Windows XP'DEKI RAS PPP doğrudan kablo bağlantısı'nı kullanarak bir ana bilgisayara bağlanamıyor.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 892235 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Microsoft Windows XP Professional veya Microsoft Windows XP Home Edition'da, RAS PPP doğrudan kablo bağlantısı kullanarak bir ana bilgisayara bağlanamıyor. Bağlanmaya çalıştığınız sunucu, bağlanmak için kullanılan eşlik gerektiriyorsa, bu sorun oluşabilir. Istemci bağlantısı için eşliği ayarlasanız bile, bağlantı başarısız olabilir.

Ancak, terminal penceresini görüntülemek için RAS PPP bağlantısı yapılandırırsanız, RAS PPP doğrudan kablo bağlantısı kullanarak bağlanmak mümkün olabilir. RAS PPP bağlantısı, Properties penceresinde, bunu yapmak için terminal penceresini göster onay kutusunu seçmek için tıklatın.

Neden

Bu sorun, Windows XP'deki bağlantı ayarlarını kullanıcıların varsayılan ayarlarını değiştirmelerini önlemek için kodlanmış sabit olduğundan oluşur.

Çözüm

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

ÖNKOŞULLAR

Windows XP Service Pack 2, bu düzeltmeyi yüklemeden önce yüklemelisiniz.

Yeniden başlatma gereksinimi

Düzeltmeyi uyguladıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekir.

Düzeltme Değiştirme Bilgileri

Düzeltme diğer düzeltmelerin yerini almaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
  Date     Time  Version      Size   File name
  ---------------------------------------------------------
  11-Apr-2005 23:25 5.1.2600.2651   236,544 Rasapi32.dll   
  11-Apr-2005 23:25 5.1.2600.2651   658,432 Rasdlg.dll 

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için aşağıdaki yöntemlerden birini kullanabilirsiniz.
 • Sunucu, eşlik gerektirecek şekilde yapılandırın. Windows XP istemci bilgisayarlara RAS PPP bağlantıda, eşlik yok olarak ayarlayın. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
  1. Başlat ' ı tıklatın, Ayarlar ' ın üzerine gelin ve sonra Denetim Masası ' nı tıklatın.
  2. Ağ bağlantıları ' nı çift tıklatın, Gelen bağlantılar ' ı sağ tıklatın ve sonra da Properties ' i tıklatın.
  3. Genel sekmesini tıklatın, uygun aygıt için gelen bağlantıyı tıklatın ve sonra da Properties ' i tıklatın.
  4. Yok ' u tıklatın <a0>eşlik</a0> listesinde <a1>Gelişmiş</a1> sekmesinde tıklatın ve sonra da iki kez Tamam ' ı tıklatın.
 • Windows XP istemci bilgisayarlara terminal penceresini göster, RAS PPP bağlantıyı yapılandırın. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
  1. Başlat ' ı tıklatın, Ayarlar ' ın üzerine gelin ve sonra Denetim Masası ' nı tıklatın.
  2. Ağ bağlantıları ' nı çift tıklatın, uygun bağlantıyı sağ tıklatın ve sonra da Properties ' i tıklatın.
  3. Aygıt Seç listesinden Genel sekmesini tıklatın, bağlantı için uygun bir aygıtı tıklatın ve sonra Yapılandır ' ı tıklatın.
  4. Terminal penceresini göster onay kutusunu seçin ve sonra da iki kez Tamam ' ı tıklatın.

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 892235 - Last Review: 16 Ocak 2015 Cuma - Gözden geçirme: 1.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
 • Microsoft Windows XP Home Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbautohotfix kbqfe kbhotfixserver kbfix kbbug KB892235 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:892235

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com