System.Web.Caching.Cache nesnesi dışında .NET Framework 1.1 ve .NET Framework 1.0 içindeki ASP.NET yöneliktir.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 917411 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Giriş

Microsoft .NET Framework 1.1 ve Microsoft .NET Framework 1.0 System.Web.Caching.Cache nesneyi Microsoft ASP.NET dışında kullanmak için tasarlanmamıştır. Önbellek nesnesi tasarlanmış ve ASP.NET önbelleğe alınmasını sağlamak için ASP.NET tarafından kullanılmak üzere sınamıştır. Diğer türlerde konsol uygulamaları gibi uygulamalar, ya da Windows Forms uygulamaları, önbelleği nesneleri kullanmayı denerseniz, önbelleği nesneleri düzgün çalışmayabilir.

Not Microsoft .NET Framework 2.0, "Daha fazla bilgi" bölümünde anlatılan sorunla oluşmaz. Bu nedenle .NET Framework 2.0 ASP.NET dışında <a2>Cache</a2> nesnesi kullanabilirsiniz. Ancak, özelleştirme, uygulama gereksinimleri karşılamak daha fazla seçenek sunar, çünkü önbellekleme uygulama blok kullanarak ele almanızı öneririz.

Daha fazla bilgi

ASP.NET'in yüklü olan bir işletim sisteminde, bir System.Web.Caching.Cache nesnesi oluşturamıyor. Önbellek nesnesi temizleme, ASP.NET altyapısı tarafından sağlanır ve uygulama, bir ASP.NET uygulamasının değilse, süresi dolmuş veya kullanılmayan önbelleği nesneleri otomatik olarak kaldırılamaz. Bu nedenle, ASP.NET dışında önbelleği nesneleri kullandıysanız, önbelleği nesneleri için ayrılmış sistem belleği serbest bırakılmaz. El ile yöntemleri, iç ve hedeflenen dahili kullanıma yönelik olarak işaretlenmiş olduğundan önbelleği temizlemek için iç ASP.NET yöntemleri çağıramazsınız.

.NET Framework 1.1 ASP.NET dışında önbellek desteği sağlamak üzere genel amaçlı bir nesne içermiyor. Ancak, uygulama blokların Microsoft desenler ve uygulamalar seriyi bir alma uygulaması çok çeşitli türde uygulamaları yeniden tasarlanmış bloğu içeriyor.

Referanslar

Önbellekleme uygulama engelleme hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Developer Network (MSDN) Web sitesini ziyaret edin:
http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/ms954815.aspx
System.Web.Caching.Cache nesnesi hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki MSDN Web sitesini ziyaret edin:
http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/system.web.caching.cache(vs.71).aspx

Özellikler

Makale numarası: 917411 - Last Review: 3 Aralık 2007 Pazartesi - Gözden geçirme: 1.6
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft .NET Framework 1.0
  • Microsoft .NET Framework 1.0 Service Pack 1
  • Microsoft .NET Framework 1.0 Service Pack 2
  • Microsoft .NET Framework 1.0 Service Pack 3
  • Microsoft .NET Framework 1.1
  • Microsoft .NET Framework 1.1 Service Pack 1
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbcaching kbcache kbtshoot kbinfo kbprb KB917411 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:917411

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com