Popis nástroje Arpidfix.exe

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 904630 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

ÚVOD

Tento článek popisuje nástroj Arpidfix.exe.

Další informace

Aktualizace Microsoft Windows Server 2003 Service Pack 1 (SP1) a Microsoft Windows XP Service Pack 2 (SP2) přidávají novou funkci do panelu Přidat nebo odebrat programy v Ovládacích panelech. Tato nová funkce mění způsob, jakým jsou opravy zobrazeny uživatelům. Nová funkce přidá zaškrtávací políčko Zobrazit aktualizace, pomocí něhož lze skrýt či zobrazit aktualizace. Jsou-li aktualizace zobrazeny, jsou seřazeny podle data instalace. Na začátku seznamu jsou zobrazeny nejstarší aktualizace.

Funkce pro řazení podle data aktualizace není funkční u aktualizací vytvořených pomocí nástroje Update.exe verze 6.1. Tyto aktualizace jsou zobrazeny na začátku seznamu před seřazenými položkami. Nástroj Update.exe je instalační program pro aktualizace softwaru systému Windows. Aktualizace jsou zobrazeny na začátku seznamu před seřazenými položkami, protože balíčky vytvořené pomocí nástroje Update.exe verze 6.1 nemají atribut Nainstalováno v odpovídajících klíčích registru. Bez atributu Nainstalováno může dojít k nejasnostem ohledně instalace opravy. Tento problém bude opraven v následující verzi nástroje Update.exe. Mezitím byl s cílem umožnit správné zobrazení aktualizací vytvořen nástroj Arpidfix.exe. To se týká aktualizací vytvořených pomocí aktuální verze nástroje Update.exe. Tento nástroj rozšiřuje funkčnost nástroje Update.exe verze 6.1 a je integrován v balíčcích vytvořených pomocí nástroje Update.exe verze 6.1. Výhodou nástroje Arpidfix.exe je, že nastaví atribut Nainstalováno také pro většinu dříve nainstalovaných aktualizací softwaru systému Windows.

Nástroj Arpidfix.exe je samostatným spustitelným souborem (soubor s příponou .exe). Po spuštění přidá nástroj Arpidfix.exe požadované hodnoty Nainstalováno do klíčů registru náležících nainstalovaným aktualizacím. To způsobí, že po otevření dialogového okna Přidat nebo odebrat programy jsou načteny příslušné klíče registru a aktualizace jsou správně uspořádány podle data.

Poznámka:
 • Nástroj Arpidfix.exe přidá atribut Nainstalováno pouze pro aktualizace softwaru systému Windows. Je možné, že jiné aktualizace nebo programy nemají atribut Nainstalováno. Programy nebo aktualizace bez atributu Nainstalováno nejsou nástrojem Arpidfix.exe opraveny.
 • Nástroj Arpidfix.exe se spustí, pouze pokud byly nainstalovány aktualizace. Nástroj Arpidfix.exe není rezidentní v cílovém počítači. Tento nástroj není k dispozici samostatně. Nástroj Arpidfix.exe je k dispozici pouze s některými aktualizacemi, které byly vydány v druhé polovině roku 2005.

Vlastnosti

ID článku: 904630 - Poslední aktualizace: 13. září 2005 - Revize: 2.2
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows Server 2003 Service Pack 1 na těchto platformách
  • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise Edition (32-bit x86)
  • Microsoft Windows Server 2003, Standard Edition (32-bit x86)
 • Microsoft Windows XP Service Pack 2 na těchto platformách
  • Microsoft Windows XP Professional
  • Microsoft Windows XP Home Edition
Klíčová slova: 
kbinfo KB904630

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com