Visual SourceSafe 2007 gün ışığından yararlanma saati sorunları

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 931804 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Giriş

Gün ışığından yararlanma saati değişiklikleri

2005'In enerji ilkesi işlemi nedeniyle, başlangıç tarihi ve bitiş tarihi için gün ışığından yararlanma saati (DST) ABD'de 2007'de değişir. Amerika Birleşik Devletleri'nde DST üç hafta önce başlar ve bir hafta sona ereceği önceki yıl cinsinden daha yeni. DST Mart'ın saat 2: 00'te, ikinci Pazar günü başlar ve 2: 00'da bulunan ilk Pazar günü Kasım saat sonlandırılacak.

Microsoft Visual SourceSafe, zaman damgası için işletim sistemini kullanır. Bu nedenle, Visual SourceSafe kullanıcılar bu değişiklikten etkilenir. Nasıl etkileneceği aşağıdakilere bağlıdır:
 • Visual SourceSafe kullandığınız sürümü
 • , Hizmetler etkin

Tüm sunucu ve istemci bilgisayarların güncelleştirilmesi gerekir

Microsoft, <a1>Adres</a1> DST sorunu yayımladı işletim sistemi güncelleştirmeleri'ni kullanarak, tüm sunuculara ve Visual SourceSafe 2005 çalıştıran istemci bilgisayarları güncelleştirilmelidir. Bu güvenlik güncelleştirmelerine bağlantılar için "References" bölümünde görünür.

Sunucuları ve istemci bilgisayarları güncelleştirme, iade et, bilgileri kaybedebilirsiniz.

Sunucuları ve istemci bilgisayarları güncelleştirmelisiniz. Aksi halde, onay, bilgi kaybedebilirsiniz. Bu sorun, aşağıdaki koşullar geçerli olduğunda oluşabilir:
 • Olan BIR istemci bilgisayar denetimlerinde, bir proje ya da dosya güncelleştirildi.
 • Silinmiş BIR istemci bilgisayar, denetimler aynı proje veya dosya güncelleştirildi.
 • Dosyanın oluşturulduğu ya da küçük bir saat sonra projenin her iki onay işlemleri oluşur.
Bu senaryoda, geçmiş dosyası için veya proje için büyük/küçük harf kaybolur.

Bir zaman damgası, proje veya dosyayı ilk havuzu için eklendiğinde oluşturulur. Sonra ikinci iade işlemi ilk zaman damgası ' önceki bir zaman damgası üretir. Bu nedenle, bu sorun oluşur.

Bu sorun hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
150643Kayıp proje geçmiş neden olan yanlış sistem tarihini ayarlama

Daha fazla bilgi

Visual SourceSafe 2005.

Visual SourceSafe 2005 bölgesel saat dilimi özelliğini tanıtır. Bu özellik, sunucu ve tüm istemci bilgisayarlar arasında saati eşitleme yardımcı olur. Visual SourceSafe depoyu sunucuda depolanır. Bölgesel saat dilimi özelliğini etkinleştirdiğinizde, zaman damgası Visual SourceSafe 2005 iþleme biçimi Visual SourceSafe önceki sürümlerindeki davranışı farklıdır.

Visual SourceSafe 2005 zaman istemci bilgisayarda kullanmak yerine, "yerel saat sunucusu" tüm Visual SourceSafe işlemlerinde kullanır. Bu durumda, sunucu yerel saat sunucusunun geçerli yerel saat değil. Visual SourceSafe ilişkili deposundan okur yerel saat sunucu yerel saattir. Ilişkili depo, kaynak kodu denetimi (SCC) işlemleri tarafından belirlenir.

Visual SourceSafe, sunucu yerel saat sunucusu tarafından verilen UTC zamanını kullanarak hesaplar. Sunucu yerel saat değerini elde etmek için <a0></a0>, istemcinin geçici bir dosya her beş dakikada içinde veritabanı paylaşım oluşturur. Sonra istemci, dosya oluşturma zamanları okur. Istemci bilgisayarların saatlerinin aynı saat diliminde olabilir ve saniye veya ayrı bir dakika olabilir. Visual SourceSafe davranışını, bu saat eşitlenmemiş duruma gelmesine neden olur.

Bu yöntem, yerel saat sunucusu bilgisayar için doğru sırada SCC kayıtları yerleştirmek için Visual SourceSafe yardımcı olur. Bu nedenle, Visual SourceSafe yöneticiler "References" bölümünde görüntülenen işletim sistemi güncelleştirmelerini tüm sunucu ve istemci bilgisayarlara uygulandığını emin olmanız gerekir.

Visual SourceSafe'i bir istemci bilgisayarda saat dilimi değiştirildiğinde, Visual SourceSafe Explorer'da iadenin zamanları farklıdır. Bu fark, değerleri hesaplamak için istemci bilgisayardan yeni saat dilimi bilgileri Visual SourceSafe kullanması nedeniyle oluşur.

Visual SourceSafe 2005 yöneticileri, tüm sunucu ve istemci bilgisayarı işletim sistemleri bu güvenlik açığından güncelleştirildikten sonra aşağıdaki görevleri gerçekleştirmelisiniz:
 1. Visual SourceSafe Administrator'ı başlatın.
 2. Kök dizininde veritabanı klasörünün bulunduğu SrcSafe.ini dosyasını kullanarak ve varsa, yerel srcsafe.ini dosyasını kullanarak, veritabanını açın.
 3. Araçlar menüsünden Seçenekler ' i tıklatın.
 4. Seçenekler iletişim kutusunda, TimeZone sekmesini tıklatın.
 5. Tamam ' ı tıklatın ve sonra da Visual SourceSafe yönetici çıkın.
Bu adımları, güncelleştirilmiş işletim sistemini DST de?erleri kullanarak srcsafe.ini dosya güncelleştirecektir.

Yok bir saat dilimi Visual SourceSafe yönetici saat dilimi iletişim kutusunda belirtilen Visual SourceSafe 2005 için Visual SourceSafe 6.0 d davranışını döner. Bu nedenle, zaman damgası, istemci bilgisayarlarda oluşur.

Not Microsoft Windows 2000 kullanıcıları için özel hususlar vardır. Windows 2000 kullanıcıları, bilgisayarları el ile güncelleştirmelisiniz. Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
914387Nasıl yapılır: ABD için gün ışığından yararlanma saati 2007'de yapılandırın.
930688Destek Web Yayını: Microsoft Windows 2000 güncelleştirmeleri dünya çapında kullanmak için gün ışığından yararlanma saati değişiklikleri dağıtma

Visual SourceSafe 6.0 d ve önceki sürümleri

Tüm sunucu ve istemci bilgisayarlara Visual SourceSafe 6.0 d kullanıyorsanız, şu anda ürünü kullanma biçiminiz için herhangi bir değişiklik bulabilirsiniz. Visual SourceSafe 6.0 zaman damgası, istemci bilgisayar üzerinde gerçekleşir. Bu nedenle, sunucuda zamanı gösterecek şekilde her istemci bilgisayar saatini güncelleştirmelisiniz.

Visual SourceSafe 6.0 d Yöneticiler hala "References" bölümünde görüntülenen işletim sistemi güncelleştirmelerini tüm sunucu ve istemci bilgisayarlara uygulandığını emin olmalısınız.

Visual SourceSafe 2005 saat dilimi bilgilerini srcsafe.ini dosyasında depolar. Bir dosya seçiliyse veritabanında yazıldığı zaman aşağıdaki gibi hesaplanır:
(UTC) + (srcsafe.ini dosyasından saat diliminizde)
Istemci bilgisayarda görünen süre aşağıdaki gibi hesaplanır:
(sunucuya yerel saat)-(srcsafe.ini dosyasından saat diliminizde) + (istemci saat dilimi)
Srcsafe.ini dosyasında yazıldığı saat dilimi değerini değiştirmezseniz, istemci bilgisayar için yerel saat dilimi kullanarak istemci bilgisayarına dosya zamanlarını raporlanır.

Referanslar

Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
942763Microsoft Windows işletim sistemleri için Aralık 2007 toplu saat dilimi güncelleştirmesi
914387Nasıl yapılır: ABD için gün ışığından yararlanma saati 2007'de yapılandırın.
131715Nasıl ayarlamak ve etki alanı için saat kaynağı sunucularıyla eşitle
2007 Gün ışığından yararlanma saati değişiklikleri için hazırlama hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/gp/cp_dst

Özellikler

Makale numarası: 931804 - Last Review: 15 Ocak 2008 Salı - Gözden geçirme: 7.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Visual SourceSafe 2005 Standard Edition
 • Microsoft Visual SourceSafe 6.0d
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbpubtypekc kbinfo kbtshoot kbprb KB931804 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:931804

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com