OPRAVA: Modul VMR (Video Mixer Renderer) nesprávně škáluje deformovaný obsah

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 891220 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Pokusí-li se aplikace používající modul VMR (Video Mixer Renderer) přehrát deformovaný obsah, může být výsledný datový proud videa škálován nesprávně. Deformovaný obsah obsahují některé disky DVD a výstupy ATSC (Advanced Television Systems Committee). Výstup ATSC produkují například televizní karty tuneru HDTV. K nesprávnému škálování může dojít v případě, že aplikace zobrazí deformovaný obsah nebo přepnou mezi obsahem se čtvercovými a obdélníkovými pixely.

Příčina

Potíže nastanou proto, že hlavním datovým proudem používaným modulem VMR není vždy datový proud videa. K tomuto chování dochází v případě, že deformované video obsahuje jeden nebo oba následující datové proudy:
 • Datový proud podobrázku
 • Datový proud skrytých titulků
Pokud některý z těchto datových proudů obsahuje čtvercové pixely nebo poměr stran obrazu 4:3, může být datový proud videa škálován nesprávně.

Řešení

Společnost Microsoft má nyní k dispozici podporovanou opravu Hotfix, která je určena pouze k odstranění problému popsaného v tomto článku. Použijte ji pouze v systémech, ve kterých dochází k tomuto konkrétnímu problému. Je možné, že tato oprava Hotfix bude dále testována. Pokud vás tedy uvedený problém příliš neobtěžuje, doporučujeme, abyste počkali na další vydání, které bude tuto opravu obsahovat.

Potřebujete-li odstranit tento problém okamžitě, obraťte se na služby odborné pomoci společnosti Microsoft, kde můžete tuto opravu Hotfix získat. Úplný seznam telefonních čísel služeb odborné pomoci společnosti Microsoft a informace o cenách odborné pomoci naleznete na následujícím webu společnosti Microsoft:
http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=fh;[LN];CNTACTMS
Poznámka: Poplatky, které je třeba obvykle zaplatit za telefonní hovory, mohou být stornovány, jestliže pracovník odborné pomoci společnosti Microsoft zjistí, že oznámený problém lze vyřešit konkrétní aktualizací. Obvyklé náklady na podporu budou účtovány za další otázky a problémy, které nejsou vyřešeny v dané konkrétní aktualizaci.

V centru pro stahování Microsoft Download Center je k dispozici ke stažení následující soubor:
Zmenšit tento obrázekZvětšit tento obrázek
Stáhnout
Stáhnout balíček WindowsXP-KB891220-x86-CSY.exe

Další informace o stahování souborů odborné pomoci společnosti Microsoft naleznete v následujícím článku znalostní databáze Microsoft Knowledge Base:
119591 Jak získat soubory odborné pomoci společnosti Microsoft ze serverů služeb online
Tento soubor byl zkontrolován na výskyt virů. Společnost Microsoft použila ke kontrole tohoto souboru nejnovější antivirový software, který byl v době jeho vystavení k dispozici. Soubor je uložen na zabezpečených serverech neumožňujících neoprávněné změny tohoto souboru.

Anglická verze této opravy Hotfix má následující (nebo vyšší) atributy souborů. Data a časy jednotlivých souborů jsou uvedeny ve formátu UTC (Coordinated Universal Time). Při zobrazení informací o souboru jsou data a čas převedeny na místní čas. Rozdíl mezi místním časem a časem UTC naleznete na kartě Časové pásmo na panelu Datum a čas v okně Ovládací panely.
  Datum     Čas  Verze      Velikost  Název souboru
  --------------------------------------------------------
  8. prosince 2004 23:55 6.5.2600.2578 1 287 168 Quartz.dll    

Prohlášení

Společnost Microsoft potvrzuje, že se jedná o chybu v produktech této společnosti, které jsou uvedeny v části Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt.

Vlastnosti

ID článku: 891220 - Poslední aktualizace: 31. března 2006 - Revize: 1.3
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft DirectX 9.1 Software Development Kit Update
Klíčová slova: 
kbqfe kbhotfixserver kbfix KB891220

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com