Tanılama ve sonraki sürümleri SQL Server 2000 SP4'te durduruldu ve sıkışan g/Ç işlemleri yardımcı olur.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 897284 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Dosya giriş ve çıkış (g/Ç) zamanlanması hakkında SQL Server gibi BIR veritabanı yönetim sistemi (DBMS) işlemlerini kullanır. Aşağıdaki öğelerden birini sıkışan oluşturabilir veya g/Ç sorunlarını durmuş. Bu sorunları hızla, SQL Server yanıt verme becerisini ve performans üzerinde olumsuz bir etkisi olabilir:
 • Hatalı donanım
 • Donanımınız doğru şekilde yapılandırılmadı
 • Üretici yazılımı ayarları
 • Süzgeç sürücüleri
 • Sıkıştırma
 • Bağlantı, bir kısmı veya tamamı ingilizce olan içeriğe işaret edebilir
 • Diğer şartlar g/Ç yolu
Bu g/Ç sorunlarını gerçekleşmesi aşağıdaki davranışa neden olabilir:
 • Engelleme
 • Mandallı Çekişme ve zaman aşımları
 • Yavaş yanıt süresi
 • Kaynak sınırlarını uzatarak
SQL Server, Microsoft SQL Server 2000 Service Pack 4 (SP4) ile başlayarak, yardımcı arabuluculuk ve <a1>Veritabanı</a1> g/Ç okuma ve yazma işlemleri ve günlük dosya g/Ç okuma ve yazma işlemleri için koşullar kalmış algılama mantığı içerir. SQL Server, 15 saniye veya daha uzun bir g/Ç işlemi beklemede yapıldı, aşağıdaki adımları gerçekleştirir:
 1. Işlem beklemede olduğunu algıladı.
 2. Bir bilgi iletisi SQL Server hata günlüğüne yazar. Iletinin metin aşağıdakine benzer:

  2004-11-11 00:21:25.26 spid1 SQL Server [E:\SEDATA\stressdb5.ndf] dosyasını [stressdb] (7) veritabanında tamamlanması 15 saniyeden daha uzun sürüyorsa g/Ç istekleri 192 yerde karşılaştı. Işletim SISTEMI dosya tanıtıcısı 0x00000000000074D4 ' dir. En son uzun GÇ, uzaklık: 0x00000000022000 ”.

Bilgi iletisi açıklaması

Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
İleti MetniAçıklama
Number yerdeOkuma veya yazma işlemi daha az 15 saniye içinde tamamlanmadı g/Ç isteği sayısı.
DOSYA BİLGİLERİTam dosya adını veritabanı adı ve veritabanı (DBID) kimlik numarası.
TanıtıcıDosyanın işletim sistemi tanıtıcısı. Işletim sistemi tanıtıcı hata ayıklayıcıları veya diğer yardımcı programları ile g/Ç istek paketi (IRP) istekleri izlemek amacıyla kullanabilirsiniz.
UzaklıkMahsup hesabı'son g/Ç işlemi kalmış veya son g/Ç işlemi durmuş. Uzaklık hata ayıklayıcıları veya diğer yardımcı programları ile IRP istekleri izlemek amacıyla kullanabilirsiniz.

Not Bilgi iletisi SQL Server hata günlüğüne yazıldığında, g/Ç işlemi artık kalmış durmuş veya.
Geçerli yükleme aşağıdaki koşullardan biri yaşıyor olabilirsiniz, bu bilgilendirici bir ileti gösterir:
 • Iş yükünü g/Ç yolu yetenekleri aşma olur.
 • Iş yükünü sistem şu anki becerilerine aşma olur.
 • Hatalı çalışan bir yazılım; belki bir üretici yazılımı veya bir sürücü, g/Ç yolu vardır.
 • G/Ç yolu, düzgün çalışmayan donanım bileşenleri vardır.
SQL Server 2000 g/Ç desenleri hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc966500.aspx

Daha fazla bilgi

Sıkışan g/Ç ve durduruldu g/Ç

Sıkışan g/Ç

Sıkışan g/Ç işlemi bir g/Ç isteği tanımlanır. Genellikle, sıkışan g/Ç sıkışan bir IRP ' dir. Yığın bir g/Ç durumu çözmek için <a0></a0>, genellikle bilgisayarı yeniden başlatın veya gerekir benzer bir eylemi gerçekleştirme. Genellikle BIR sıkışan g/Ç durumu aşağıdakilerden birini gösterir:
 • Hatalı donanım.
 • Bir g/Ç yolu bileşenindeki BIR hata.

Durduruldu g/Ç

Durduruldu g/Ç işlemi bir g/Ç isteği tanımlanır. Ancak, g/Ç işlemi tamamlamak için çok fazla zaman alır. Durduruldu g/Ç davranış genelde aşağıdaki nedenlerden biriyle oluşur:
 • Donanım yapılandırması.
 • Üretici yazılımı ayarlarını.
 • Izleme ve çözmek için donanım veya yazılım satıcısı'ndan yardım gerektiren BIR süzgeç sürücüsü sorunu.

SQL Server g/Ç arabuluculuk ve kaydediliyor ve bildirdiği g/Ç kalmış.

Microsoft SQL Server desteği sıkışan veya durduruldu, g/Ç sorunlarını ilgili pek çok durumda her yıl olarak işler. Daha sonra anlatılan gibi bu g/Ç sorunlarını farklı biçimlerde görünür. G/Ç sorunlarını en zor sorunları tanılamanıza ve hata ayıklamak için birkaçıdır. Microsoft'un ve müşteri hata ayıklama için önemli zaman ve kaynak g/Ç sorunlarını gerektirir. SQL Server 2000 SP4 ve sonraki sürümleri, önemli ölçüde eklenmiş raporlama özellikleri, bir g/Ç sorunu tanımlamak için gereken süreyi azaltmak.

Raporlama ve kaydı g/Ç istekleri, her dosya için ayrı ayrı tasarlanmıştır. Algılama ve raporlama durduruldu ve sıkışan g/Ç istekleri iki ayrı eylemlerdir.

Kaydetme

SQL Server'da kayıt bir işlem yapması yerine iki konum vardır. Hangi kayıt konumu ilk ortaya çıkar, burada g/Ç işlemi gerçekte tamamlar olur. Bir g/Ç isteği birden fazla 15 saniye sürüyorsa, bir kayıt işlemi gerçekleşir. Yazıcı yavaş çalıştığında, hangi kayıt ikinci bir konumda oluşur, olur. Yazıcı yavaş çalıştığında, yavaş yazıcı bekleyen tüm veri bekleyen tüm günlük denetler ve g/Ç istekleri dosya. 15 Saniyelik eşiği aşıldı, bir kayıt işlemi gerçekleşir.

Raporlama

Raporlama, 5 dakika veya daha fazla birbirinden aralıklarla oluşur. Sonraki g/Ç isteği dosya üzerinde yapılan bildirdiği için oluşur. Son rapora oluştu bir kayıt işlemi oluştu ve 5 dakika veya daha sonra geçen "Özet" bölümünde açıklanan iletinin bilgilendirme SQL Server hata günlüğüne yazılır.

15 Saniyelik eşik ayarlanabilir değil. Bununla birlikte, 830 izleme bayrağı'nı kullanarak durduruldu ve sıkışan g/Ç algılama devre dışı bırakabilirsiniz, ancak bunu önermiyoruz.

SQL Server başladığında, algılamayı devre dışı bırakmak için kullanın: T830 başlangıç parametresi. Kullanarak <a1>Algılama</a1> SQL Server her başlatıldığında başlangıç parametresi devre dışı T830. Çalışmakta olan bir SQL Server örneği için algılamayı devre dışı bırakmak için aşağıdaki deyimi kullanın:

DBCC traceoff (830, -1)

Bu ayar, yalnızca SQL Sunucu işlemi süresince etkilidir.

Not Durmuş veya yapıştırılan bir g/Ç isteği yalnızca bir kez olarak bildirilir. Iletinin 10 g/Ç istekleri arabuluculuk bildiriyorsa, bu 10 raporları yeniden oluşmaz. Sonraki iletiye 15 g/Ç istekleri arabuluculuk bildiriyorsa, 15 yeni g/Ç istekleri arabuluculuk duruma anlamına gelir.

G/Ç istek paketi (IRP) izleme

SQL Server, standart Microsoft Windows API çağrıları okuma ve veri yazmak için kullanır. Örneğin, SQL Server aşağıdaki işlevleri kullanır:
 • WriteFile
 • ReadFile
 • WriteFileScatter
 • ReadFileGather
Okuma veya yazma isteği, Windows tarafından bir g/Ç istek paketi (IRP) ele alınır. IRP durumunu belirlemek için <a0></a0>, aşağıdakilerin her ikisini birden kullanın:
 • Microsoft Platform Destek Yardımı.
 • Çekirdek hata ayıklayıcısını.
IRP ve IRP hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ve arama anahtar sözcüğü "IRP" izleme, ziyaret edin:
http://support.microsoft.com
Not Çekirdek hata ayıklamasını, sistem hata ayıklama eylemlerini tamamlamasını durdurmak gerektirebilirsiniz çekirdek hata ayıklamasını invasive bir işlem olabilir. Aşağıdaki öğeler için güncelleştirmelerin olup görmek öneririz:
 • BIOS
 • Üretici yazılımı
 • Diğer bir g/Ç yolu bileşenleri
Ek hata ayıklama eylemi gerçekleştirmeden önce donanım satıcınıza başvurun. Hata ayıklama oturumu büyük bir olasılıkla üçüncü taraf bir sürücü, üretici yazılımı veya bir filtre sürücüsü bileşeni içerir.

Sistem performansını ve sorgu eylemleri planlayın.

Genel sistem başarımını, g/Ç işlemi önemli bir rol oynayabilirsiniz. G/Ç işlemleri durduruldu veya sıkışan incelemektedir olduğunda, sistemin genel sağlığını dikkate. Aşırı yük genel sistem yavaş olması neden olabilir. Bu, g/Ç işlemleri içerir. Sistem sorun oluşmadan zaman davranışını, kök sorunun nedenini belirlemede önemli bir etken olabilir. Örneğin, CPU kullanımı yüksek olduğunda veya sorun oluştuğunda CPU kullanımı yüksek kalırsa, bu davranış bir işlemin sistemdeki diğer işlemler olumsuz etkilenir, dolayısıyla çok fazla CPU kullanan gösterebilir.

Performans sayaçları

G/Ç performansını izlemek için <a0></a0>, belirli g/Ç yol bilgileri için aşağıdaki performans sayaçlarını inceleyin:
 • Ortalama Disk sn/Aktarım
 • Ortalama Disk Sırası Uzunluğu
 • Geçerli disk sırası uzunluğu
Örneğin, SQL Server çalıştıran bir bilgisayarda Ortalama Disk sn/Aktarma süresi genelde 15'den küçük milisaniyedir. Ortalama Disk sn/Aktarım değeri kartını, g/Ç alt sisteminin en iyi g/Ç istek engelliyor değil olduğunu gösterir.

SQL Server disk sırası uzunlukları yoğun olarak itin zaman uyumsuz g/Ç kapasitelerinin avantajlarından tam kaplayacağından Performans sayaçlarıyla silmemeye dikkat edin. Bu nedenle, uzun disk sırası uzunlukları tek başına bir sorun olduğunu değil.

Windows Sistem Monitörü'nde, sayaçların inceleyebilirsiniz "fiziksel disk: Disk Bayt/sn" her etkilenen disketi ve <a1>Karşılaştır</a1> aktivite sayaçların karşı oranı"işlem: GÇ veri bayt/sn"ve “ işlem: GÇ diğer bayt/sn ” aşırı bir g/Ç işlemleri belirli bir kümesini temsil etmelidir olup olmadığını belirlemek, her işlem için ister. Diğer çeşitli g/Ç sayaçları işlemde kullanılabilir, daha parçalı bilgileri gösteren nesne ilgili vardır. SQL Server örneğinin sunucunun aşırı GÇ yükünü sorumlu olduğunu belirlerseniz, sonraki bölümüne “ dizinlerinin ve Parallelism ” gözden geçirin. Algılama ve g/Ç performansı sorunlarını giderme hakkında ayrıntılı tartışma için MSDN teknik inceleme Troubleshooting Performance Problems in SQL Server 2008 “ g/Ç Darboğazlarını ” bölümünde veya Troubleshooting Performance Problems in SQL Server 2005 gözden geçirin.

Dizinler ve parallelism

Dizin eksik olduğundan, g/Ç bursts sık sık ortaya çıkar. Bu davranış g/Ç yolu yoğun olarak itin. Bir parola ile dizin Dönüştürme Sihirbazı (ITW) sistem g/Ç Basıncı gidermek önüne geçilmesine yardımcı olabilir. Sistem aşağıdaki avantajları kazanabilirler, sorguda bir dizinden yerine bir tablo taraması gelen getiriler ya da belki bile bir sıralama veya karma kullanır:
 • Doğrudan sorgu için performans kazançları için equates eylemi tamamlamak için fiziksel g/Ç azaltma.
 • Veri önbelleğinde daha az sayfa açık olması gerekir. Bu nedenle, veri önbelleğinde olan sayfalardaki etkin sorgularını ilgili kalır.
 • Dizin değeri eksik olabileceğinden veya istatistikleri güncel olduğundan, sıralar ve karma değerlerini kullanılır. Bir veya birden çok dizine ekleyerek tempdb kullanın ve Çekişme azaltabilir.
 • Kaynakların azaltma, azaltma paralel işlemleri veya her ikisini de. SQL Server paralel sorgu yürütme garanti etmez ve sistem üzerindeki yükü olarak kabul edildiğinden, tüm sorgulara seri yürütme için en iyi duruma getirmek en iyisidir. Bir sorgu en iyi duruma getirmek için <a0></a0>, Query Analyzer'ı açın ve parallelism en büyük ölçüde seçeneği sp_configure değeri 1 olarak ayarlayın. Tüm sorgular, seri bir işlemi hemen çalıştırmak için ayarlanan, paralel yürütme genellikle yalnızca daha iyi oluşur. Ancak, çoğu kez paralel yürütme seçili veri miktarını, yalnızca büyük olduğu için. Eksik bir dizin için büyük bir sıralama gerçekleşmesi gerekebilir. Sıralama işlemi gerçekleştiren birden çok çalışanları, daha hızlı yanıt oluşturur. Ancak, bu eylem, sistemdeki basınca önemli ölçüde artırabilirsiniz. Birçok çalışanları büyük okuma istekleri, bir g/Ç veri bloğu daha yüksek CPU kullanımı ile birlikte birden çok çalışanları neden olabilir. Birden çok kez sorgu daha hızlı çalışmasını ve daha az kaynak bir dizin eklediyseniz veya başka bir ayarlama eylemi oluşursa kullanmak için ayarlanan.

Pratik örnekler arasında Microsoft SQL Server desteği

Aşağıdaki örnekler, Microsoft SQL Server desteği ve platformları yükseltme desteği tarafından işlenen. Bu örneklerde, bir başvuru çerçevesi ve sizin beklentileri hakkında arabuluculuk ve g/Ç Durum kalmış Yardım kümesi ve bir sistemin etkilenip etkilenmedikleri sınanmamıştır veya nasıl olabilir hakkında yanıt üzere tasarlanmıştır. Belirli donanım ya da belirli bir risk ya da daha yüksek riskli başka bir yol bir sürücü kümesi vardır. Tüm sistemler bu saygı de aynıdır.

Örnek 1: 45 saniye kalmış olan BIR günlük yazma

SQL Server günlük dosyasına yazma denemesi için 45 saniye düzenli olarak kalmış olur. Günlük yazma zamanında sonlandırma değildi. Bu davranış, 30 saniyelik istemci zaman aşımlarının için yol açan bir durdurma koşulu oluşturuldu.

Uygulama bir tamamlama SQL Server'a gönderilen ve tamamlama günlük yazma olarak kalmış olur. Bu davranış, sorgu kilitleri tutma devam etmek ve diğer istemcilerinden gelen istekleri engellemeye neden oldu. Sonra diğer istemciler için zaman aşımına başlatıldı. Bir sorgu zaman aşımı oluştuğunda açık hareketleri geri dönmek için uygulamayı tasarlanmadığı için bu sorunun compounded. Bu da kilitleri tutma açık hareketleri yüzlerce oluşturuldu. Bu nedenle, ciddi engelleyen bir durum oluştu.

Işlem, işleme ve engelleme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
224453Anlama ve SQL Server 7.0 veya 2000 engelleme sorunlarını giderme
Uygulama, hizmet verdiği bağlantı havuzu kullanan bir Web sitesi. Daha fazla bağlantı engellenmiş olur gibi Web sitesinin daha fazla bağlantı oluşturuldu. Bu bağlantıları engellenmiş olur ve bir döngü devam etti.

Yaklaşık 45 saniye sonra günlük yazma tamamlandı. Ancak bu kez, bağlantıları yüzlerce yedeklendi. Engelleyici sorunlar, uygulamanın ve SQL Server için kurtarma süresi birkaç dakika içinde sonuçlandı. Uygulama sorunları ile birleştirildiğinde, g/Ç Durum durduruldu, çok olumsuz bir etkisi sistemde sahipti.
ÇÖZÜM
Sorun, bir <a0>ana bilgisayar veri yolu bağdaştırıcısı (HBA) hizmet (SRV)</a0> sürücüsündeki sıkışan bir g/Ç isteği izlenen. Bilgisayarı birden çok HBA kartı yerine çalışma desteği ile karşılaştı. Bir HBA arkasında olduğu veya depolama alanı ağı (SAN) ile iletişimde, "yeniden deneme Başarısızlık önce" zaman aşımı değerini 45 saniye için yapılandırıldı. Zaman aşımı aşıldı, g/Ç isteği için ikinci HBA dolaştırılmıştı. Ikinci HBA isteğin işlenmesi ve hızlı bir şekilde tamamlandı. Bu tür stall koşullar engellemeye yardımcı olmak için <a0></a0>, "başarısızlık önce yeniden deneme" ayarı, 5 saniye donanım üreticisiyle önerilir.

Örnek 2: sürücü araya süzme

Birçok virüsten koruma yazılım programları ve yedek ürünleri, g/Ç filtre sürücüleri kullanın. Bu g/Ç filtre sürücüleri, g/Ç isteği yığın bir parçası haline gelir ve erişim IRP isteğine sahiptir. Microsoft Ürün Destek Hizmetleri, oluşturduğunuz hatalar arasında çeşitli sorunları g/Ç koşullar kalmış veya g/Ç koşullar bir süzgeç sürücüsü uygulamasında arabuluculuk görülen.

Bir koşula yedek yedekleme oluştuğu sırada açık olan dosyalarının bir yedek kopyasını izin işlemek için bir filtre sürücüsü oldu. Sistem yöneticiniz, SQL Server veri dosyası dizini dosya yedekleme seçimleri dahil. Yedekleme oluştuğunda, yedekleme dosyasının doğru görüntüyü yedekleme başlatıldı anda toplanacak çalışmış olabilirsiniz. Bunu yaparsanız, g/Ç istekleri geciktirilebilir. G/Ç istekleri, yalnızca yazılım tarafından işlenmiş gibi tek tek tamamlamak için izin.

Yedekleme işlemi başlatıldığında, çünkü, SQL Server'ın g/ç işlemleri teker teker tamamlanması için zorunlu SQL Server performansını önemli ölçüde bıraktı. Sorun bileşik için <a0></a0>, g/Ç işlemi zaman uyumsuz olarak gerçekleştirilemedi, "bir aynı anda" mantığı oldu. Bir g/Ç isteği deftere nakletmek ve devam etmek için SQL Server'ı bekleniyordu, g/Ç isteği tamamlandı kadar bu nedenle, alt okuma veya yazma çağrı kalmış. SQL Server'ı önceden okumak gibi görevleri Etkin süzgeç sürücüsünün eylemler tarafından devre dışı bırakıldı. Ayrıca, yedekleme bile bittiğinde, süzgeç sürücüsü başka bir hata işlemi sırasında "bir aynı anda" eylemleri kalmadı. SQL Server performansını geri almanın tek yolu, kapatıp daha sonra veritabanı veya dosya tanıtıcısını serbest ve süzgeç sürücüsü etkileşim reacquired, SQL Server'ı yeniden oluştu.
ÇÖZÜM
Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, SQL Sunucu veri dosyalarını dosya yedekleme işleminden kaldırılmıştır. Yazılım üretim Ayrıca, "bir kerede" modunda dosya sol sorun düzeltildi.

Örnek 3: Gizli hataları

Çok yüksek uç sistemlerle Yük Dengeleme veya benzer etkinlikler işlemek için çok kanallı g/Ç yolları vardır. Microsoft Ürün desteği, bir g/Ç isteği başarısız ancak yazılımın hata durumunu düzgün işlenmemesi yazılım Dengeleme yükü bir sorun buldu. Yazılımı, sonsuz yeniden deneme deneyebilirsiniz. G/Ç işlemi kalmış olur ve SQL Server, belirtilen eylemi tamamlayamıyor. Daha önce açıklanan koşul çok günlüğe yazma gibi bir koşula sistem wedges sonra çok düşük sistem davranışlar oluşabilir.
ÇÖZÜM
Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, SQL Server'ı yeniden başlatmayı genellikle gerekli değildir. Ancak, bazen işlem geri yüklemek için işletim sistemi yeniden başlatmalısınız. G/Ç satıcıdan yapılan bir yazılım güncelleştirmesi edinmek öneririz.

Örnek 4: Uzak Depolama ve yansıtma RAID sürücüler

Çoğu sistemde yansıtma kullanın ya da veri kaybını önlemek için benzer adımları da gerçekleştirin. Bazı yansıtma kullanan sistemleri yazılım tabanlı ve bazı temel donanım. Genellikle bu sistemler için daha yüksek gecikme Ürün Destek Hizmetleri tarafından uncovered durumu.

ı/o tamamlanmasından önce ı/o yansıtmayı için tamamlamanız gereken artış genel g/Ç zaman oluşur. Uzak bir yansıtmayı kurulumları için ağ yeniden deneme söz konusu duruma. Sürücü hataları ve raıd sistem yeniden oluşturuyor, g/Ç desen de kesintiye.
ÇÖZÜM
Yansıtma veya raıd rebuild operasyonlar gecikme azaltmak için katı yapılandırma ayarları gereklidir.

Örnek: 5: sıkıştırma

Microsoft, Microsoft SQL Server 7.0 veya <a2>veri dosyalarını Microsoft SQL Server 2000</a2> ve <a4>günlük dosyaları sıkıştırılmış sürücüleri desteklemez. NTFS sıkıştırması Write Ahead günlüğü (WAL) iletişim kuralı keser NTFS sıkıştırması için SQL Server güvenli değildir. NTFS sıkıştırması, daha yüksek bir işlem her g/Ç işlemi için de gerektirir. Sıkıştırma, "bir kerede" gibi önemli performans sorunları oluşmasına neden olan davranış oluşturur.
ÇÖZÜM
Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, veri ve günlük dosyalarını açın.

Ek veri noktaları

Sysprocesses sistem tablosundaki sağlanan bekleme tür bilgileri, g/Ç performansı sorunlarını tanılamaya de yararlı olabilir. Arabellek g/Ç mandallı bekleme türleri ve writelog bekleyeceği g/Ç yolu performans araştırmak için anahtar göstergelerini ' dir.

Bekleme türleri hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
822101SQL Server 2000 ve SQL Server 2005 master.dbo.sysprocesses tablosunda waittype ve lastwaittype sütunları açıklaması

Referanslar

231619SQL Server gibi bir disk alt sistemi vurgulamanız için SQLIOStress yardımcı programı nasıl kullanılır
826433Bildirilmeyen G/Ç sorunlarını algılamak için yeni SQL Server tanılamaları eklenmiştir
230785SQL Server 7.0, SQL Server 2000 ve SQL Server 2005'in günlüğe kaydetme, veri depolama algoritmaları ve veri güvenilirliğini genişletir.
SQL Server sistemlerini desteklemek için gerektirir ‘ kararlı bir ortam garanti ’ altında Microsoft SQL Server Always-On depolama Solution inceleme program özetlendiği gibi. FOSQL Server veritabanı altyapısı için giriş ve çıkış gereksinimleri hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
967576Microsoft SQL Server Database Engine giriş/çıkış gereksinimleri

Özellikler

Makale numarası: 897284 - Last Review: 5 Ağustos 2009 Çarşamba - Gözden geçirme: 3.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft SQL Server 2000 Service Pack 4
 • Microsoft SQL 2005 Server Workgroup
 • Microsoft SQL Server 2005 Standard Edition
 • Microsoft SQL Server 2005 Developer Edition
 • Microsoft SQL 2005 Server Enterprise
 • Microsoft SQL Server 2008 Developer
 • Microsoft SQL Server 2008 Enterprise
 • Microsoft SQL Server 2008 Express
 • Microsoft SQL Server 2008 Standard
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbinfo kbtshoot kbsqlserv2000sp4fea KB897284 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:897284

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com