Jak lze zjistit velikost souboru příslušnou stránku pro 64bitové verze systému Windows

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 889654 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

64Bitové verze systému Microsoft Windows Server 2003 a Microsoft Windows XP může podporovat více paměti RAM než 32bitové verze těchto produktů. Velké množství paměti je přidán do počítače, stránkovací soubor nemusí být vyžadováno. Při použití Stránky/s čítače pro měření stránkovací soubor použít, hodnotu, která je vrácena, nemusí být přesná. Chcete-li získat přesné stanovení stránkovací soubor použít, musíte použít také jiné čítače výkonu. Sledování systému měření lze vypočítat velikost stránkovacího souboru, který vyžaduje počítač.

Řadiče domény systému Windows a replikace distribuovaného systému souborů, certifikát a ADAM/LDS servery nejsou podporovány bez konfigurovaného stránkovací soubor. Protože algoritmus mezipaměti databáze služby LSASS závisí na čítačů výkonu "přechod stránky znovu použít na sekundu", je povinen zajistit, aby stránkovací soubor mezipaměti databáze je schopen uvolnit paměť, pokud paměť je požadováno jiné služby nebo aplikace.

ÚVOD

Při nastavení 64bitovou verzi systému Microsoft Windows Server 2003 nebo Microsoft Windows XP operační systém vytvořit stránkovací soubor, který je jeden a půl krát velikost paměti RAM nainstalované v počítači. Však, zvětší se velikost paměti RAM v počítači, snižuje potřebu stránkovací soubor. Následující pokyny a metody vám pomůže určit vhodné stránkovacího souboru systému.

Porovnání paměti a procesoru omezení 32bitových a 64bitových verzích systému Windows

Při nastavení 32bitovou verzi nebo 64bitovou verzi systému Windows Server 2003 nebo Windows XP, stránkovací soubor je vytvořen, který je jeden a půl krát velikost paměti RAM nainstalované v počítači není dostatek volného místa na pevném disku systému. Však přidání více paměti RAM do počítače, snižuje potřebu stránkovací soubor. Pokud máte dostatek paměti RAM nainstalované v počítači, pravděpodobně potřeba soubor stránky vůbec, pokud je vyžadováno jedno konkrétní aplikace.

Následující graf znázorňuje množství paměti RAM a počet procesorů, které mohou být nainstalovány do počítače v závislosti na operačním systému, který je nainstalován. Omezení paměti RAM a procesoru jsou mnohem větší, než v 64bitových operačních systémech než 32bitové operační systémy.
Zmenšit tuto tabulkuRozšířit tuto tabulku
Limity paměti Obecné32 bitů64 bitů
Celkový virtuální adresový prostor4 gigabajty (GB)16 TB
Virtuálního adresového prostoru na 32bitový proces2 GB, 3 GB, pokud je systém spuštěn s 3 GB přepínač2 GB, 4 GB, pokud je aplikace zkompilována / LARGEADDRESSAWARE přepínač
Virtuálního adresového prostoru na proces 64bitovéNení k dispozici8 TB
Stránkovaný fond470 megabajtů (MB)128 GB
Nestránkovaného fondu256 MB128 GB
Mezipaměť systému1 GB1 terabajt.
Zmenšit tuto tabulkuRozšířit tuto tabulku
Fyzické paměti a procesoru omezení32 bitů64 bitů
Systém Windows XP Professional4 GB nebo 1-2 procesory128 GB / 1-2 procesory
Windows Server 2003, Standard Edition4 GB nebo 1-4 procesory32 GB / 1-4 procesory
Systém Windows Server 2003 Enterprise Edition64 GB / 1-8 procesorů1 terabajt / 1-8 procesorů
Systém Windows Server 2003 Datacenter Edition64 GB / 1-32 procesorů1 terabajt / 1 64 procesorů
Windows Server 2003 SP1, Enterprise Edition64 GB / 1-8 procesorů1 terabajt / 1-8 procesorů
Windows Server 2003 SP1, Datacenter Edition64 GB / 1-32 procesorů1 terabajt / 1 64 procesorů
Není k dispozici žádná konkrétní doporučení pro velikost stránkovacího souboru. Vaše požadavky, budou založeny na hardware a software, který používáte a zatížení, umístěných v počítači. Chcete-li sledovat využití souboru stránky a požadavky, spusťte modul Sledování systému a shromažďovat protokolu během typické použití podmínek. Zaměřit se na následující čítače.
Zmenšit tuto tabulkuRozšířit tuto tabulku
Prahová hodnota čítačeNavržená hodnota
Memory\\Available bajtůNe méně než 4 MB
Vstup Paměť\\Vstup stránek/sVíce než 10 stránek
Využití stránkovacího File\\%Více než 70 procent.
Vrchol využití stránkovacího File\\%Více než 70 procent.
Vrchol bajtů Proces\\Bajty stránkovacích souborůNení k dispozici
Poznámka: Použití souborů stránky by měla pravidelně sledovat. Když zvětšíte, použití nebo zatížení systému, obecně zvýšit poptávku virtuální adresový prostor a prostor stránkovacího souboru.

Čítač stránky/s

Při použití programu Sledování systému, hodnoty, které jsou vráceny Stránky/s Čítač pro Paměť Objekt sledování výkonu může být větší, než očekáváte. Tyto hodnoty mohou nesouvisí stránkovací soubor činnost nebo činnost mezipaměti. Místo toho tyto hodnoty, může být způsobeno aplikací, která sekvenčně čte soubor mapovaný v paměti.

Na Stránky/s Čítač počítá počet stránek čtených z disku nebo která jsou zapsána na disk vyřešit odkazy na stránky do paměti. Tyto stránky nebyly v paměti v době odkaz. Na Stránky/s hodnota je součtem Vstup stránek/s a Výstup stránek/s hodnoty čítačů. Na Stránky/s Čítač zahrnuje provoz stránkovací jménem systémové mezipaměti pro přístup k souboru dat pro aplikace.

Stránky/s je primární Čítač sledování, pokud se obáváte o paměti nadměrného tlaku (zahlcení) a nadměrné stránkování, může způsobit.

Však Stránky/s Čítač účtů také pro jiné činnosti, jako jsou soubory mapované v paměti, které jsou buď v mezipaměti nebo není sekvenční čtení. Obvykle Stránky/s Čítač je počítání jiné činnosti, pokud se zobrazí následující:
 • Vysoká hodnota Paměť: Stránky/s Čítač.
 • Průměrná hodnota, vzhledem k systému, který je monitorován, nebo vysokou hodnotu Paměť: Bajty k dispozici Čítač.
 • Průměrné nebo malé hodnoty Stránkovací soubor: % využití Čítač.
 • Pro soubor mapovaný v paměti bez mezipaměti viz také mezipaměť střední nebo nízkou aktivitu. (Nízká aktivita mezipaměti je také poruchy aktivity mezipaměti.)
Proto vysokou hodnotu Paměť: Stránky/s Čítač neznamená nutně, Monitor systému hlášení chyby nebo tlak paměti. Chcete-li získat přesné čtení systému, je třeba sledovat další čítače.

Jak vypočítat velikost stránkovacího souboru

Pomocí jedné nebo více z následujících metod můžete vypočítat velikost stránkovacího souboru.

Metody 1: Protokolování výkonu pomocí porozumět stránkování v počítači

 1. Klepněte na tlačítko Spustit, přejděte na příkaz Nástroje pro správua klepněte na tlačítko Výkon.
 2. Rozbalit Výstrahy a protokolování výkonu, klepněte na tlačítko Protokoly čítačů, klepněte pravým tlačítkem myši na prázdné místo v pravém podokně a potom klepněte na tlačítko Nové nastavení protokolu.
 3. V Název Zadejte název protokolu a potom klepněte na tlačítko OK.
 4. V Obecné karta, klepněte na tlačítko Přidat čítače.
 5. Klepněte na tlačítko Použít čítače místního počítače.
 6. V Objekt sledování výkonu Klepněte na položku Stránkovací soubor.
 7. Klepněte na tlačítko Vybrat čítače ze seznamu, klepněte na tlačítko % Využitía klepněte na tlačítko Přidat.
 8. V Objekt sledování výkonu Klepněte na položku Paměť.
 9. V Vybrat čítače ze seznamu, klepněte na tlačítko Bajty k dispozicia klepněte na tlačítko Přidat.
 10. V Vybrat čítače ze seznamu, klepněte na tlačítko Vstup stránek/s, klepněte na tlačítko Přidata klepněte na tlačítko Zavřít.
 11. Klepněte na tlačítko OK.
Použití protokolu shromážděných během typického počítače porozumět stránkování v počítači. Potom odpovídajícím způsobem upravte velikost stránkovacího souboru.

Metoda 2: Použití Vrchol bajtů stránkovacího souboru Čítač vypočítat velikost stránkovacího souboru

 1. Klepněte na tlačítko Spustit, přejděte na příkaz Nástroje pro správua klepněte na tlačítko Výkon.
 2. Klepněte na tlačítko Sledování systému.
 3. V pravém podokně klepněte na tlačítko + (tlačítko Přidat).
 4. Klepněte na tlačítko Použít čítače místního počítače.
 5. V Objekt sledování výkonu Klepněte na položku Proces.
 6. Klepněte na tlačítko Vybrat čítače ze seznamu, klepněte na tlačítko Vrchol bajtů stránkovacího souboru, klepněte na tlačítko Přidata klepněte na tlačítko Zavřít.
 7. Nechť čítač spustit během obvyklého použití počítače.
 8. Poznámka: maximální hodnota Vrchol bajtů stránkovacího souboru Čítač a hodnota bude vynásobena 0,70. Součet rovnice je velikost pro stránkovací soubor.

Metoda 3: Výpočet minimální a maximální stránkovacího souboru

Chcete-li určit přibližné minimální soubor stránky, který je vyžadován systém, vypočítejte součet píku soukromých bajtů, které používají každý proces v systému. Potom odečte množství paměti v systému.

Chcete-li určit místo souboru přibližné maximální stránky požadované pro váš systém, vypočítejte součet píku soukromých bajtů, které používají každý proces v systému. Poté přidáte okraj další místa. Nikoli je omezovat množství paměti v systému. Na základě vaší důvěry ve snímku data, která bude použita při odhadu požadavků stránky souboru lze upravit velikost další okraje.

Poznámka: Tento odhad je přesné, pouze pokud je snímek dat, která lze provést výpočty přesné.

Sazby vstupní a výstupní soubor stránky

Chcete-li předejít přetížení systému nebo jiné disky s stránky vstupu a výstupu (I/O) činnosti, použijte následující pokyny při nastavení stránkovacího souboru v počítači:
 • Pokud je frekvence I/O (skutečné disk I/O) stránky více než 10 stránek za sekundu, doporučujeme Neumísťujte stránkovací soubor, ve kterých dochází k výstupní aktivita na systémovém disku. Po stránce I/O rychlost je 10 stránek za sekundu nebo více, doporučujeme vyhradit samostatný pevný disk pro stránkování.
 • Pokud je frekvence I/O stránce konkrétní disk používaný pro stránkování více než 60 disku vstupně-výstupních operací za sekundu, použijte více než jeden pevný disk vyhrazený stránky získat lepší výkon. To provedete pomocí více disků prokládané stránkování nebo použití disků raid 0, prokládané stránkování. Vyhradit přibližně jeden I/O pevný disk stránkovací každých 60 stránek za sekundu výstupní aktivita.

  Pokud systém je průměr 150 stránek výstupní aktivita za sekundu, použijte například tři jednotlivé pevné disky nebo tří disků raid 0 prokládané sady pro stránkovací soubor.

  Poznámka: Tyto odhady jsou určeny pro pevné disky, které běží při 7200 otáček za minutu (ot/min). Používáte-li pevný disk, která se spouští rychleji, vstupně-výstupní rychlost disku může zpracovávat stránky zvýší I/O.

  Poznámka: Pokud je důležitá pro váš systém špičkový výkon, použijte maximální rychlosti vstupně-výstupní místo průměrné sazby I/O pro tyto výpočty.
Důležité Supportability informace: Tento článek je speciálně pro počítače, které není třeba v režimu jádra nebo analýzy výpisu paměti celé. Pro podnikové servery, kde obchodní procesy vyžadují server k zachycení fyzické paměti výpisy pro analýzu, tradiční model stránkovacího souboru by měla být nejméně velikost fyzické paměti ram plus 1 MB nebo 1, 5násobkem fyzikální výchozí RAM. Tím zajistíte, že volné místo na disku oddílu operačního systému je dostatečně velká, aby se do operačního systému, opravy hotfix, nainstalovaných aplikací, nainstalované služby, soubor s výpisem a stránkovací soubor. Na serveru, který je 32 GB paměti může jednotka c musí být minimálně 86 GB 90 GB. Toto je 32 GB pro výpis stavu paměti, 48 GB stránkovacího souboru (5násobek fyzické paměti), 2 až 4 GB a 4 GB pro operační systém pro aplikace, nainstalované služby, dočasné soubory a podobně. Nezapomeňte, že ovladač nebo jádra režimu služby nevracení může spotřebovat všechny volné fyzické paměti RAM. Windows Server 2003 x 64 SP1 serveru v 64bitovém režimu s 32 GB paměti RAM by tudíž 32 GB souboru výpisu paměti jádra, kde byste očekávali pouze 1 až 2 GB souboru výpisu v 32bitovém režimu. K tomuto chování dochází z důvodu zvýšeném paměťových fondů.

Další informace získáte klepnutím na následující číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
294418Porovnání paměti 32bitové a 64bitové architektury pro 64bitové edice systému Windows XP a Windows Server 2003

Další informace

Technická podpora pro 64bitové verze systému Microsoft Windows

Pokud váš hardware dodán s Microsoft Windows x 64 edition, již nainstalována, výrobce hardwaru poskytuje technickou podporu a odbornou pomoc pro systém Windows x 64 edition. V tomto případě výrobce hardwaru poskytuje podporu, protože systém Windows XP x 64 byl součástí dodaného hardwaru. Výrobce hardwaru mohl upravit instalaci systému Windows x 64 edition pomocí jedinečných součástí. Jedinečné součásti může zahrnout specifické ovladače zařízení a volitelná nastavení, aby maximalizoval výkon hardwaru. Společnost Microsoft bude vyvíjet přiměřené úsilí v případě, že potřebujete technickou pomoc s Windows x 64 edition. Pravděpodobně však přímo od výrobce. Výrobce je tím nejkvalifikovanějším pro poskytnutí odborné pomoci k softwaru, který instaloval na hardware. Pokud jste zakoupili samostatně systému Windows x 64 edition, jako je například systém Windows Server 2003 x 64 edition, poskytne technickou podporu společnosti Microsoft.

Informace o systému Windows XP Professional x 64 Edition navštivte následující Web společnosti Microsoft:
http://www.microsoft.com/windowsxp/64bit/default.mspx
Informace o systému-verze x 64 systému Windows Server 2003 navštivte následující Web společnosti Microsoft:
http://www.microsoft.com/windowsserver2003/64bit/x64/default.mspx

Vlastnosti

ID článku: 889654 - Poslední aktualizace: 22. května 2011 - Revize: 3.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows Server 2003, Datacenter Edition for Itanium-Based Systems
 • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise Edition for Itanium-based Systems
 • Microsoft Windows Server 2003, Standard x64 Edition
 • Microsoft Windows Server 2003, Datacenter x64 Edition
 • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise x64 Edition
 • Microsoft Windows XP Professional x64 Edition
Klíčová slova: 
kbhowtomaster kbdiskmemory kbvirtualmem kbtshoot kbinfo kbmt KB889654 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:889654

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com