Ako nakonfigurovať program SQL Server 2005 na povolenie vzdialených pripojení

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 914277 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Ak ste zákazník Small Business, nájsť dodatočné riešenia problémov a vzdelávacích zdrojov na Podpora pre malé podniky stránky.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

ÚVOD

Pri pokuse o pripojenie na inštanciu programu Microsoft SQL Server 2005 zo vzdialeného počítača, môže sa zobraziť chybové hlásenie. Tento problém sa môže vyskytnúť, ak používate akýkoľvek program na pripojenie na server SQL Server.

Napríklad, môžete zobraziť nasledujúce chybové hlásenie, keď použijete pomôcku SQLCMD na pripojenie na server SQL Server:
Sqlcmd: Chyba: Microsoft SQL Native Client: Vyskytla sa chyba počas pripájania k serveru. Pri pripájaní na program SQL Server 2005, toto zlyhanie môže byť spôsobené skutočnosťou, že podľa predvoleného nastavenia servera SQL Server neumožňuje vzdialené pripojenia.


Tento problém sa môže vyskytnúť, ak program SQL Server 2005 nie je nakonfigurovaná na príjem vzdialených pripojení. Na základe predvoleného nastavenia SQL Server 2005 Express Edition a SQL Server 2005 Developer Edition neumožňujú vzdialené pripojenia.

Ak chcete nakonfigurovať program SQL Server 2005 na povolenie vzdialených pripojení, musíte dokončiť tieto kroky:
  • Povoliť vzdialené pripojenia na inštancii programu SQL Server, ktorý chcete pripojiť zo vzdialeného počítača.
  • Zapnúť službu SQL Server Browser.
  • Nakonfigurujte bránu firewall tak, aby povoľovala sieťové prenosy, ktoré súvisí s SQL Server a službe SQL Server Browser.
Tento článok popisuje spôsob na dokončenie každej z týchto krokov.

DALSIE INFORMACIE

Chcete povoliť vzdialené pripojenia na inštancii programu SQL Server 2005 a zapnúť službu SQL Server Browser, použite nástroj SQL Server 2005 Surface Area Configuration. Surface Area Configuration nástroj sa inštalujú pri inštalácii programu SQL Server 2005.
Povoliť vzdialené pripojenia pre SQL Server 2005 Express alebo SQL Server 2005 Developer Edition

Zapnúť službu SQL Server Browser

Vytvoriť výnimky brány Windows Firewall

Vlastnosti

ID článku: 914277 - Posledná kontrola: 21. mája 2012 - Revízia: 5.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
  • Microsoft SQL Server 2005 Express Edition
  • Microsoft SQL Server 2005 Express Edition
Kľúčové slová: 
kbsqlsetup kbhowto kbtshoot kbinfo kbmt KB914277 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem: 914277

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com