinden yüksek güvenlik düzeyi altında açılamıyor.
Makro güvenlik düzeyini Orta olarak ayarlanırsa, beklenmedik biçimde makroları etkinleştirmek veya makroların devre dışı bırakmak istenebilir.

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Microsoft Office 2003 SP3'te, Microsoft Excel 5.0/95 çalışma kitabı dosyalarında VBA makrolarını için güvenlik düzeyini artırılmıştır. Bu değişiklik, hangi makroları çalıştırır belirlemek için daha fazla denetim sağlar. Ayrıca, bu değişiklik, önceki dosya biçimleri hakkında güvenlik saldırıların engellenmesine yardımcı olur.

Özellikler

Makale numarası: 938806 - Last Review: 18 Eylül 2007 Salı - Gözden geçirme: 1.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Office 2003 Service Pack 3, Ne zaman ne ile kullanilir:
    • Microsoft Office Excel 2003
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbtshoot kberrmsg kbexpertisebeginner kbprb KB938806 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:938806

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com