Keď použijete Recovery Environment (Windows RE) problémov pri spustení, najprv vyskúšať možnosť Spustenia opravy v dialógovom okne Možnosti obnovenia systému . Ak sa problém nevyrieši, alebo ak máte manuálne ďalších problémov, použite nástroj Bootrec.exe. Tento článok hovorí o tom, ako používať Bootrec.exe nástroj v Windows RE na riešenie a opravy týchto položiek systému Windows Vista alebo Windows 7:
 • Hlavný zavádzací záznam (MBR)
 • Boot sektor
 • Boot Configuration Data (BCD) obchod
Môžete použiť aj nástroj Bootrec.exe na riešenie Údaje konfigurácie zavádzania systému Windows súbor chýba požadované informácie chyba.

Ako spustiť nástroj Bootrec.exe

Ak chcete spustiť nástroj Bootrec.exe, prvý štart Windows RE:
 1. Dať médií Windows Vista alebo Windows 7 v jednotke DVD a potom spustite počítač.
 2. Stlačte tlačidlo, keď budete vyzvaní.
 3. Vyberte jazyk, čas, menu, klávesnicu alebo metódu vstupu a potom kliknite na tlačidlo ďalej.
 4. Kliknite na položku Oprava počítača.
 5. Vyberte operačný systém, ktorý chcete opraviť, a potom kliknite na tlačidlo ďalej.
 6. V dialógovom okne Možnosti obnovenia systému kliknite na položku Príkazový riadok.
 7. Typ Bootrec.exe, a potom stlačte kláves ENTER.
Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
Poznámka: Na spustenie počítača z Windows Vista alebo Windows 7 DVD, počítač musí byť nakonfigurovaný na spúšťanie z jednotky DVD. Informácie o tom, ako to urobiť, nájdete v dokumentácii k počítaču, alebo kontaktujte výrobcu počítača.

Voľby nástroja Bootrec.exe

Nástroj Bootrec.exe podporuje nasledovné možnosti. Použite možnosť, ktorá je vhodná pre vašu situáciu.

/FixMbr

Táto možnosť píše Windows 7 alebo Windows Vista kompatibilný s MBR do systémového oddielu. Ho neprepíše existujúcu tabuľku oblastí. Túto možnosť použite, keď je nutné riešiť problémy s poškodením MBR, alebo keď máte na odstránenie neštandardné kód z MBR.

/FixBoot

Táto možnosť píše nový spúšťací sektor do systémového oddielu pomocou boot sektor, ktorý je kompatibilný s Windows Vista alebo Windows 7. Túto možnosť použite, ak je splnená jedna z nasledujúcich podmienok:
 • Zavádzací sektor bol nahradený s neštandardnou Windows Vista alebo Windows 7 boot sektor.
 • Zavádzací sektor je poškodený.
 • Starší operačný systém Windows bol inštalovaný potom, čo bol nainštalovaný systém Windows Vista alebo Windows 7. V tejto situácii, spustení počítača pomocou Windows NT Loader (NTLDR) namiesto programu Windows Boot Manager (Bootmgr.exe).

/ScanOs

Táto možnosť prehľadá všetky disky pre zariadenia, ktoré sú kompatibilné s Windows Vista alebo Windows 7. Tiež zobrazuje položky, ktoré nie sú v súčasnosti v obchode BCD. Túto možnosť použite, keď tam sú Windows Vista alebo Windows 7 zariadení, v ktorých ponuky Boot Manager neuvádza.

/RebuildBcd

Táto možnosť prehľadá všetky disky pre zariadenia, ktoré sú kompatibilné s Windows Vista alebo Windows 7. Okrem toho umožňuje vybrať inštalácie, ktoré chcete pridať do obchodu BCD. Túto možnosť použite, keď je nutné kompletne prestavať ukladacieho priestoru BCD.

Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
Poznámka: Použite nástroj Bootrec.exe na riešenie "Bootmgr chýba" chyba. Ak obnova ukladacieho priestoru BCD nevyrieši problém pri spustení, môžete exportovať a odstrániť ukladací priestor BCD a spustiť túto možnosť znova. Týmto spôsobom budete uistite sa, že ukladací priestor BCD je úplne prestavaný.

K tomu, Windows RE príkazového riadka zadajte nasledovné príkazy:
 • bcdedit /export C:\BCD_Backup
 • c:
 • CD topánka
 • attrib bcd -s -h - r
 • Ren c:\boot\bcd bcd.old
 • príkaz Bootrec/rebuildbcd

Informácie o tomto článku

ID článku: 927392
Posledná revízia: 11. marca 2014
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:: Windows 7 Starter, Windows 7 Starter N, Windows 7 Home Basic, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Home Premium N, Windows 7 Professional, Windows 7 Professional N, Windows 7 Enterprise, Windows 7 Enterprise N, Windows 7 Ultimate, Windows 7 Ultimate N, Windows Vista Ultimate, Windows Vista Enterprise, Windows Vista Business, Windows Vista Home Premium, Windows Vista Home Basic, Windows Vista Business 64-bit edition, Windows Vista Enterprise 64-bit edition, Windows Vista Home Premium 64-bit edition, Windows Vista Home Basic 64-bit edition, Windows Vista Ultimate 64-bit edition
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok je preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft a možno ho opraviť prostredníctvom technológie Community Translation Framework (CTF). Microsoft ponúka strojovo preložené články, články upravené komunitou aj články preložené prekladateľmi, aby zabezpečil prístup ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo viacerých jazykoch. Strojovo preložené články aj upravené články môžu obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky. Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené neprávnym prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany našich zákazníkov. Ďalšie informácie o technológii CTF nájdete na lokalite http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/sk.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem: 927392
Chcete odoslať pripomienky k tomuto článku?
 
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.