Při pokusu o připojení ke vzdálené sdílené složky pomocí ověřování NTLM v počítači se systémem Windows XP zobrazí chybová zpráva: "Přihlašovací chyba: Neznámé uživatelské jméno nebo špatné heslo"

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 906524 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Příznaky

Při pokusu o připojení ke vzdálené sdílené složky pomocí ověřování NTLM v počítači se systémem Microsoft Windows XP, může se zobrazit následující chybová zpráva:
Přihlašovací chyba: Neznámé uživatelské jméno nebo chybné heslo.
Tento problém může například nastat, při pokusu o připojení ke vzdálené sdílené složky pomocí adresy IP jako název serveru.

Poznámka: K tomuto problému nedochází, pokud používáte ověřování pomocí protokolu Kerberos.

Příčina

K tomuto problému dochází, protože nejsou systémem Windows XP správně mezipaměti pověření uživatele. Proto je nemůže být ověřen vzdáleného počítače při pokusu o připojení ke vzdálené sdílené složce.

Řešení

Informace o opravě hotfix

Podporovaná oprava hotfix je k dispozici od společnosti Microsoft. Tato oprava hotfix je však určena pouze problém popsaný v tomto článku. Použití této opravy hotfix pouze u systémů, ve kterých dochází k tomuto konkrétnímu problému. Tato oprava hotfix může být dále testována. Proto pokud není přísně tento problém, doporučujeme počkat na další aktualizaci softwaru, která bude tuto opravu hotfix obsahovat.

Pokud je oprava hotfix je k dispozici ke stažení, je sekce "Hotfix stažení k dispozici" v horní části tohoto článku. Pokud tento oddíl není uveden, obraťte se na podporu a služby zákazníkům společnosti, jak získat opravu hotfix.

Poznámka: Pokud nastanou další problémy nebo řešení potíží je vyžadován, pravděpodobně vytvořit samostatnou žádost. Výdaje na technickou podporu se bude u dalších otázek a problémů, které nelze vyřešit určitou konkrétní opravy hotfix. Úplný seznam telefonních čísel služeb zákazníkům společnosti Microsoft a podpoře nebo vytvořit zvláštní požadavek na službu navštivte následující Web společnosti Microsoft:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Poznámka: "Hotfix stažení k dispozici" formulář zobrazí jazyky, pro které je oprava hotfix je k dispozici. Pokud váš jazyk není uveden, je to, protože oprava hotfix není k dispozici pro daný jazyk.

Požadavky

Chcete-li nainstalovat tuto opravu hotfix, je nutné systém Windows XP Service Pack 1 (SP1) nebo Windows XP Service Pack 2 (SP2) v počítači nainstalována.

Požadavek na restartování

Po instalaci této opravy hotfix, je nutné restartovat počítač.

Informace o nahrazení opravy hotfix

Tato oprava hotfix nenahrazuje žádné další opravy hotfix.

Informace o souboru

Anglická verze této opravy hotfix má atributy souborů (nebo novější), jsou uvedeny v následující tabulce. Data a časy jednotlivých souborů jsou uvedeny v koordinovaný světový čas (UTC). Při zobrazení informací o souboru, je převeden na místní čas. Pomocí vyhledat rozdíl mezi místním časem a časem UTC naleznete Časové pásmo Karta v nástroji datum a čas v okně Ovládací panely.
Systém Windows XP s aktualizací Service Pack 1
Zmenšit tuto tabulkuRozšířit tuto tabulku
Název souboruVerze souboruSoubor velikostDatumČasPlatforma
Kerberos.dll5.1.2600.1735285,18424. Srpna 200509: 47x 86

Systém Windows XP s aktualizací Service Pack 2
Zmenšit tuto tabulkuRozšířit tuto tabulku
Název souboruVerze souboruSoubor velikostDatumČasPlatforma
Kerberos.dll5.1.2600.2745297,98424. Srpna 200509: 17x 86

Prohlášení

Microsoft potvrzuje, že se jedná o problém v produktech této společnosti, které jsou uvedeny v části "Platí pro".

Vlastnosti

ID článku: 906524 - Poslední aktualizace: 22. května 2011 - Revize: 4.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Windows XP Professional
  • Microsoft Windows XP Home Edition
Klíčová slova: 
kbAutoHotfix kberrmsg kbtshoot kbprb kbHotfixServer kbqfe kbmt KB906524 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:906524

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com