Bir Windows Orijinal Ürün Avantajı ürün anahtarını veya birim lisans anahtarı doğrulama sorununu giderme

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 932300 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Ürün anahtarı veya toplu lisans anahtarı yüklemeniz için Microsoft Windows XP veya Windows Vista ile ilgili bir sorun olduğunu bir Windows Orijinal Ürün Avantajı (WGA) iletisiyle karşılaşırsanız, sorunu gidermek için aşağıdaki yöntemlerden birini kullanın.

Windows XP

 • Özgün ortam veya sertifika, Orijinallik Sertifikası (COA) ürün anahtarı varsa, çözümlemesi için karşılaştırmak ürün anahtarı Web sitesini ziyaret edin:
  http://www.microsoft.com/genuine/selfhelp/comparekeys.aspx
  Bunun yerine, aşağıdaki Web sitesindeki doğrulama başarısız olduktan sonra Ürün anahtarınızı güncelleyin seçeneğini belirleyebilirsiniz:
  http://www.microsoft.com/genuine/default.aspx
 • Yazılım ve istek orijinal Windows yazılımı satın aldığınız satıcıya başvurun. Microsoft satıcı durumuna açıklamanıza yardımcı olmak için bir rapor sağlar. Bu seçeneği kullanmayı planlıyorsanız, doğrulama denemek için aşağıdaki Web sitesini ziyaret edin:
  http://www.microsoft.com/genuine/
  Doğrulama başarısız olursa, tüm seçenekleri görmekseçin ve sonra geri satıcınıza Geri Git' i seçin. Daha sonra orijinal Windows XP yazılımını edinmek için satıcınıza geri döndürmek için yönergeleri izleyin.
 • Tam paket ürün (FPP) sürümü, Windows XP'nin bir satıcıdan satın alın.
 • Microsoft Windows XP'nin yüksek kaliteli sahte sürümü satılan müşterilerin Windows XP'in ücretsiz bir kopyasını gönderir. Satınalma, sahte CD ve satınalma ile ilgili ayrıntıları içeren bir sahte rapor kanıtı göndermeniz gerekir. Ücretsiz WGA Seti hakkında daha fazla bilgi almak ve uygulamak için yazılım doğrulamak için aşağıdaki Web sitesini ziyaret edin ve tüm seçenekleri görmek seçin
  http://www.microsoft.com/genuine/
  Doğrulama başarısız olduktan sonra WGA Seti kapanış'ıtıklatın.
 • Windows XP Home veya Pro WGA Seti çevrimiçi (tahmini) 99 ABD Doları Windows XP Home, Windows XP Pro için 149 $ daha düşük fiyata satın alın. Ödeme onaylandıktan sonra bu seçenek, yeni bir ürün anahtarı size e-postayla gönderilen. Ayrıca posta ile dört ile altı hafta içinde ortamı ve Windows XP CD alırsınız. Windows XP Service Pack 2 paketi içerir. Seti kullandığınızda, işletim sistemini yeniden yüklemeniz gerekebilir. WGA legalization Seti satın almak için yazılımınızı doğrulamak için aşağıdaki Web sitesini ziyaret edin ve doğrulama başarısız olduktan sonra Şimdi satın seçin:
  http://www.microsoft.com/genuine/
  Not Hiçbir kit, Windows XP Media Center Edition için kullanılabilir.
 • Orijinal Windows yazılımı ve daha fazla yardıma gereksinim kullandığınızdan eminseniz, WGA teknik destek hizmetlerine aşağıdaki Web sitelerinden birini ziyaret edin:
  http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=52029
  http://support.microsoft.com/default.aspx
  Ürün Seç' i tıklatın ve sonra Windows Orijinal Ürün Avantajıseçin.

Windows Vista

İlk olarak, doğru ürün anahtarını kullanarak, yazılımınızın yüklü olduğunu doğrulayın. Yanlış bir ürün anahtarı kullanılan, ürün anahtarını güncelleştirmeye çalışın ve doğrulamayı yeniden deneyin. Ürün anahtarı'nı güncelleştirmek için aşağıdaki Web sitesini ziyaret ederek yazılım doğrulamayı deneyin:
http://www.microsoft.com/genuinesupport
Şimdi Doğrulaseçin. Doğrulama başarısız olduktan sonra ürün anahtarınızı güncellemek ve yeniden doğrulamak için yönergeleri izleyin.

Orijinal Windows Vista doğrulama başarısız olduğunda, aşağıdaki seçenekler kullanılabilir:
 • Yazılım ve istek orijinal Windows yazılımı satın aldığınız satıcıya başvurun.
 • Windows Vista'nın tam paket ürün (FPP) sürümü, bir satıcıdan satın alın. Windows Vista bir satıcıdan satın alma hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
  http://www.microsoft.com/windowsVista/getready
 • Teknik destek alın. Nadir durumlarda, tanımlama ve doğrulama sorununuzu gidermek için teknik destek gerek kalmayabilir. Sorununuzu en iyi teknik destek seçeneği belirlemek için aşağıdaki Microsoft Orijinal Ürün Avantajı Web sitesini ziyaret edin ve "Al teknik destek" bölümüne bakın:
  http://www.microsoft.com/genuinesupport

Daha fazla bilgi

Sık sorulan sorular ve yanıtlar listesi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/genuine/downloads/faq.aspx?displaylang=en

Özellikler

Makale numarası: 932300 - Last Review: 19 Ocak 2015 Pazartesi - Gözden geçirme: 4.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows Genuine Advantage
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
 • Microsoft Windows XP Tablet PC Edition
 • Microsoft Windows XP Media Center Edition 2005 Update Rollup 2
 • Windows Vista Starter
 • Windows Vista Home Basic
 • Windows Vista Home Basic N
 • Windows Vista Home Premium
 • Windows Vista Business
 • Windows Vista Enterprise
 • Windows Vista Ultimate
Anahtar Kelimeler: 
kmcustomerservice kbtshoot kbinfo kbmt KB932300 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 932300

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com