Následné aktivity nelze vytvořit z formuláře aplikace aktivity v aplikaci Microsoft Dynamics CRM 3.0 po instalaci opravy hotfix 912153

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 919354 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Po instalaci opravy hotfix 912153, nelze z formuláře aktivity vytvořit následné činnosti. Navíc majitele přidružený záznam není aktuálního uživatele. Vlastník přidružený záznam je uživatel, který je uveden v poli od a do pole odesílateli zpracování činností, které jsou vytvořeny z formulářů bez aktivit. Činnosti jiné než formuláře obsahovat formulář kontakt a formuláře klient.

Další informace o opravě hotfix 912153 získáte následujícím článku znalostní báze společnosti Microsoft:
912153Když vytvoříte v aplikaci Microsoft Dynamics CRM odpověď činnosti zpracování kampaně nebo aktivity zpracování služby, zákazníka pole není automaticky vyplněno původní název účtu

Řešení

Tento problém je vyřešen v aplikaci Microsoft Dynamics CRM 3.0 kumulativní aktualizaci 2. Další informace získáte následujícím článku znalostní báze Microsoft:
927751Kumulativní aktualizace 2 je k dispozici pro aplikaci Microsoft Dynamics CRM 3.0
Tento problém je vyřešen v souhrnné aktualizaci 1 pro verzi aplikace Microsoft Dynamics 3.0 pro zjednodušenou čínštinu a japonské verze aplikace Microsoft Dynamics CRM 3.0. Další informace získáte následujícím článku znalostní báze Microsoft:
935730Kumulativní aktualizace Update Rollup 1 pro verzi aplikace Microsoft Dynamics CRM 3.0 pro zjednodušenou čínštinu a japonské verze aplikace Microsoft Dynamics CRM 3.0 je k dispozici

Další informace

Další informace o terminologii používané k popisu aktualizací softwaru společnosti Microsoft získáte v následujících článcích v databázi Microsoft Knowledge Base:
824684Popis standardní terminologie používané k popisu aktualizací softwaru společnosti Microsoft
887283Aplikace Microsoft Business Solutions CRM software oprav hotfix a aktualizací balíček pojmenování normy

Vlastnosti

ID článku: 919354 - Poslední aktualizace: 8. srpna 2007 - Revize: 2.1
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft CRM 3.0
  • Microsoft CRM client for Microsoft Office Outlook na těchto platformách
    • Microsoft CRM 3.0
Klíčová slova: 
kbmt kbhotfixserver kbqfe kbmbsmigrate KB919354 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:919354

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com