Může se zobrazit chybová zpráva nebo může počítač přestat reagovat při hostitelem webových aplikací ASP.NET použít v počítači se systémem Windows Server 2003

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 911716 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Pokud hostitel webové aplikace, které používají Microsoft ASP.NET v počítači se systémem Microsoft Windows Server 2003 může dojít k poklesu výkonu. K tomuto problému může dojít při hostitelem webové aplikace ve více fondů aplikací v počítači s více procesory. Navíc můžete zaznamenat jeden nebo více následujících problémů při nedostatku dostupné paměti:
 • Obdržíte výjimky typ System.OutOfMemoryException.
 • Při pokusu o otevření ASP.NET webovou stránku, můžete obdržet následující chybová zpráva:
  Serverová aplikace není k dispozici
 • Počítač může přestat reagovat.

Příčina

K těmto problémům dochází, protože Microsoft .NET Framework společného jazykového modulu runtime (CLR) používá server nesmyslné kolekcí (GC) v počítačích s více procesory. Toto je výchozí chování. Uvolnění paměti kolekcí serveru je optimalizována pro škálovatelné propustnost v počítačích s více procesory. Snížit konflikty a zlepšit výkon kolekcí uvolnění paměti v počítačích s více procesory kolekcí nesmyslné server vytvoří jeden haldy na procesor paralelní kolekcí. Proto server nesmyslné kolekcí spotřebovává velké množství paměti při hostitelem více pracovními procesy ASP.NET. Toto chování může způsobit problémy popsané v "Příznaky" oddílu.

Jak potíže obejít

Tyto problémy vyřešit, nakonfigurujte .NET Framework společného jazykového modulu runtime použití kolekcí nesmyslné Workstation. Uvolnění paměti kolekcí Workstation je optimalizována snížit časy pozastavení kolekcí odpadu pro interaktivní aplikace. Navíc kolekcí nesmyslné Workstation vytvoří pouze jedno haldy. Uvolnění paměti kolekcí Workstation proto používá méně paměti při spouštění aplikací v počítačích s více procesory.

Konfigurovat .NET Framework společného jazykového modulu runtime použití kolekcí nesmyslné Workstation, přidejte následující kód po <runtime> prvek ASPNET.config souboru. ASPNET.config soubor je umístěn v jedné z následujících složek:
 • Pokud používáte systém Microsoft .NET Framework 2.0:
  %WINDIR%\Microsoft.NET\Framework\v2.0.50727
 • Pokud používáte systém Microsoft .NET Framework 1.1:
  %WINDIR%\Microsoft.NET\Framework\v1.1.4322
<configuration>
<runtime>
<gcServer enabled="false"/>
</runtime>
</configuration>
Poznámka: Uvolnění paměti kolekcí Workstation je optimalizována pro nízké čekací doby. Nízké čekací doby je obvykle vyžadována pro klientské aplikace. Nízké čekací doby však může způsobit snížení propustnosti po konfiguraci .NET Framework společného jazykového modulu runtime použití kolekcí nesmyslné Workstation.

Prohlášení

Toto chování je záměrné.

Další informace

Další informace o důležité informace o výkonu v rozhraní .NET Framework na webu Microsoft Developer Network (MSDN):
http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/ms973838.aspx

Vlastnosti

ID článku: 911716 - Poslední aktualizace: 3. prosince 2007 - Revize: 1.6
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows Server 2003, Datacenter Edition (32-bit x86)
 • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise Edition (32-bit x86)
 • Microsoft Windows Server 2003, Standard Edition (32-bit x86)
 • Microsoft Windows Server 2003, Web Edition
 • Microsoft .NET Framework 2.0
 • Microsoft ASP.NET 2.0
 • Microsoft .NET Framework 1.1
 • Microsoft ASP.NET 1.1
Klíčová slova: 
kbmt kbtshoot kbprb KB911716 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:911716

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com