Nelze čtení konkrétní e-mailových zpráv a zobrazí se chybová zpráva v aplikaci Outlook Web Access 2003 Exchange Server

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 935973 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Příznaky

V aplikace Microsoft Office Outlook Web Access 2003 Microsoft Exchange Server nemůže přečíst v e-mailových zpráv, které obsahují anglické i japonské znaky v poli Předmět. Když se pokusíte otevřít zprávu, zobrazí následující chybová zpráva:
Chyba: Přístup je odepřen.
Použijete-li zařízení Pocket PC k synchronizaci e-mailové zprávy pomocí funkce Exchange ActiveSync se navíc nelze stáhnout obsah e-mailových zpráv.

Poznámka: Tento problém se nevyskytuje v aplikace Microsoft Office Outlook.

Používáte-li se připojit k vaší poštovní schránky na Exchange Server Microsoft Entourage, nelze stáhnout e-mailových zpráv, které obsahují anglické i japonské znaky v poli Předmět. V tomto případě budete nepřetržitě vyzváni k zadání hesla.

Příčina

K tomuto problému dochází z důvodu problému v převod znakových stránek pro japonské znaky v aplikaci Outlook Web Access. V e-mailových zprávách obsahujících japonské znaky v poli Předmět předmět zpracována na neplatný název souboru.

Řešení

Informace o opravě hotfix

Podporovaná oprava hotfix k dispozici od společnosti Microsoft. Tato oprava hotfix je však určena pouze k odstranění problému popsaného v tomto článku. Tuto opravu hotfix použijte pouze v systémech, ve kterých dochází k tomuto konkrétnímu problému. Tato oprava hotfix může být dále testována. Proto pokud je přísně neohrožuje tento problém, doporučujeme počkat na další aktualizaci softwaru, která bude tuto opravu hotfix obsahovat.

Pokud je oprava hotfix k dispozici ke stažení, je oddíl "K dispozici oprava Hotfix stahování" v horní části tohoto článku znalostní báze Knowledge Base. Pokud v této části se nezobrazí, obraťte se na služby Microsoft a podporu získat opravu hotfix.

Poznámka: Pokud vyskytnout další problémy nebo řešení potíží je vyžadován, pravděpodobně budete muset vytvořit požadavek na samostatnou službu. Výdaje na podporu se obvykle týkají dalších otázek a problémů, které se netýkají této zvláštní opravy hotfix. Úplný seznam telefonních čísel služby Microsoft a podpora nebo vytvořit zvláštní požadavek na službu na následujícím webu společnosti Microsoft:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Poznámka: "K dispozici oprava Hotfix stahování" formulář zobrazí jazyky, pro které je oprava hotfix k dispozici. Pokud váš jazyk není zobrazen, je to, protože oprava hotfix není k dispozici pro daný jazyk.

Požadavky

Následující seznam obsahuje požadavky pro opravu hotfix:
  • Exchange Server 2003 Service Pack 2

Požadavek na restartování

Není nutné po instalaci této opravy hotfix restartovat počítač.Však služby úložiště informací serveru Exchange, služba IIS Admin a všechny závislé služby bude restartován po instalaci této opravy hotfix.

Informace o nahrazení opravy hotfix

Tato oprava hotfix nenahrazuje dříve vydané opravy hotfix.

Informace o souboru

Anglická verze této opravy hotfix má atributy souborů (nebo vyšší atributy souborů), jsou uvedeny v následující tabulce. Data a časy těchto souborů jsou uvedeny v koordinovaný světový čas (UTC). Při zobrazení informací o souboru, bude převedena na na místní čas. Rozdíl mezi místním časem a UTC časem kartě časové pásmo v položce datum a čas v Ovládacích panelech.
Zmenšit tuto tabulkuRozšířit tuto tabulku
Název souboruVerze souboruVelikost souboruDatumČas
Davex.dll6.5.7653.11,131,00801. Května 200717: 55
Exoledb.dll6.5.7653.12,618,36801. Května 200717: 55

Prohlášení

Společnost Microsoft potvrzuje, že se jedná o problém v produktech této společnosti, které jsou uvedeny v části „ platí.

Další informace

Další informace o terminologii, kterou společnost Microsoft používá k aktualizaci softwaru po jeho vydání naleznete následující článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
824684Popis standardní terminologie používané k popisu aktualizací softwaru společnosti Microsoft
Další informace získáte následujícím článku znalostní báze Microsoft:
817903Nové schéma přidělování názvů balíčkům aktualizací softwaru Exchange Server

Vlastnosti

ID článku: 935973 - Poslední aktualizace: 25. října 2007 - Revize: 3.3
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Exchange Server 2003 Service Pack 2 na těchto platformách
    • Microsoft Exchange Server 2003 Standard Edition
    • Microsoft Exchange Server 2003 Enterprise Edition
Klíčová slova: 
kbmt kbautohotfix kbexpertiseinter kbhotfixserver kbqfe KB935973 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:935973

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com