Windows İç Veritabanı Program Ekle veya Kaldır aracında listelenmez ve Windows SharePoint Services 3.0'ı bilgisayarınızdan kaldırdığınızda kaldırılmaz

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 920277 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Şu senaryoyu inceleyin. Temel yükleme seçeneğini kullanarak, bir tek sunucu yapılandırması, Microsoft Windows SharePoint Services 3.0 dağıtın. Windows SharePoint Services 3.0, bilgisayarda başarıyla yüklendikten sonra Program Ekle veya Kaldır aracını açın. Fark, bilgisayarda yüklü olsa bile Microsoft Windows iç veritabanı'şu anda yüklü programlar listesinde görünmüyor.

Daha sonra Windows SharePoint Services 3.0 bilgisayarınızdan kaldırın. Ancak, Windows ınternal Database'in bilgisayarda yüklüdür. Şu anda yüklü programlar listesinde görünmediği için Windows ınternal Database'in bilgisayardan kaldırmak için Program Ekle veya Kaldır aracını kullanamazsınız.

Not Windows ınternal Database de Embedded Edition (Windows) başvuruda bulunuluyor.

Neden

Temel yükleme seçeneğini kullanarak Windows SharePoint Services 3.0 tek sunucu yapılandırmasında dağıtırken, Kur programı otomatik olarak yükler ve Windows iç veritabanı'nı yapılandırır. Ancak Program Ekle veya Kaldır aracında Windows iç veritabanı için bir girdi oluşturulmaz. Windows SharePoint Services 3. 0'ı kaldırırsanız, Kur programı otomatik olarak Windows ınternal Database'in bilgisayarınızdan kaldırmaz. Windows ınternal Database'in bilgisayardan kaldırmak için msiexec.exe komutunu kullanmanız gerekir.

Çözüm

Windows ınternal Database'in bilgisayardan kaldırmak için msiexec.exe komutunu seçin. Bunu yapmak için <a0></a0>, aşağıdaki yordamlardan durumunuza uygun olanını kullanın:
  • Microsoft Windows Server 2003'ün x 86 tabanlı bir sürümü çalıştırıyorsanız, Windows ınternal Database'in bilgisayardan kaldırmak için aşağıdaki komut satırını kullanın:
    msiexec /x {CEB5780F-1A70-44A9-850F-DE6C4F6AA8FB} CALLERID=ocsetup.exe
  • Windows Server 2003 x 64 tabanlı sürümünü çalıştırıyorsanız, Windows ınternal Database'in bilgisayardan kaldırmak için aşağıdaki komut satırını kullanın:
    msiexec /x {BDD79957-5801-4A2D-B09E-852E7FA64D01} CALLERID=ocsetup.exe

Daha fazla bilgi

Windows SharePoint Services 3. 0'ın bir tek sunucu yapılandırması'nı dağıtmak için temel yükleme seçeneğini kullandığınızda, Windows iç veritabanı, yapılandırma veritabanı ve içerik veritabanı oluşturmak için kullanılır.

Özellikler

Makale numarası: 920277 - Last Review: 14 Mayıs 2007 Pazartesi - Gözden geçirme: 2.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows SharePoint Services 3.0
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbprb kbsetup kbtshoot kbexpertiseinter KB920277 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:920277

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com