Jak řešit chybu, pokud spustíte nástroj pro odstranění škodlivého softwaru ze systému Microsoft Windows

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 891717 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

ÚVOD

Po spustíte nástroj pro odstranění škodlivého softwaru ze systému Microsoft Windows, zobrazí se zpráva oznamující, že při prohledávání byly nalezeny chyby, a budete přesměrováni na tento článek Další informace.

Poznámka: Některé z těchto chyb jsou informační zprávy nebo méně závažné problémy a nemusí vyžadovat další akci. Konkrétně jsou méně závažná než selhání označená jako chyba selhání označená jako upozornění v protokolu.

Další informace o tomto nástroji klepněte na následující číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
890830 Nástroj pro odstranění škodlivého softwaru ze systému Microsoft Windows pomáhá odstranit určité druhy nejčastěji se vyskytujícího škodlivého softwaru z počítačů se systémem Windows Vista, Windows Server 2003 nebo Windows XP.

Získání nápovědy a odborné pomoci

Tento článek popisuje, jak používat kódy chyb poskytované nástroj pro odstranění škodlivého softwaru ze systému Microsoft Windows. Pokud obdržíte chybu, která není popsána v tomto článku na služby podpory zákazníků společnosti Microsoft contacct nebo se můžete obrátit na místní pobočku společnosti Microsoft. Další informace o tom, jak kontaktovat místní pobočku společnosti Microsoft naleznete na následujícím webu mezinárodní podpory:
http://support.microsoft.com/common/international.aspx
Podnikoví zákazníci mohou získat podporu prostřednictvím standardních kontaktů podpory.

Odstraňování konkrétních chyb

Chcete-li zjistit, proč se zobrazila chybová zpráva, postupujte takto:
 1. V počítači, kde jste spustili nástroj pro odstranění škodlivého softwaru ze systému Microsoft Windows klepněte na tlačítko Start, na příkaz Spustit, zadejte následující příkaz a klepněte na tlačítko OK:
  %systemroot%\debug
  Poznámka: % systemroot % je cesta a název složky, kde jsou umístěny soubory systému Windows. Obvykle je to C:\Windows, ačkoli při instalaci systému Windows lze zadat jinou jednotku nebo složku.
 2. Otevřete soubor protokolu s názvem mrt.log.
 3. Vyhledejte kód chyby.
 4. Odpovídající kód chyby v souboru protokolu s jedním codesthat chyba je uvedena v následující tabulce a zjistěte, odpovídající postup, který je obsažen v tomto článku. Pokud váš kód chyby je uveden v následující tabulce, naleznete v části "Jak získat nápovědu a podporu".
Zmenšit tuto tabulkuRozšířit tuto tabulku
Kód chybyPříčinaPomocí tohoto postupu
0x80508019Cílový soubor prohledávání nebo jednotka neexistuje.Změnit cílový soubor prohledávání nebo jednotku
0x80508007Systém má nedostatek paměti.Spusťte vyhledávání znovu
0x8050800CStav systému neumožňuje spustit kontrolu v kontextu konkrétního uživatele.Restartujte počítač a spusťte vyhledávání znovu
0x8050A005Definice jsou nepodepsané.Znovu stáhnout nástroj pro odstranění škodlivého softwaru ze systému Microsoft Windows.
0x8050A002Podpis databáze je poškozena.Znovu stáhnout nástroj pro odstranění škodlivého softwaru ze systému Microsoft Windows.
0x8050A004Podpisy jsou neplatné nebo poškozené.Znovu stáhnout nástroj pro odstranění škodlivého softwaru ze systému Microsoft Windows.
0x80508002Podpis databáze je poškozena.Znovu stáhnout nástroj pro odstranění škodlivého softwaru ze systému Microsoft Windows.
0x80508004Podpis databáze je poškozena.Znovu stáhnout nástroj pro odstranění škodlivého softwaru ze systému Microsoft Windows.
0x8050A001Nelze načíst modul, protože chybějí definice.Aktualizujte svůj počítač a opakujte skenování
0x80508001Nelze načíst modul.Aktualizujte svůj počítač a opakujte skenování
0x80508025K dokončení akce, musí uživatel použít postup. Například uživatel musí změnit nastavení systému.Postupujte podle pokynů v protokolu nebo v oznámení
0x80508024K dokončení operace, musí uživatel spustit úplné prohledávání a potom akci opakujte.Spusťte úplné prohledávání
0x80508026Jeden z prostředků je částí kontejneru. Například jeden z prostředků je soubor v archivu.Určete soubor archivu a ručně odstranit soubor
Provést proceduru, která je uvedena v tabulce, postupujte podle následujících pokynů.

Změnit cílový soubor prohledávání nebo jednotku

 1. Spusťte nástroj pro odstranění škodlivého softwaru systému Microsoft Windows.
 2. V typu skenováníklepněte na tlačítko Vlastní skenovánía potom klepněte na tlačítko Vybrat složku.
 3. Vyhledat složkuklepněte na jiný soubor nebo jednotku, klepněte na tlačítko OKa potom klepněte na tlačítko Další.

Spusťte vyhledávání znovu

 1. Spusťte vyhledávání znovu, spusťte nástroj pro odstranění škodlivého softwaru ze systému Microsoft Windows a klepněte na tlačítko Další.
 2. Typ skenovánívyberte typ prohledávání a klepněte na tlačítko Další.

Restartujte počítač a spusťte vyhledávání znovu

 1. Informace o restartování systému Windows naleznete v nápovědě a odborné pomoci.
 2. Spusťte vyhledávání znovu, spusťte nástroj pro odstranění škodlivého softwaru ze systému Microsoft Windows a klepněte na tlačítko Další.
 3. Typ skenovánívyberte typ prohledávání a klepněte na tlačítko Další.

Znovu stáhnout nástroj pro odstranění škodlivého softwaru ze systému Microsoft Windows.

Chcete-li ručně stáhnout nástroj pro odstranění škodlivého softwaru ze serveru Microsoft Download Center, navštivte na následující webu společnosti Microsoft:
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=AD724AE0-E72D-4F54-9AB3-75B8EB148356&displaylang=en

Aktualizujte svůj počítač a opakujte skenování

 1. Aktualizovat počítač pomocí systému Microsoft Windows Update, naleznete na následujícím webu společnosti Microsoft:
  http://Update.microsoft.com/
 2. Spusťte vyhledávání znovu, spusťte nástroj pro odstranění škodlivého softwaru ze systému Microsoft Windows a klepněte na tlačítko Další.
 3. Typ skenovánívyberte typ prohledávání a klepněte na tlačítko Další.

Postupujte podle pokynů v protokolu nebo v oznámení

Pokud nástroj pro odstranění škodlivého softwaru ze systému Microsoft Windows zobrazí oznámení o chybě a poskytuje pokyny, postupujte podle těchto pokynů. Neexistují žádné pokyny z nástroje, můžete zobrazit informace v souboru protokolu nástroje. Postupujte následujícím způsobem
 1. V počítači, kde jste spustili nástroj pro odstranění škodlivého softwaru ze systému Microsoft Windows klepněte na tlačítko Start, na příkaz Spustit, zadejte následující příkaz a klepněte na tlačítko OK:
  %systemroot%\debug
  Poznámka: % systemroot % je cesta a název složky, kde jsou umístěny soubory systému Windows. Obvykle je to C:\Windows, ačkoli při instalaci systému Windows lze zadat jinou jednotku nebo složku.
 2. Otevřete soubor protokolu s názvem mrt.log.
 3. Vyhledejte nejnovější položky v souboru protokolu. Tato položka je obvykle poslední položka v souboru protokolu. Budete muset posunout až na konec souboru protokolu pro tuto položku najít. Tento soubor protokolu je k dispozici pouze v angličtině.
 4. Postupujte podle pokynů v poslední položky v protokolu. Pokud nejsou k dispozici žádné pokyny, poznamenejte si kód chyby a naleznete v části "Jak k řešení specifických chyb".

Spusťte úplné prohledávání

 1. Spusťte nástroj pro odstranění škodlivého softwaru ze systému Microsoft Windows a potom klepněte na tlačítko Další.
 2. Typ skenováníklepněte na možnost Úplné prohledávánía klepněte na tlačítko Další.

Určete soubor archivu a ručně odstranit soubor

Při skenování nástroj pro odstranění škodlivého softwaru systému Microsoft Windows zjistil škodlivého softwaru, které jsou obsaženy v souboru archivu, jako je například soubor ZIP. Měli byste zjistit, zda soubor je škodlivý software, a ručně odebrat z archivu.
 1. Chcete-li zjistit, zda je škodlivý soubor, naleznete Microsoft Malware Protection Center:
  http://www.microsoft.com/Security/Portal/
 2. Hledat encyklopedie Microsoft Malware Protection Center Chcete-li zjistit, zda je soubor uveden jako škodlivý software.
 3. Pokud je soubor uveden jako škodlivý software, odstraňte soubor.

Jak stáhnout nástroj pro odstranění škodlivého softwaru ze systému Microsoft Windows

Nástroj pro odstranění škodlivého softwaru můžete stáhnout ručně z Microsoft Download Center. Informace najdete na následujícím webu společnosti Microsoft:
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=AD724AE0-E72D-4F54-9AB3-75B8EB148356&displaylang=en
Společnost Microsoft také skener providesMicrosoft Essentialssafety zabezpečení, služba péče o volný počítač, který prohledá váš počítač na výskyt virů. Skener Microsoft zabezpečení Essentialssafety stáhnout, naleznete na následujícím webu společnosti Microsoft:
http://www.microsoft.com/security_essentials/default.aspx

Vlastnosti

ID článku: 891717 - Poslední aktualizace: 23. listopadu 2013 - Revize: 7.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise Edition (32-bit x86)
 • Microsoft Windows Server 2003, Standard Edition (32-bit x86)
 • Microsoft Windows XP Professional
 • Microsoft Windows XP Home Edition
Klíčová slova: 
kbresolve kbhowtomaster kbmt KB891717 KbMtcs
Strojově přeložený článek
DŮLEŽITÉ: Tento článek je přeložen pomocí softwaru na strojový překlad Microsoft. Nepřesný či chybný překlad lze opravit prostřednictvím technologie Community Translation Framework (CTF). Microsoft nabízí strojově přeložené, komunitou dodatečně upravované články, a články přeložené lidmi s cílem zajistit přístup ke všem článkům v naší znalostní bázi ve více jazycích. Strojově přeložené a dodatečně upravované články mohou obsahovat chyby ve slovníku, syntaxi a gramatice. Společnost Microsoft není odpovědná za jakékoliv nepřesnosti, chyby nebo škody způsobené nesprávným překladem obsahu nebo jeho použitím našimi zákazníky. Více o CTF naleznete na http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/cs.
Projděte si také anglickou verzi článku: 891717

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com