Nelze vytvořit síťové připojení při spuštění počítače se systémem Windows XP s aktualizací SP2

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 917730
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Příznaky

Při pokusu o vytvoření připojení k síti s počítačem se systémem Microsoft Windows XP Service Pack 2 (SP2), může dojít jeden nebo více z následujících problémů:
 • Při pokusu o přihlášení nebo získat přístup k datům na serveru existuje zpoždění nebo pomalá reakce.
 • Může se zobrazit chybová zpráva o vypršení časového limitu. Text zprávy se mohou lišit v závislosti na programu, který používáte.
 • Nebude pravděpodobně možné vytvořit připojení k síti.
K tomuto chování dochází především při spouštění počítače se systémem Windows XP s aktualizací SP2. Chování přestane po spuštění služby Brána Firewall/připojení sdílení Internetu.

Příčina

K tomuto chování dochází, protože brána Firewall systému Windows používá neznámé paketů protokolu TCP/IP v počítači se systémem Windows XP s aktualizací SP2 blokovat filtrování paketů. Zabrání v počítači přijímat pakety protokolu UDP (User Datagram) a proto brání připojení k síti.

Brána Windows Firewall pomáhá chránit počítače připojené k síti odmítnutím nevyžádané nebo Neznámý příchozí připojení prostřednictvím protokolu TCP/IP verze 4 (IPv4). Podle výchozího nastavení je brána Windows Firewall zapnuta v systému Windows XP SP2. Brána Windows Firewall spuštění dříve v procesu spouštění a potom načte spuštění zásady, které používá filtrování paketů blokovat pakety neznámé až do spuštění služby. Tato zásada spouštění je pevně a platí to i v případě, že brána Windows Firewall je vypnutá.

Jak potíže obejít

Chcete-li tento problém vyřešit, použijte jednu nebo více z následujících metod:
 • Počkejte přibližně 15 sekund a opakujte pokus o připojení k síti.
 • Zvýšíte nastavení časového limitu, jak je požadováno pro všechny programy, které jsou ovlivněny tento problém.

Řešení

Důležité Tento oddíl, metoda nebo úkol obsahuje kroky, které popisují úpravu registru. Při nesprávné úpravě registru však mohou nastat závažné problémy. Proto postupujte přesně podle následujících kroků. Pro zvýšení ochrany proveďte před úpravami zálohu registru. Pokud pak dojde k potížím, budete moci registr obnovit. Další informace o zálohování a obnovení registru získáte v článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
322756 Postup zálohování a obnovení registru v systému Windows


Poznámka: Tato oprava hotfix umožňuje konfiguraci registru Chcete-li vypnout nastavení zabezpečení při spouštění počítače. Navíc tato oprava hotfix mění Brána Firewall systému Windows tak, aby při spuštění počítače se systémem Windows XP s aktualizací SP2 bude moci přijmout UDP paketů. V případě, že je naprosto nutné odstranit chování tedy měli používat pouze tuto opravu hotfix. Doporučujeme, abyste tento problém vyřešit pomocí metod popsaných v části "Řešení".

Chcete-li povolit tuto opravu hotfix, musíte upravit registru určit porty, které chcete vyloučit z spuštění zásad při spuštění počítače, dokud nezačne Brána Firewall systému Windows. Postupujte následujícím způsobem
 1. Klepněte na tlačítko Start, klepněte na tlačítko Spustit, typ regedita potom klepněte na tlačítko OK.
 2. Vyhledejte a vyberte následující podklíč registru:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\IpNat
 3. Na Upravit příkaz Novéa potom klepněte na tlačítko Klíč.
 4. Zadejte příkaz Parametry, a stiskněte klávesu ENTER.
 5. Na Upravit příkaz Novéa potom klepněte na tlačítko Hodnota řetězce.
 6. Zadejte příkaz BootTimeUDPExemptions, a stiskněte klávesu ENTER.
 7. Klepněte pravým tlačítkem myši BootTimeUDPExemptionsa potom klepněte na tlačítko Upravit.
 8. V dialogovém okně Údaj hodnoty Zadejte čísla portů, které chcete vyloučit z spuštění zásad a klepněte na tlačítko OK.

  Poznámka: Musí oddělte čísla portů čárkami. Zadejte například 1234,5678,23456 otevření portů 1234, 5678 a 23456.
 9. Ukončete Editor registru.
Poznámky
 • Musíte být přihlášeni jako správce a použít tyto změny.
 • Tyto změny můžete aplikovat před nebo po instalaci opravy hotfix. Nastavení registru však nemá žádný vliv, pokud je nainstalována oprava hotfix.
 • Tyto změny jsou již v platnosti po spuštění brány Firewall systému Windows.
 • Tato oprava hotfix umožňuje pouze povolit běžné porty UDP. Chcete-li přidat dynamické porty pro zabezpečení spuštění výjimky brány firewall nelze použít tuto opravu hotfix.
Následující soubor je k dispozici ke stažení z centra pro stahování Microsoft Download Center:

Zmenšit tento obrázekZvětšit tento obrázek
Ke stažení
Stáhněte balíček 917730 nyní.

Další informace o tom, jak stahovat soubory technické podpory společnosti Microsoft, získáte kliknutím na číslo následujícího článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
119591 Jak získat soubory podpory společnosti Microsoft ze serverů služeb online
Soubor neobsahuje viry. Společnost Microsoft použila aktuální antivirový software, který byl k dispozici k datu zveřejnění souborů. Soubor je uložen na zabezpečených serverech, které neumožňují neoprávněné změny souborů.

Informace o opravě hotfix

Informace o souboru

Anglická verze této opravy hotfix má atributy souborů (nebo novější) uvedené v následující tabulce. Datum a čas jednotlivých souborů jsou uvedeny v seznamu Koordinovaného světového času (UTC). Pokud zobrazíte informace o souboru, jsou konvertovány do lokálního času. Rozdíl mezi místním ČASEM a časem UTC, Časové pásmo na kartě datum a čas položky v Ovládacích panelech.
Zmenšit tuto tabulkuRozšířit tuto tabulku
Název souboruVerze souboruVelikost souboruDatumČasPlatforma
Ipnat.sys5.1.2600.2887136,32014. Dubna 200600:20x86

Prohlášení

Společnost Microsoft potvrzuje, že se jedná o problém v produktech této společnosti, které jsou uvedeny v části "Platí pro".

Další informace

Další informace získáte kliknutím na číslo článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
824684Popis standardní terminologie používané při popisu aktualizací softwaru společnosti Microsoft

Další informace

Zabezpečení při spouštění počítače

Ve verzích systému Windows starší než Windows XP s aktualizací SP2 je okno mezi při spuštění síťový zásobník a při spuštění brány Firewall pro připojení k Internetu, poskytují ochranu. Ovladač brány firewall se nespustí dokud službu Brána firewall je načten a příslušné zásady filtrování paketů TCP/IP. Službu Brána firewall závisí na několik funkcí a musíte počkat, dokud tyto funkce odstranit před službu Zásady tlačí k ovladači. Během této časové okno paket může být přijímán a ukládán do služby bez filtrování Brána Firewall pro připojení k Internetu. To může potenciálně vystavit počítač celé třídy chyb. Časové období je založena na rychlosti počítače.

Ovladač brány firewall v systému Windows XP s aktualizací SP2 má nové pravidlo statické zásady s názvem zásady spouštění. Spuštění zásad provádí stavové filtrování a eliminuje okna Chyba při spouštění počítače. Spuštění zásad umožňuje počítači tak, aby základní síťové úlohy, například systém DNS (Domain Name) a Dynamic Host Configuration Protocol (DHCP) může dojít k otevření portů. Spuštění zásad rovněž umožňuje počítači komunikovat s řadiči domény získat příslušných politik. Jakmile je spuštěna služba brány firewall, načteny zásady brány Windows Firewall spuštění použity, a jsou odstraněny spuštění filtrů. Spuštění zásad nelze konfigurovat.

Poznámka: Pokud služba Brána Firewall/připojení sdílení Internetu nastaven na zakázáno nebo ručně, není použita zásada spouštění.

Další informace o službě brány Windows Firewall klepněte na následující číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
320855Popis je brána Firewall pro připojení k Internetu systému Windows XP
Další informace o zapnutí brány Firewall pro připojení k Internetu zapnout nebo vypnout naleznete na následujícím webu společnosti Microsoft:
http://technet2.microsoft.com/windowsserver/en/library/28d7c0c4-539e-4510-9431-9e52d24e0a021033.mspx
Další informace o zapnutí brány Firewall pro připojení k Internetu zapnout nebo vypnout klepněte na následující číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
268230Jak zapnout nebo vypnout bránu firewall v systému Windows XP
Další informace o jak brána Firewall pro připojení k Internetu může bránit v přístupu ke sdíleným souborům a tiskárnám získáte v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
298804 Internetové brány firewall mohou bránit procházení a sdílení souborů
Další informace získáte kliknutím na číslo článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
306203Brána Firewall pro připojení k Internetu a základní brána Firewall nebudou blokovat přenosy protokolu IP verze 6
Další informace o souboru protokolu zabezpečení brány Firewall pro připojení k Internet naleznete na následujícím webu společnosti Microsoft:
http://technet2.microsoft.com/windowsserver/en/library/2fcb60d7-545c-4375-8c79-e055c822b41c1033.mspx
Další informace o protokolu ICMP naleznete na následující webové stránky společnosti Microsoft:
http://technet2.microsoft.com/windowsserver/en/library/732438fe-70c5-4e68-9663-ecbd955d29ea1033.mspx

Vlastnosti

ID článku: 917730 - Poslední aktualizace: 20. července 2013 - Revize: 8.0
Klíčová slova: 
atdownload kbqfe kbhotfixserver kbtshoot kbexpertiseinter kbmt KB917730 KbMtcs
Strojově přeložený článek
DŮLEŽITÉ: Tento článek je přeložen pomocí softwaru na strojový překlad Microsoft. Nepřesný či chybný překlad lze opravit prostřednictvím technologie Community Translation Framework (CTF). Microsoft nabízí strojově přeložené, komunitou dodatečně upravované články, a články přeložené lidmi s cílem zajistit přístup ke všem článkům v naší znalostní bázi ve více jazycích. Strojově přeložené a dodatečně upravované články mohou obsahovat chyby ve slovníku, syntaxi a gramatice. Společnost Microsoft není odpovědná za jakékoliv nepřesnosti, chyby nebo škody způsobené nesprávným překladem obsahu nebo jeho použitím našimi zákazníky. Více o CTF naleznete na http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/cs.
Projděte si také anglickou verzi článku: 917730

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com