Windows sistem kaynakları hakkında bilgi

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 90762 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
3 3.00a 3.10 3.11
Windows
kbusage kbenv
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu makalede, Microsoft Windows 3.0 ve 3.1 sürümleri için sistem kaynakları açıklanır, açıklıyor nasıl "Sistem kaynakları: XX % serbest" değeri hesaplanır ve sistem kaynaklarının UPS'niz olur, yapmanız gerekenler açıklanır.

Daha fazla bilgi

<a1>Windows</a1> 3.0 sistem kaynakları

Program Yöneticisi, hakkında Yardım menüsünden Program Yöneticisi'ni seçtiğinizde, Windows raporları bir "Sistem kaynakları: XX % serbest" değeri. Bu yüzde, iki, üç önemli Windows bileşenlerini, USER.EXE ve GDI.EXE türetilir. (Üçüncü KRNL286.EXE veya KRNL386.EXE, Windows çalışan bir mod bağlı bileşendir.)

USER.EXE ve GDI.EXE 64 K için sınırlı bir veri kesimini (yığın) vardır. 8086/80286 Platform mimarisine bu 64 K sınırı uygular. Program Yöneticisi, boş bir yığın alanı yüzdesini USER.EXE ve GDI.EXE için denetler. Daha sonra iki yüzdeleri daha küçük raporlar. Örneğin, yüzde 50 Yığın boş USER.EXE varsa, ve GDI.EXE Yığın boş yüzde 70, Program Yöneticisi yüzde 50'sinin bildirir.

USER.EXE ve GDI.EXE

USER.EXE öbek etkin uygulamalar tarafından kullanılan windows hakkında bilgi içerir. Herhangi bir simge durumuna küçültülmüş pencereler dahil olmak üzere, her pencere için veri yapısı, bu öbek içinde depolanır. Windows uygulama pencerelerini, iletişim kutularına ve denetimlere (örneğin, düğmeler ve onay kutuları) örnekler.

GDI.EXE öbek kalemlerin fırçaları, imleçleri, yazı tipleri ve simgeler gibi grafik nesneleri içerir.

Windows 3.1 sistem kaynakları

Çok sayıda başlangıçta Windows 3. 0'daki USER.EXE yığın alanı kapladığı öğeler, Windows 3.1, ayrı kümeler halinde taşındı.

Iki yeni kümeler, her 64 K sınırlı olarak oluşturuldu. Menü yapıları, artık bir yığın içinde depolanır; menü ve pencere metin dizesini başka bir yığın içinde depolanır. Ayrıca, pencere USER.EXE yığın içinde saklanan veri yapılarını Windows 3. 0'daki biraz daha küçüktür.

Windows 3. 1'de GDI.EXE öbek kapasite biraz Azaltılan. GDI.EXE yığın içinde depolanan tüm nesneleri, kapasitesi Windows 3. 0'dakinden biraz daha yapma 1 bayt genişletilmesini.

Kullanılabilir boş alanın yüzdesi her dört kümeler için ayrı ayrı hesaplanır. En küçük değer, daha sonra Windows 3. 0'daki gibi kullanılabilir sistem kaynakları yüzdesi olarak bildirdi.

Yetersiz sistem kaynakları'nı çalıştırma

Windows 3. 1'de, sürüm 3. 0 ','gibi sistem kaynaklarının bazen çalıştırabilirsiniz GDI.EXE öbek 64 K için hala sınırlı olduğundan. Tüm öbek GDI.EXE düğmeler, çevirir ve diğer bir kümeler görece boş olsa bile, en düşük sistem kaynakları hatası neden diğer grafik nesneleri tam haline gelir.

Windows uygulamaları kapatmayı, nesnelerin çoğunu USER.EXE boşaltır. Yoğun grafikler dayalı uygulamaları da kapandıktan sonra ancak, kalem ve fırça GDI.EXE nesneleri her zaman, serbest değil. Windows yeniden başlatılıncaya kadar bazı GDI.EXE öbek kısmı kaybolabilir.

Sistem kaynakları kullanımını azaltarak

Windows 3.0 Program Yöneticisi'nde görüntülenen her simge grubundaki bir yüzde yaklaşık yarım saniyeden tüketir "Sistem kaynakları: XX % serbest" Şekil. Grup küçültüldüğünde veya simge, bir Windows oturumu sırasında silinirse, sistem kaynaklarını serbest bırakılmaz. Ancak, Windows çıktığınızda simge durumuna küçültülmüş bir grup saklarsanız, gruptaki simgeleri sistemi ele Windows bir sonraki başlatışınızda kadar kaynak grubu açın.

Not: Windows 3.1 ', yalnızca tek bir pencerede, bu simge sayısı ne olursa olsun her grup alır.

Sistem kaynaklarınız genellikle düşük, çalışan birkaç uygulamalar tutma büyük olasılıkla en iyi çözümdür; ancak, ayrıca aşağıdakileri yapmak isteyebilirsiniz:

  • Ender kullanılan grupları, sistem kaynaklarını korumak için simge durumuna küçültün.
  • Değilse duvar kağıdı veya küçük bir bit eşlem kullanın ve kullanın, döşeme.
  • Birçok simgeleri açık olan grupları tutmaya çalışın.
  • Her çalıştırır, sistem kaynaklarını kullanan bir uygulama çalıştırıyorsanız, kapatma ve yeniden açmayı, fazla sayıda gün içinde yerine açık tutmaya çalışın.
  • Gerekli olmayan yazı tiplerini yüklemek bu seçeneği deneyin.
  • Ekran koruyucular, kaynakları sızıntı değil, emin olmak için denetleyin.

Özellikler

Makale numarası: 90762 - Last Review: 27 Şubat 2014 Perşembe - Gözden geçirme: 2.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 3.0 Standard Edition
  • Microsoft Windows 3.0a
  • Microsoft Windows 3.1 Standard Edition
  • Microsoft Windows 3.11 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt KB90762 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:90762

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com