Nelze nainstalovat systém Windows XP po vytvoření oddílů na pevném disku pomocí systému Windows Vista nebo Windows PE 2.0

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 931760 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Příznaky

Používáte-li systém Windows Vista nebo předinstalace systému Windows Prostředí (Windows PE) 2.0 vytvořit oddíly na pevném disku. Po provedení to, při pokusu o instalaci systému Windows XP na pevný disk bez použití Systém Windows XP znovu vytvořit oddíly disku. V tomto případě nelze nainstalovat systém Windows XP úspěšně.

Úspěšné dokončení instalace systému Windows XP textové části instalace. Avšak po část instalace textovém režimu kompletní, nelze restartovat počítač úspěšně zadat grafickém uživatelské rozhraní (GUI)-režim část instalace. Kromě toho může počítač přestat reagovat. Může se zobrazit chybová zpráva podobná některé z následující:
Čtení z disku došlo k chybě
Nelze načíst operačního systému
Chyba při načítání operačního systému
Když nasazení bitové kopie programu sysprep systém Windows XP Professional do systému, může systém nepřetržitě restartujte po prvním spuštění systému. Pokud jste stiskněte klávesu F8 a potom zakažte možnost "automatické restartování", zobrazí následující chyba Stop:
Stop: 0x000000ED (0X81F85678, 0xC000014F, 0x00000000, 0x00000000)
Unmountable_boot_volume
Navíc v prostředí Windows PE 2.0 zobrazíte disku, disk může zobrazit jako "raw".

Příčina

K tomuto problému dochází, protože systém Windows Vista a Windows PE 2.0 Vytvoření oddílů disku jiným způsobem než Windows XP. K tomuto problému dochází pouze v počítače, které používají určité firmware systému BIOS.

Jak potíže obejít

Chcete-li tento problém vyřešit, použijte jednu z následujících metody.

Metoda 1: Zakázání funkce "překlad automatický disk"

Dříve, než je oddíl pevného disku, můžete zakázat funkce "Automatický disk překlad" Konfigurace systému BIOS. Například můžete změnit typ disku z Automatické k Velké.

Metoda 2: Úprava registru použít postup disku oddíl systému Windows XP

Důležité Tento oddíl, metoda nebo úkol obsahuje kroky, které informace o úpravě registru. Však mohou nastat závažné problémy při nesprávných úpravách registru. Proto se ujistěte, opatrně postupujte takto. Pro zvýšení ochrany před úpravami je nutné zálohujte registr. Můžete pak obnovení registru v případě, že dojde k potížím. Další informace o zálohování a obnovení registru získáte článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
322756 Postup při zálohování a obnovení registru v systému Windows


Před oddíl pevného disku v systému Windows Vista nebo v prostředí Windows PE 2.0, upravte registr tak, aby oddíly vytvořené pomocí systému Windows XP postupu. Chcete-li to provést, postupujte takto:
 1. Klepněte na tlačítko Spustit, klepněte na tlačítko Spustit, Typ regedita klepněte na tlačítko OK.
 2. Vyhledejte a klepněte na následující podklíč registru:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CURRENTCONTROLSET\SERVICES\VDS\ALIGNMENT
 3. V Upravit příkazNovýa klepněte na tlačítko DWORD hodnota.
 4. Typ LessThan4GB jako nová položka název.
 5. Klepněte pravým tlačítkem myši LessThan4GBa klepněte na tlačítkoUpravit.
 6. V Upravit hodnotu DWORD Dialogové okno, klepněte na tlačítkoDesítkové.
 7. V Hodnota dat Typ pole0a klepněte na tlačítko OK.
 8. Opakujte kroky 3 až 7 přidejte následující registru položky:
  • Between4_8GB
  • Between8_32GB
  • GreaterThan32GB
  Každá položka registru musí mít hodnotu 0.
 9. Ukončete Editor registru.

Metoda 3

Pokud používáte Microsoft Deployment Toolkit 2008 nasazení systému Windows XP, postupujte takto:
 1. Ve vlastnostech posloupnost úkolů, klepněte Pořadí úkolů na kartě.
 2. Klepněte na tlačítko Předinstalacea klepněte na tlačítko Pouze nový počítač..
 3. Klepněte na tlačítko Režim kompatibility s BIOS nastavení programu Diskpart.
 4. V Možnosti karta, zrušte zaškrtnutí políčka Zakázat tento krok Zaškrtávací políčko.

Další informace

Použijete-li vytvořit oddíl postup oddíl systému Windows Vista nebo Windows PE 2.0, ohraničení oddílů je vytvořen na základě nastavení registru v systému. Však při použití postupu oddíl systému Windows XP vytvořte oddíl ohraničení oddílů zarovnání podle hranici cylindru.

Při vytvoření oddílu, volné místo, následuje první oddíl je vytvořen na začátku disku. Velikost volného místa je stanovena na základě jak je vyrobeno ohraničení oddílů. Proto velikost může lišit v závislosti na tom, jak má být oddíl vytvořen.

Vytvoříte-li oddíl pomocí systému Windows XP postupu, se rovná jedné lahvi tento volný prostor. Však při vytváření oddíl pomocí systému Windows Vista nebo Windows PE 2.0 procedury, volného místa liší, v závislosti na nastavení registru.

Řešení

Chcete-li tento problém vyřešit, musíte provést integraci opravy hotfix do zdrojové soubory instalace systému Windows XP před instalací systému Windows XP. Další informace o této opravě hotfix integrovat do zdrojových souborů instalace systému Windows Klepnutím na následující číslo článku Microsoft Znalostní báze Knowledge Base:
828930Jak integrovat aktualizace softwaru do zdrojových souborů instalace systému Windows

Informace o opravě hotfix

Podporovaná oprava hotfix je k dispozici od společnosti Microsoft. Tato oprava hotfix je však určena pouze problém popsaný v tomto článku. Použití této opravy hotfix pouze u systémů, ve kterých dochází k tomuto konkrétnímu problému. Tato oprava hotfix může být dále testována. Proto pokud není přísně tento problém, doporučujeme počkat na další aktualizaci softwaru, která bude tuto opravu hotfix obsahovat.

Pokud je oprava hotfix je k dispozici ke stažení, je sekce "Hotfix stažení k dispozici" v horní části tohoto článku. Pokud tento oddíl není uveden, obraťte se na podporu a služby zákazníkům společnosti, jak získat opravu hotfix.

Poznámka: Pokud nastanou další problémy nebo řešení potíží je vyžadován, pravděpodobně vytvořit samostatnou žádost. Výdaje na technickou podporu se bude u dalších otázek a problémů, které nelze vyřešit určitou konkrétní opravy hotfix. Úplný seznam telefonních čísel služeb zákazníkům společnosti Microsoft a podpoře nebo vytvořit zvláštní požadavek na službu navštivte následující Web společnosti Microsoft:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Poznámka: "Hotfix stažení k dispozici" formulář zobrazí jazyky, pro které je oprava hotfix je k dispozici. Pokud váš jazyk není uveden, je to, protože oprava hotfix není k dispozici pro daný jazyk.

Požadavky

Tato oprava hotfix vyžaduje aktualizaci Windows XP Service Pack 2 (SP2).

322389 Jak získat nejnovější aktualizaci service pack pro systém Windows XP

Požadavek na restartování

Budete muset restartovat počítač po instalaci této opravy hotfix.

Informace o nahrazení opravy hotfix

Tato oprava hotfix nenahrazuje žádné další opravy hotfix.

Informace o souboru

Anglická verze této opravy hotfix má atributy souborů (nebo novější), jsou uvedeny v následující tabulce. Data a časy jednotlivých souborů jsou uvedeny v koordinovaný světový čas (UTC). Při zobrazení informací o souboru, je převeden na místní čas. Pomocí vyhledat rozdíl mezi místním časem a časem UTC naleznete Časové pásmo karty v Datum a čas Chcete-li zobrazit položky v Ovládacích panelech.
Systém Windows XP s aktualizací SP2, verze x 86
Zmenšit tuto tabulkuRozšířit tuto tabulku
Název souboruVerze souboruSoubor velikostDatumČasPlatforma
Ntoskrnl.exe5.1.2600.30862,182,14419. Února 2007 10: 44x 86

Prohlášení

Microsoft potvrzuje, že se jedná o problém v produktech této společnosti, které jsou uvedeny v části "Platí pro".

Vlastnosti

ID článku: 931760 - Poslední aktualizace: 22. května 2011 - Revize: 8.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows XP Professional
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Media Center Edition 2005 Update Rollup 2
Klíčová slova: 
kbautohotfix kbfix kbexpertiseinter kbHotfixServer kbqfe kbmt KB931760 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:931760

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com