Při pokusu o sloučení dvou obchodních vztahů nebo kontaktů se v aplikaci Microsoft Dynamics CRM 3.0 zobrazí chybová zpráva: "Existuje problém při komunikaci se serverem Microsoft CRM"

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 918460 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Příznaky

Při pokusu o sloučení dvou obchodních vztahů nebo kontaktů se v aplikaci Microsoft Dynamics CRM 3.0 zobrazí chybová zpráva:
Při komunikaci se serverem Microsoft CRM došlo k problému. Server zřejmě není dostupný. Opakujte akci později. Pokud potíže potrvají, obraťte se na správce systému.
K tomuto problému dochází, pokud některý z účtů nebo jeden z kontaktů je zákazníka nebo fakturační zákazníka na smlouvy, který má více položky řádku.

Podobná chybová zpráva může zobrazit při proveďte následující akce:
  • Změnit zákazníka na smlouvy, který má více položky řádku.
  • Přidat nadřazené účtu účet, který je zákazníka na smlouvy, který má více položky řádku.
  • Přidat nadřazeného obchodního kontaktu, který je zákazník smlouvy, který má více položky řádku.

Řešení

Microsoft Dynamics CRM 3.0

Tento problém je vyřešen v kumulativní aktualizaci 1 Microsoft Dynamics CRM 3.0. Další informace naleznete následujícím článku znalostní databáze Microsoft Knowledge Base:
922815Kumulativní aktualizace 1 je k dispozici pro aplikaci Microsoft Dynamics CRM 3.0

Verze Microsoft Dynamics CRM 3.0, japonštině nebo čínštině

Tento problém je vyřešen v kumulativní aktualizaci 2 pro zjednodušenou verzi Microsoft Dynamics CRM 3.0 a v japonské verzi Microsoft Dynamics CRM 3.0. Další informace naleznete následujícím článku znalostní databáze Microsoft Knowledge Base:
944372Kumulativní aktualizace 2 pro verzi Microsoft Dynamics CRM 3.0 pro zjednodušenou a japonské verze aplikace Microsoft Dynamics CRM 3.0 je k dispozici

Další informace

Další informace o terminologii používané k popisu aktualizací produktů společnosti Microsoft klepněte na následující čísla následujících článcích databáze Microsoft Knowledge Base:
824684Popis standardní terminologie používané při popisu aktualizací softwaru společnosti Microsoft
887283Standardy používání názvů u balíčků oprav hotfix a aktualizací softwaru aplikace Microsoft Business Solutions CRM (Tento článek může obsahovat odkazy na anglický obsah (dosud nepřeložený).)

Vlastnosti

ID článku: 918460 - Poslední aktualizace: 15. května 2008 - Revize: 5.2
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft CRM client for Microsoft Office Outlook na těchto platformách
    • Microsoft CRM 3.0
  • Microsoft CRM 3.0
Klíčová slova: 
kbmt kbcrmv3cno kberrmsg kbbug kbqfe kbmbsmigrate KB918460 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:918460

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com