Po instalaci aktualizace Windows XP Service Pack 2 nepracuje Správce zařízení správně

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 893249 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Poznámka
Oprava hotfix popsaná v tomto článku byla nahrazena opravou hotfix 914450. Další informace o opravě hotfix 914450 naleznete v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
914450 Správce zařízení nezobrazuje žádná zařízení po instalaci aktualizace zabezpečení 905749 do počítače se systémem Windows XP Service Pack 2
Pokud potíže spočívají v tom, že se ve Správci zařízení nezobrazuje zařízení Apple iPod, ale ostatní zařízení ano, tento článek nenabízí řešení. Další informace naleznete na následujícím webu společnosti Apple:
http://docs.info.apple.com/article.html?artnum=61711
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Po instalaci aktualizace Windows XP Service Pack 2 (SP2) do počítače s operačním systémem Windows XP je okno Správce zařízení prázdné nebo se některá zařízení již nezobrazují. Zobrazují-li se některá zařízení a uživatel jedno odebere, budou ze Správce zařízení odebrána všechna zařízení.

Řešení

K dispozici je podporovaná oprava hotfix dodávaná společností Microsoft. Tato oprava hotfix je však určená pouze k odstranění problému popsaného v tomto článku. Instalujte ji pouze v systémech, ve kterých dochází k tomuto konkrétnímu problému. Tato oprava hotfix může být dále testována. Pokud vás tedy uvedené potíže příliš neobtěžují, doporučujeme, abyste počkali na další aktualizaci softwaru, která bude tuto opravu obsahovat.

Pokud je k dispozici oprava hotfix ke stažení, na začátku tohoto článku znalostní báze Knowledge Base naleznete oddíl Hotfix download available (Oprava hotfix ke stažení). Pokud zde tento oddíl není uveden, požádejte o poskytnutí opravy hotfix středisko technické podpory a péče o zákazníky společnosti Microsoft.

Poznámka: Máte-li jakékoli další dotazy nebo je-li třeba vyřešit nějaké potíže, je možné, že pro ně bude nutné vytvořit samostatný požadavek na služby. Další dotazy a žádosti o podporu, které se netýkají této konkrétní opravy hotfix, podléhají běžným sazbám za poskytnutí podpory. Úplný seznam telefonních čísel služeb technické podpory a péče o zákazníky společnosti Microsoft a možnost vytvoření samostatného požadavku na služby naleznete na tomto webu společnosti Microsoft:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Poznámka: Ve formuláři Hotfix download available (Oprava hotfix ke stažení) jsou uvedeny jazyky, v nichž je oprava hotfix k dispozici. Pokud seznam neobsahuje váš jazyk, znamená to, že daná oprava hotfix v tomto jazyku není k dispozici.

Požadavky

Neexistují žádné požadavky.

Požadavek na restartování

Po instalaci této opravy hotfix není třeba restartovat počítač.

Informace o nahrazení opravy hotfix

Tato oprava hotfix byla nahrazena opravou hotfix 914450. Další informace o opravě hotfix 914450 naleznete v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
914450 Správce zařízení nezobrazuje žádná zařízení po instalaci aktualizace zabezpečení 905749 do počítače se systémem Windows XP Service Pack 2

Informace o souborech

Anglická verze této opravy hotfix má následující (nebo pozdější) atributy souborů. Data a časy jednotlivých souborů jsou uvedeny ve formátu UTC (Coordinated Universal Time). Při zobrazení informací o souboru jsou data a čas převedeny na místní čas. Rozdíl mezi místním časem a časem UTC naleznete na kartě Časové pásmo na panelu Datum a čas v okně Ovládací panely.
Zmenšit tuto tabulkuRozšířit tuto tabulku
DateTimeVersionSizeFile name
29-Apr-200500:015.1.2600.26665,120Fixccs.exe

Prohlášení

Společnost Microsoft potvrzuje, že se jedná o problém v produktech této společnosti, které jsou uvedeny v části Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt.

Další informace

Další informace naleznete v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
824684 Popis standardní terminologie používané při popisu aktualizací softwaru společnosti Microsoft

Vlastnosti

ID článku: 893249 - Poslední aktualizace: 1. prosince 2008 - Revize: 3.1
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Windows XP Professional
  • Microsoft Windows XP Home Edition
Klíčová slova: 
kbautohotfix kbresolve kbwinxppresp3fix kbwinxpsp2fix kbfix kbbug kbpubtypekc kbhotfixserver kbqfe KB893249

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com