Zvukové zařízení v počítači se systémem Windows Vista nefunguje po připojení ke konferenci pomocí klienta systému Live Meeting 2007

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 938287 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Po připojení ke konferenci, pomocí klienta systému Microsoft Office Live Meeting 2007 nefunguje na počítači se systémem Windows Vista zvukové zařízení.

Příčina

Tento problém nastane, pokud došlo ke konfliktu mezi Windows rozpoznávání řeči v systému Windows Vista a klienta Live Meeting 2007. Když Systém Windows Vista spustí, spustí také rozpoznávání řeči systému Windows. Klient Live Meeting 2007 tedy nelze použít zvukové zařízení.

Řešení

Chcete-li tento problém vyřešit, zkontrolujte, zda žádná aplikace má výhradní prvek zvukové zařízení. Postupujte takto:
  1. Klepněte na tlačítko Start, klepněte na příkaz Ovládací panely a poklepejte na ikonu zvuku.
  2. V dialogovém okně Zvuk klepněte na kartu přehrávání, klepněte na zařízení reproduktoru a klepněte na příkaz Vlastnosti.
  3. Klepněte na kartu Upřesnit, zrušte zaškrtnutí políčka Povolit aplikací výhradní řízení toto zařízení zaškrtněte políčko a klepněte na tlačítko OK.
  4. V dialogovém okně Zvuk klepněte na kartu záznam, klepněte na zařízení mikrofonu a klepněte na příkaz Vlastnosti.
  5. Klepněte na kartu Upřesnit, zrušte zaškrtnutí políčka Povolit aplikací výhradní řízení toto zařízení zaškrtněte políčko a klepněte na tlačítko OK.

Další informace

Music and sound help with Windows 7
No audio in Windows Vista
No audio device error message in Windows Vista
Sound problems in Windows XP

Vlastnosti

ID článku: 938287 - Poslední aktualizace: 20. září 2007 - Revize: 1.6
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Office Live Meeting 2007
Klíčová slova: 
kbmt kbexpertiseinter kbtshoot kbprb KB938287 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:938287

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com