Predvolené riadkovanie a nastavenie medzier medzi odsekmi v programe Word 2007 sa líšia od predvolených nastavení v predchádzajúcich verziách programu Word

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 921174 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Popis problému

Ak pracujete s dokumentom programu Microsoft Office Word 2007, možno ste si všimli, že medzi riadkami a odsekmi sú väčšie medzery ako v predchádzajúcich verziách programu Microsoft Word.

Ak chcete, aby sme tento problém vyriešili za vás, prejdite do časti Opravte to za mňa. Ak chcete tento problém vyriešiť sami, prejdite do časti Ja to vyriešim.

Opravte to za mňa

Ak chcete tento problém vyriešiť automaticky, kliknite na prepojenie alebo tlačidlo Fix it. Kliknite na položku Spustiť v dialógovom okne Preberanie súboru a postupujte podľa pokynov Sprievodcu nástroja Fix it.


Opraviť tento problém
Microsoft Fix it 50213


Poznámka Tento sprievodca môže byť iba v angličtine, automatická oprava však funguje tiež v ostatných jazykových verziách systému Windows.

Poznámka Tento sprievodca nefunguje v systéme Windows Server 2008 R2

Poznámka Ak nepracujete s počítačom, v ktorom sa vyskytol problém, môžete riešenie automatickej opravy uložiť na jednotku flash alebo na disk CD a potom ho môžete spustiť v počítači s problémom.

Potom prejdite do časti Vyriešil sa problém?


Ja to vyriešim

Ak chcete zmeniť riadkovanie a medzery medzi odsekmi v programe Word 2007 tak, aby boli rovnaké ako v predchádzajúcich verziách programu Word, je potrebné zmeniť možnosť Množina štýlov.

Postupujte pri tom nasledovne:
 1. Kliknite na kartu Domov.
 2. Kliknite na položku Zmeniť štýly v skupine Štýly a ukážte na položku Množina štýlov. Potom kliknite na požadovanú množinu štýlov.

  Ak chcete zmeniť predvolené formátovanie dokumentu (napríklad riadkovanie alebo medzery medzi odsekmi) na predvolený formát, ktorý sa používal v predchádzajúcich verziách programu Word, kliknite na položku Word 2003.
 3. Ak chcete tento štýl nastaviť v programe Word 2007 ako predvolený, kliknite na položku Zmeniť štýly v skupine Štýly a potom kliknite na položku Predvoliť.


Vyriešil sa problém?

Kontrolou riadkovania a medzier medzi odsekmi overte, či sa problém vyriešil. Ak sú medzery správne, úspešne ste dokončili postupy v tomto článku. Ak sa problém nepodarilo vyriešiť, môžete sa obrátiť na oddelenie technickej podpory.

DALSIE INFORMACIE

V nasledujúcej tabuľke je uvedené predvolené riadkovanie a medzery medzi odsekmi v programe Word 2007 a v predchádzajúcich verziách programu Microsoft Word.

Poznámka Niektoré jazykové verzie programu Word 2007 môžu mať ako predvolené nastavené rovnaké riadkovanie a medzery medzi odsekmi ako predchádzajúce verzie programu Word.
Zbaliť túto tabuľkuRozbaliť túto tabuľku
MedzeryWord 2007Word 2003 a predchádzajúce verzie programu Word
Po14 px0 b.
RiadkovanieNásobkyJednoduché
Medzi1.15prázdne
Poznámka Ak chcete zobraziť možnosti riadkovania a medzier medzi odsekmi, kliknite pravým tlačidlom myši na odsek a potom na možnosť Odsek.

Ďalšie informácie o možnostiach úpravy riadkovania v programe Word 2007 sa nachádzajú na nasledujúcej webovej lokalite spoločnosti Microsoft:
http://office.microsoft.com/sk-sk/word-help/adjust-the-line-spacing-between-text-or-paragraphs-HP010016523.aspx

Vlastnosti

ID článku: 921174 - Posledná kontrola: 18. septembra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Office Word 2007, pri použití s produktom:
  • Microsoft Windows XP Home Edition
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
  • Windows Vista Home Basic
  • Windows Vista Home Premium
  • Windows Vista Ultimate
  • Windows 7 Home Basic
  • Windows 7 Home Premium
  • Windows 7 Ultimate
  • Windows 7 Professional
  • Windows Server 2008 Enterprise
  • Windows Server 2008 Standard
Kľúčové slová: 
kbsurveynew kbmsifixme kbfixme kbformat kbtshoot kbexpertisebeginner kbprb KB921174

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com