Při probuzení počítače se systémem Windows XP z režimu spánku po instalaci opravy hotfix 918005 chybová zpráva: "Stop 0x00000044" nebo "Stop 0x000000F4"

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 935192 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Příznaky

Zvažte následující scénář:
  • V počítači se systémem Microsoft Windows XP, můžete použít opravu hotfix popsanou v následujícím Microsoft Knowledge Base (KB) článek:
    918005 Baterie může vyprázdnit rychleji, než očekáváte v přenosném počítači se systémem Windows XP SP2
  • Přepnutím počítače do režimu spánku (S4 spánek Stav).
  • Obnovení počítače z režimu spánku.
V tomto případě dojde k selhání počítače. Navíc je zobrazit chybová zpráva Stop, která se podobají jeden z následujících zpráv:
Byly zjištěny potíže a systém Windows má ukončen, aby nedošlo k poškození počítače. MULTIPLE_IRP_COMPLETE_REQUESTS

Technické informace:
*** STOP: 0x00000044 (0xFB8AA008, 0x00001BBF, 0x00000000, 0x00000000)

Zastavit 0x000000F4 (parametr 1, parametr 2, parametr 3, Parametr 4)

Příčina

K tomuto problému dochází z důvodu konfliktu časování ve Ovladač v souboru Usbhub.sys. Tento spor byl vystaven verzí Souboru Usbhub.sys ovladač, který je součástí opravy hotfix 918005.

Řešení

Informace o opravě hotfix

A podporovaná oprava hotfix je k dispozici od společnosti Microsoft. Tato oprava hotfix je však určena Chcete-li problém pouze popsaný v tomto článku. Použít toto opravy hotfix pouze u systémů, ve kterých dochází k tomuto konkrétnímu problému. Tato oprava hotfix může být dále testována. Proto pokud jste závažně Tento problém doporučujeme počkat další software Update Tato oprava hotfix obsahuje.

Pokud je oprava hotfix je k dispozici ke stažení zde je sekce "Hotfix stažení k dispozici" v horní části této znalostní báze Knowledge Base článek. Pokud tento oddíl není uveden, obraťte se na služby zákazníkům společnosti Microsoft Podpora a získat opravu hotfix.

Poznámka: Pokud nastanou další problémy nebo řešení potíží je požadováno, pravděpodobně budete muset vytvořit samostatnou žádost. Výdaje na technickou podporu použije se dalších otázek a problémů, které nejsou vyřešeny Tato zvláštní oprava hotfix. Kompletní seznam služeb zákazníkům společnosti Microsoft a Telefonní čísla podpory nebo chcete-li vytvořit zvláštní požadavek na službu, navštivte Následující Web společnosti Microsoft:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Poznámka: "Hotfix stažení k dispozici" formulář zobrazí jazyky pro které je oprava hotfix je k dispozici. Je-li váš jazyk není uveden, oprava hotfix není k dispozici pro daný jazyk.

Informace o souboru

Anglická verze této opravy hotfix má soubor atributy (nebo vyšší) atributy souborů uvedené v následující tabulce. Data a časy těchto souborů, které jsou uvedeny v koordinovaný světový čas (UTC). Při zobrazení informací o souboru, je převeden na místní čas. K rozdíl mezi místním časem a časem UTC naleznete, použijte Čas Zóny karty v Datum a čas položky v ovládacím prvku Panel.
Zmenšit tuto tabulkuRozšířit tuto tabulku
Název souboruVerze souboruSoubor velikostDatumČasPlatforma
Souboru Usbhub.sys5.1.2600.311459,39209. Dubna 200710: 27x 86

Prohlášení

Microsoft potvrzuje, že se jedná o problém v produktech této společnosti, které jsou uvedeny v části "Platí pro".

Další informace

Pro Další informace o terminologii používané při popisu softwaru společnosti Microsoft aktualizace, klepněte na následující číslo článku v následujícím článku Znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
824684Popis standardní terminologie používané při popisu aktualizací softwaru společnosti Microsoft

Vlastnosti

ID článku: 935192 - Poslední aktualizace: 22. května 2011 - Revize: 5.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Windows XP Professional
  • Microsoft Windows XP Home Edition
Klíčová slova: 
kbautohotfix kbexpertiseinter kbwinxppresp3fix kbfix kbbug kbHotfixServer kbqfe kbmt KB935192 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:935192

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com