Problémy známé grafiky v Zoo Tycoon 2

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 889367 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

ÚVOD

Tento článek popisuje známé problémy týkající se grafiky, které mohou nastat při přehrávání Microsoft Zoo Tycoon 2.

Další informace

Grafický hardware chybové zprávy

Chcete-li určit typ grafický adaptér, který je nainstalován v počítači se systémem Microsoft Windows XP, postupujte takto:
 1. Klepněte na tlačítko Start, klepněte na tlačítko Spustit, typ dxdiaga potom klepněte na tlačítko OK.
 2. Klepněte Zobrazení na kartě.

  Poznámka: V některých počítačích je tato karta s názvem Zobrazení 1.
 3. V Zařízení v levé části, poznamenejte si název grafického adaptéru a název výrobce.
Chcete-li určit typ grafický adaptér, který je nainstalován v počítači se systémem Windows Vista, postupujte takto:
 1. Direct X diagnostický nástroj spusťte. Chcete-li to provést, klepněte na tlačítko Start
  Zmenšit tento obrázekZvětšit tento obrázek
  tlačítko Start
  , typ dxdiag v Zahájit hledání pole a potom klepněte na tlačítko Dxdiag.exe v Programy seznam.
 2. Klepněte Zobrazení na kartě.
 3. Ve skupinovém rámečku Zařízení, vyhledejte Název a Výrobce.
Zmenšit tuto tabulkuRozšířit tuto tabulku
Chybová zprávaJak lze vyřešit chybovou zprávu
Zoo Tycoon 2 grafické karty grafický adaptér nepodporuje.
nebo
Potřebujete alespoň 16 MB grafické paměti ke spuštění Zoo Tycoon 2.
Zobrazí některá z těchto chybových zpráv, pokud grafická karta nesplňuje požadavky hry. Grafickou kartu nelze zobrazit obrázky Zoo Tycoon 2 v počítači. Chcete-li vyřešit tento problém, kupte a nainstalujte pak grafický adaptér, který je podporován Zoo Tycoon 2. Získat a nainstalovat grafický adaptér v počítači, obraťte se na výrobce počítače. Seznam Zoo Tycoon 2 grafické karty, které nejsou podporovány Zoo Tycoon 2 získáte v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
889368 Minimální požadavky na systém pro Zoo Tycoon 2 a ohrožených druhů
Pokud nechcete nainstalovat grafický adaptér, který je podporován Zoo Tycoon 2, můžete se vrátit pro peníze hra. Informace o spokojenosti záruka společnosti Microsoft navštivte následující Web společnosti Microsoft:
http://www.microsoft.com/mscorp/productrefund/refund.mspx
Nelze získat velikost grafické paměti z rozhraní DirectDraw
Pokud systém Windows nedokáže identifikovat typ grafického adaptéru nainstalovaného v počítači, může se zobrazit tato chybová zpráva. Chcete-li tento problém vyřešit, obraťte se na počítače nebo výrobce hardwaru grafiky určit typ grafický adaptér je nainstalován. Získejte a nainstalujte nejnovější verzi ovladače pro grafický hardware. Informace o možnostech kontaktování výrobce hardwaru naleznete v tématu Odkazy sekce. Informace o stažení nejnovějších ovladačů pomocí webu Windows Update naleznete Další informace sekce.
Ovladač grafiky může být příliš starý pro spuštění Zoo Tycoon 2. Obraťte se na svého dodavatele grafického adaptéru aktualizovaný ovladač.
nebo
Ovladač grafiky není platný pro daný operační systém. Obraťte se na svého dodavatele grafického adaptéru aktualizovaný ovladač. Zoo Tycoon 2 nevytvořil vykreslování grafiky. Požádejte dodavatele adaptéru grafiky a ujistěte se, že máte nejnovější ovladač.
Chcete-li tento problém vyřešit, obraťte se na výrobce grafického hardwaru získat a nainstalovat nejnovější verzi ovladače grafického hardwaru. Informace o možnostech kontaktování výrobce hardwaru naleznete v tématu Odkazy sekce. Chcete-li zjistit, zda jsou k dispozici aktualizace ovladačů, navštivte web Microsoft Windows Update:
http://update.microsoft.com
Informace o stažení nejnovějších ovladačů pomocí webu Windows Update naleznete Další informace sekce. Ovladače jsou malé programy, které umožňují komunikovat s hardwarem v počítači operační systém. Ovladač funguje jako převaděč mezi hardwarem a operačním systémem. Je velmi důležité aktualizovat ovladače grafické karty, protože nové ovladače jsou vytvořeny z mnoha důvodů. Nový ovladač grafické karty umožňují efektivněji využívat funkce grafické karty grafická karta. Kromě toho bude aktuální ovladače zvýšení výkonu her. Grafická karta umožňuje zobrazit grafiku na obrazovce počítače. Obecně společnosti pravidelně uvolnit své ovladače tak, aby grafické karty udržet krok s neustále se měnící software technologies.
Zoo Tycoon 2 nevytvořil vykreslování grafiky. Požádejte dodavatele adaptéru grafiky a ujistěte se, že máte nejnovější ovladač.
Chcete-li tento problém vyřešit, zkuste jednu nebo více z následujících metod.

Poznámka: Systém Windows Vista vyžaduje nejméně 32 MB grafické paměti adaptéru. Toto množství je dostatečné pro spuštění Zoo Tycoon 2. Navíc umožňuje systém Windows Vista automaticky Direct 3D akcelerace Pokud nainstalovaný hardware podporuje.
 • Inovací počítače. To provedete nainstalujte grafický adaptér, který má 16 megabajtů (MB) nebo více paměti. Chcete-li zjistit, zda má grafický adaptér v počítači 16 MB nebo více paměti, postupujte v systému Windows XP:
  1. Klepněte na tlačítko Start, klepněte na tlačítko Spustit, typ dxdiaga potom klepněte na tlačítko OK.
  2. Na Zobrazení karta, ověřte, zda Celková paměť hodnota je 16 MB nebo více. Grafický adaptér musí být 16 MB paměti pro Zoo Tycoon 2 pracovat správně. Není-li grafická karta 16 MB paměti, je třeba upgradovat grafický hardware ke spuštění Zoo Tycoon 2.

   Poznámka: Hodnotu velikosti paměti grafiky, která se zobrazí v nástroji pro diagnostiku rozhraní DirectX může být mírně nižší než skutečná celková, protože některé grafické paměti používá nástroj pro diagnostiku rozhraní DirectX.

   Zjistěte, jak lze zjistit, kolik paměti grafiky je v počítači k dispozici, klepněte na tlačítko Play Chcete-li zobrazit následující vysílanou ukázku:
 • Zapnutí funkce akcelerace rozhraní Direct3D ve funkci Microsoft DirectX. Postupujte následujícím způsobem
  1. Klepněte na tlačítko Start, klepněte na tlačítkoSpustit, typ dxdiaga potom klepněte na tlačítko OK.
  2. Klepněte Zobrazení na kartě.

   Poznámka: V některých počítačích je tato karta s názvem Zobrazení 1.
  3. Vedle Akcelerace rozhraní Direct3D, klepněte na tlačítko Povolita potom klepněte na tlačítko Konec.

   Zjistěte, jak zapnout funkci Direct 3D akcelerace, klepněte na tlačítko Play Chcete-li zobrazit následující vysílanou ukázku:
 • Nainstalujte nejnovější ovladač grafického hardwaru. Informace o tom, jak kontaktovat výrobce hardwaru Chcete-li získat nejnovější ovladač pro grafický hardware naleznete Odkazy sekce.
 • Nainstalujte nejnovější verzi rozhraní DirectX ve vašem počítači. Chcete-li stáhnout a nainstalovat nejnovější verzi rozhraní DirectX, navštivte následující Web společnosti Microsoft:
  http://www.microsoft.com/Windows/DirectX/default.mspx

Grafiky obecné problémy

Při spuštění hry se může zobrazit modrá obrazovka přehrávání na pozadí hudby. Chcete-li vyřešit tento problém, stáhněte a nainstalujte nejnovější ovladače grafické karty. Chcete-li zjistit, zda jsou aktualizace ovladačů grafiky pro grafický adaptér k dispozici, naleznete na následujícím webu Microsoft Windows Update:
http://update.microsoft.com
Další informace o tom, jak aktualizovat ovladače grafického adaptéru pomocí webu Windows Update naleznete Další informaceoddíl

Zobrazí se modrá obrazovka nebo hlavního menu je zkreslený.

Při spuštění hry se může zobrazit modrá obrazovka přehrávání na pozadí hudby. Chcete-li vyřešit tento problém, stáhněte a nainstalujte nejnovější ovladače grafické karty. Chcete-li zjistit, zda jsou aktualizace ovladačů grafiky pro grafický adaptér k dispozici, naleznete na následujícím webu Microsoft Windows Update:
http://update.microsoft.com
Další informace o tom, jak aktualizovat ovladače grafického adaptéru pomocí webu Windows Update naleznete Další informace oddíl

V režimu zobrazení v okně nelze přehrát Zoo Tycoon 2

Když stisknete kombinaci kláves ALT + ENTER v Zoo Tycoon 2 v počítači, který je spuštěn některý z následujících operačních systémů, nepřepíná do režimu zobrazení v okně hry Zoo Tycoon 2:
 • Microsoft Windows 98
 • Microsoft Windows Millennium Edition (Me)
Chcete-li tento problém vyřešit, přehrát Zoo Tycoon 2 v režimu celé obrazovky nebo inovujte operační systém.

Zoo Tycoon 2 grafiky nemusí být zobrazeny správně

Pokud Kvalita barev v počítači je nastavena na 24 bitů, Zoo Tycoon 2 nemusí být zobrazeny správně, i když změníte rozlišení grafiky v Zoo Tycoon 2 Možnosti hry. Chcete-li tento problém vyřešit, postupujte v systému Windows XP:
 1. Klepněte na tlačítko Start, klepněte na tlačítko Spustit, typ desk.cpla potom klepněte na tlačítko OK.
 2. Klepněte Nastavení kartu a pak vyberte Kvalita barev nastavení z Nastavení barev seznam, například nastavení 16-bit nebo 32-bit. Ujistěte se, možnost nastavení 24 bitů.
 3. Klepněte na tlačítko OK.
Chcete-li vyřešit tento problém v systému Windows Vista, postupujte takto:
 1. Klepněte na tlačítko Start
  Zmenšit tento obrázekZvětšit tento obrázek
  tlačítko Start
  , typ desk.cpl v Zahájit hledání pole a potom klepněte na tlačítko desk.cpl v Programy seznam.
 2. Na Monitor ve skupině Barvy, vybírá ze seznamu, například nastavení 16-bit nebo 32-bit. Ujistěte se, možnost nastavení 24 bitů.
 3. Klepněte na tlačítko OK.

Text je rozmazaný nebo špatně čitelné v Zoo Tycoon 2

Když rozlišení obrazovky v počítači je nastavení na nízkou hodnotu, jako například 640 x 480 pixelů, text v Zoo Tycoon 2 jevit rozmazaný nebo špatně čitelné. K tomuto chování nedochází s všechny grafické adaptéry. Chcete-li tento problém vyřešit, postupujte takto:
 1. Spuštění Zoo Tycoon 2.
 2. Klepněte na tlačítko Možnosti hry.
 3. Ve skupinovém rámečku Nastavení videa podrobnosti, klepněte na tlačítko Vlastní.
 4. Přetáhněte Vyhlazení jezdce Zakázáno.
 5. Přetáhněte Stínování písma jezdce Povoleno.
 6. Klepněte na tlačítko Uložit změny a ukončit.

Rozšířit mimo zobrazení se objeví Hra Zoo Tycoon 2

Adaptéry zobrazení některé přenosné počítače může umožňují vyberte rozlišení obrazovky, který je větší než podporuje zobrazení přenosného počítače. Pokud přenosný počítač obsahuje jeden z těchto zobrazení adaptéry, hry Zoo Tycoon 2 se zdá být příliš velký pro zobrazení při hraní hry v celoobrazovkovém režimu. Pokud k tomuto problému dochází, snížit rozlišení obrazovky přenosného počítače nebo v režimu zobrazení v okně Přehrát Zoo Tycoon 2. Aktualizace ovladačů není problém vyřešen.

Ukazatel myši není správně zarovnán s objekty na obrazovce

Pokud změníte rozlišení obrazovky vašeho počítače, nemusí správně zarovnány ukazatele myši s objekty na obrazovce, například tlačítka nebo odkazy. Chcete-li tento problém vyřešit, proveďte některé z následujících metod:
 • Změna rozlišení obrazovky vašeho počítače. Chcete-li to provést, použijte jednu z následujících metod v závislosti na operačním systému.

  Windows XP
  1. Pokud hrajete hry Zoo Tycoon 2, ukončete hru.
  2. Klepněte na tlačítko Start, klepněte na tlačítko Spustit, typ desk.cpla potom klepněte na tlačítko OK.
  3. Na Nastavení karta, nastavte Rozlišení obrazovky pomocná hodnota a potom klepněte na tlačítko Nastavení OK.
  4. Spuštění Zoo Tycoon 2.
  Systém Windows Vista
  1. Pokud hrajete hry Zoo Tycoon 2, ukončete hru.
  2. Postupujte podle informací v tématu nápovědy "Změna rozlišení obrazovky". Chcete-li to provést, postupujte podle kroků v příslušné části.

   Počítač je připojen k Internetu
   Zobrazte téma "Změna rozlišení obrazovky" na následující web Windows Online nápověda a podpora:
   http://windowshelp.microsoft.com/
   Počítač není připojen k síti Internet
   Zobrazte téma "Změna rozlišení obrazovky" v nápovědě a odborné pomoci na pevný disk počítače pomocí následujících kroků:
   1. Klepněte na tlačítko Starta potom klepněte na tlačítko Nápověda a odborná pomoc.
   2. V Vyhledávání v nápovědě pole nebo Vyhledávání v online nápovědě Napište: Změna rozlišení obrazovkya potom klepněte na tlačítko Vyhledávání v nápovědě.
   3. V seznamu témat klepněte na tlačítko Změna rozlišení obrazovky.
   4. Klepněte na odkaz, který nejlépe popisuje problém, který jste se setkali.
   5. Postupujte dle doporučení.
  3. Spuštění Zoo Tycoon 2.
 • V režimu zobrazení v okně Přehrát Zoo Tycoon 2. Chcete-li změnit z režimu Celá obrazovka do režimu zobrazení v okně při přehrávání Zoo Tycoon 2, stiskněte kombinaci kláves ALT + ENTER.
 • Přepnutí do jiného okna nebo programu ukazatel myši není zarovnat s objekty na obrazovce v Zoo Tycoon 2, a potom přepněte zpět do hry Zoo Tycoon 2. Postupujte následujícím způsobem
  1. Když ukazatel myši není vyrovnána s objekty na obrazovce v Zoo Tycoon 2, stiskněte klávesy ALT + TAB a vyberte jiné okno nebo program.
  2. Znovu stiskněte klávesu ALT + TAB a potom klepněte na tlačítko Zoo Tycoon 2.

Ploše nezobrazují správně

Při práci s plochou současně je přepnut do režimu spuštění Zoo Tycoon 2 objekty na pracovní ploše pravděpodobně nezobrazí správně. Chcete-li tento problém vyřešit, restartujte počítač. Chcete-li to provést, použijte jednu z následujících metod.

Poznámka: Tento problém může nastat více často v počítačích, které mají grafické adaptéry ATI.

Windows XP

 1. Ukončete všechny spuštěné programy.
 2. Klepněte na tlačítko Starta potom klepněte na tlačítko Vypnutí.
 3. V Vypnutí systému Windows Dialogové okno, klepněte na tlačítko Restartování počítačea potom klepněte na tlačítko OK.

Systém Windows Vista

 1. Klepněte na tlačítko Start
  Zmenšit tento obrázekZvětšit tento obrázek
  tlačítko Start
  a přejděte Zámek .
 2. Klepněte na tlačítko Restartování počítače.
Při restartování počítače, spuštění Zoo Tycoon 2.

Je příliš pomalý pohyb kurzoru

Přesunete-li kurzor, kurzor se zdá pohyb sem a tam nebo může být pomalý pohyb kurzoru. Chcete-li tento problém vyřešit, změnit kurzor, který má nižší rozlišení nebo změnit na podrobnější kurzor. Chcete-li to provést, postupujte takto:
 1. Otevřete následující složku:
  C:\Program Files\Microsoft Games\Zoo Tycoon 2\ui\cursor
 2. Odstraňte všechny soubory ve složce kurzoru, které mají příponu názvu souboru .cur. Přesvědčte se, zda odstranění následující složky:
  16, 256, MONO
 3. Zkopírujte obsah složky 16, 256 složky nebo MONO složky do složky ui\cursor.

  Poznámka: Doporučujeme používat MONO kurzory.
 4. Spuštění Zoo Tycoon 2.

Problémy, které mohou nastat v počítači, který má více než jednoho monitoru

Zoo Tycoon 2 je navržen pro práci nejlépe při použití jedné obrazovky. Ve hře se objeví pouze v primární monitor. Jeden nebo více z následujících problémů může dojít při přehrávání Zoo Tycoon 2 v počítači, který má více než jedno zobrazení povoleno.

Nelze posunout správně v Zoo Tycoon 2

Mohou nastat potíže při posouvání přes mapu Zoo Tycoon 2, pokud jsou splněny všechny následující podmínky:
 • Zoo Tycoon 2 přehrávání v režimu celé obrazovky.
 • Počítač obsahuje více než jednu obrazovku.
 • Přesuňte ukazatel myši na monitor, který není primární.
Chcete-li tento problém vyřešit, zakažte každý monitor, který není primární. Chcete-li to provést v systému Windows XP, postupujte takto:
 1. Klepněte na tlačítko Start, klepněte na tlačítko Spustit, typ desk.cpla potom klepněte na tlačítko OK.
 2. Klepněte Nastavení na kartě.
 3. Klepněte na každý grafický adaptér v Zobrazení seznam tedy není primární zobrazení a zrušte zaškrtnutí políčka Rozšířit plochu Windows na zobrazení Zaškrtněte toto políčko.
 4. Klepněte na tlačítko OK.

Okno Zoo Tycoon 2 je neočekávaně minimalizováno na plochu

Zoo Tycoon 2 okna může neočekávaně minimalizováno na plochu při jsou splněny následující podmínky:
 • Zoo Tycoon 2 přehrávání v režimu celé obrazovky.
 • Počítač obsahuje více než jednu obrazovku.
 • Přesuňte ukazatel myši do zobrazení, které není primární zobrazení a potom klepněte na tlačítko ukazatel myši.
Chcete-li tento problém vyřešit, zakažte každý monitor, který není primární. Chcete-li to provést v systému Windows XP, postupujte takto:
 1. Klepněte na tlačítko Start, klepněte na tlačítko Spustit, typ desk.cpla potom klepněte na tlačítko OK.
 2. Klepněte Nastavení na kartě.
 3. Klepněte na každý grafický adaptér v Zobrazení seznam tedy není primární zobrazení a zrušte zaškrtnutí políčka Rozšířit plochu Windows na zobrazení Zaškrtněte toto políčko.
 4. Klepněte na tlačítko OK.

Zoo Tycoon 2 může přestat reagovat

Pokud provádíte následující akce v uvedeném pořadí, v jakém jsou uvedeny, Zoo Tycoon 2 může přestat reagovat:
 • Spuštění Zoo Tycoon 2 a pak minimalizujte okno hry.
 • Povolit nebo zakázat druhý displej.
 • Můžete maximalizovat okno hry Zoo Tycoon 2.
 • Pokoušíte se přehrát Zoo Tycoon 2.
Chcete-li tento problém vyřešit, zakažte každé zobrazení, které není primárním monitoru před přehrát Zoo Tycoon 2. Chcete-li to provést v systému Windows XP, postupujte takto:
 1. Klepněte na tlačítko Start, klepněte na tlačítko Spustit, typ desk.cpla potom klepněte na tlačítko OK.
 2. Klepněte Nastavení na kartě.
 3. Klepněte na každý grafický adaptér v Zobrazení seznam tedy není primární zobrazení a zrušte zaškrtnutí políčka Rozšířit plochu i na tento monitor Zaškrtněte toto políčko.
 4. Klepněte na tlačítko OK.

Problémy specifické pro hardware grafiky

Zde jsou problémy, které nastat při přehrávání Zoo Tycoon 2 v počítači, který má zvláštní grafický adaptér. Herní obrazovky nebo nabídky může být zkreslený nebo "scrunched" při spuštění této hry, pokud používáte ovladače nejdříve 30 nebo 40-series. Chcete-li vyřešit tento problém, stáhněte a nainstalujte nejnovější ovladače pro tento grafický hardware.

Grafické adaptéry, které mají 16 MB paměti

Zoo Tycoon 2 nemusí fungovat správně, pokud jsou splněny následující podmínky:
 • Na Kvalita barev pro váš grafický adaptér je nastavena na 32-bit barvy.
 • Na Podrobnosti o videu nastavení rozlišení v Zoo Tycoon 2 s vysokým rozlišením.
Poznámka: Systém Windows Vista vyžaduje nejméně 32MB grafické paměti adaptéru.

Chcete-li vyřešit tento problém v systému Windows XP, postupujte takto:
 1. Klepněte na tlačítko Start, klepněte na tlačítko Spustit, typ desk.cpla potom klepněte na tlačítko OK.
 2. Klepněte Nastavení kartu a potom vyberte nastavení 16bitové barvy z Nastavení barev seznam.
 3. Klepněte na tlačítko OK.

ATI

ATI All-in-Wonder (AIW) 128 MB
Při pokusu přehrát Zoo Tycoon 2, hra se nespustí. Chcete-li vyřešit tento problém, stáhněte a nainstalujte nejnovější ovladač pro tento grafický adaptér. Chcete-li to provést, naleznete na následujícím webu společnosti ATI:
http://www.AMD.com/
Z důvodu omezení s DirectX dodržování tohoto grafického adaptéru, i nejnovější ovladače nemusí správně zobrazovat stavový řádek ikon nebo jiné grafické objekty. Navíc v systému Windows 98 nelze spustit hru. Aktualizace ovladačů nebylo možné vyřešit problémy s grafikou hry. Grafické anomálie vyřešíte zakoupit a nainstalovat grafický adaptér, který je podporován Zoo Tycoon 2.
Grafická karta ATI Mobility M9
Při pokusu o přehrání Zoo Tycoon 2 nemusí spustit hru. K tomuto problému může dojít, pokud ovladač adaptéru grafiky ATI Mobility M9 maloobchodní verze nejsou kompatibilní s verzí Microsoft DirectX 9.0c a staršími verzemi. Pokud k tomuto problému dochází, nainstalujte nejnovější ovladač pro grafický adaptér ATI Mobility M9. Tento problém může vyřešit aktualizace na nejnovější ovladač.
Grafická karta ATI Mobility 7500
Při pokusu přehrát Zoo Tycoon 2 Hlavní nabídka v Zoo Tycoon 2 nesmí být prázdný. K tomuto problému může dojít, pokud ovladač grafického adaptéru ATI Mobility 7500, který používáte není kompatibilní s verzí Microsoft DirectX 9.0c a staršími verzemi. V současné době jsou k dispozici aktualizované ovladače tento problém nevyřeší.
ATI AIW 8500
DV Pomocí této grafiky péče může způsobit poškození grafiky ve hře. Hra také stručně může přestat reagovat. Chcete-li vyřešit tento problém, stáhněte a nainstalujte nejnovější ovladače grafické karty. http://ATI.AMD.com/.
ATI Radeon 8500
Může se zobrazit narušení grafiky hry nebo systémové nestability. Chcete-li vyřešit tento problém, stáhněte a nainstalujte nejnovější ovladače http://www.atittech.com.
Xpert ATI Rage 128MB
Obrázky nemusí zobrazovat správně ve hře. Neexistuje žádné řešení tohoto problému.
Grafická karta ATI Radeon
Při pokusu přehrát Zoo Tycoon 2, zaznamenáte následující problémy s některou z grafických adaptérů ATI Radeon:
 • Při přehrávání Zoo Tycoon 2 po změně nastavení portu AGP nebo PCI v ATI Catalyst Control Center, Zoo Tycoon 2 nemusí správně. Chcete-li vyřešit tento problém v systému Windows XP, postupujte takto:
  1. Ukončete všechny spuštěné programy.
  2. Klepněte na tlačítko Starta potom klepněte na tlačítko Vypnutí.
  3. V Vypnutí systému Windows Dialogové okno, klepněte na tlačítko Restartování počítačea potom klepněte na tlačítko OK.
  4. Po restartování počítače, proveďte kroky 2 a 3 ještě jednou.
  5. Spuštění Zoo Tycoon 2.
  Chcete-li vyřešit tento problém v systému Windows Vista, postupujte takto:
  1. Klepněte na tlačítko Start
   Zmenšit tento obrázekZvětšit tento obrázek
   tlačítko Start
   , přejděte Zámek .
  2. Klepněte na tlačítko Restartování počítače.
  3. Při restartování počítače, opakujte kroky 1 a 2.
  4. Spuštění Zoo Tycoon 2
 • Při přehrávání Zoo Tycoon 2 po provedení čisté instalace operačního systému nebo aktualizaci ovladače pro váš grafický adaptér ATI Radeon, Zoo Tycoon 2 nemusí správně fungovat. Chcete-li vyřešit tento problém v systému Windows XP, postupujte takto:
  1. Ukončete všechny spuštěné programy.
  2. Klepněte na tlačítko Starta potom klepněte na tlačítko Vypnutí.
  3. V Vypnutí systému Windows Dialogové okno, klepněte na tlačítko Restartování počítačea potom klepněte na tlačítko OK.
  4. Po restartování počítače, spuštění Zoo Tycoon 2.
  Chcete-li vyřešit tento problém v systému Windows Vista, postupujte takto:
  1. Klepněte na tlačítko Start
   Zmenšit tento obrázekZvětšit tento obrázek
   tlačítko Start
   , přejděte Zámek .
  2. Klepněte na tlačítko Restartování počítače.
  3. Při restartování počítače, opakujte kroky 1 a 2.
  4. Spuštění Zoo Tycoon 2
Grafická karta ATI Radeon 7200
Při přehrávání Zoo Tycoon 2 grafiky hry Zoo Tycoon 2 pravděpodobně nezobrazí správně. Chcete-li vyřešit tento problém, stáhněte a nainstalujte nejnovější ovladač pro grafický adaptér ATI Radeon 7200. Chcete-li to provést, naleznete na následujícím webu společnosti ATI:
http://www.AMD.com/
ATI Radeon 9800 XT
Poznámka: Pokud je kurzor viditelný a přehrávání hudby na pozadí se může zobrazit modrá herní obrazovky nebo nabídky. Chcete-li vyřešit tento problém, stáhněte a nainstalujte nejnovější ovladače pro tento grafický hardware.

Při spuštění Zoo Tycoon 2 filmy, které hrají na začátku nepřehrávají plynule. K tomuto problému dochází, pokud používáte grafický adaptér ATI Radeon 9800 XT s ovladači ATI Catalyst 4.9. Chcete-li tento problém vyřešit, postupujte takto:
 1. Spustíte Catalyst Control Center.
 2. Klepněte na tlačítko Zobrazení.
 3. Klepněte na tlačítko SMARTGARTa poté nastavte následující nastavení Na:
  • Zápis PCI
  • Čtení PCI
 4. Klepněte na tlačítko Hotovo..
Pokud změníte nastavení portu AGP nebo PCI nastavení v Catalyst Control Center, obrazovka počítače nemusí být zobrazeny správně. Chcete-li vyřešit tento problém v systému Windows XP, postupujte takto:
 1. Ukončete všechny spuštěné programy.
 2. Klepněte na tlačítko Starta potom klepněte na tlačítko Vypnutí.
 3. V Vypnutí systému Windows Dialogové okno, klepněte na tlačítko Restartování počítačea potom klepněte na tlačítko OK.
 4. Po restartování počítače, proveďte kroky 2 a 3 ještě jednou.
 5. Spuštění Zoo Tycoon 2.
Chcete-li vyřešit tento problém v systému Windows Vista, postupujte takto:
 1. Klepněte na tlačítko Start
  Zmenšit tento obrázekZvětšit tento obrázek
  tlačítko Start
  a přejděte Zámek .
 2. Klepněte na tlačítko Restartování počítače.
 3. Při restartování počítače, opakujte kroky 1 a 2.
 4. Spuštění Zoo Tycoon 2
ATI Rage Fury MAXX
Při pokusu o přehrání Zoo Tycoon 2 hra nemusí spustit nebo může přestat reagovat. K tomuto problému může dojít, pokud ovladač grafického adaptéru ATI Rage Fury Max, který používáte není kompatibilní s verzí Microsoft DirectX 9.0c a staršími verzemi. Chcete-li tento problém vyřešit, nainstalujte nejnovější ovladač pro váš grafický adaptér ATI Rage Fury Max.

NVIDIA

AOpen PA256MX
Při pokusu o přehrání Zoo Tycoon 2 hry neočekávaně když vyberete jednu z následujících možností hry na Hlavní nabídka:
 • Hrát hru kampaně
 • Hrát hru Challenge
 • Volné hře.
K tomuto problému může dojít, pokud ovladač grafického adaptéru AOpen PA256MX, který používáte není kompatibilní s verzí Microsoft DirectX 9.0c a staršími verzemi. Chcete-li tento problém vyřešit, nainstalujte nejnovější ovladač pro váš grafický adaptér AOpen PA256MX.
ASUS V 3800
Při pokusu o přehrání Zoo Tycoon 2 nemusí spustit hru. K tomuto problému může dojít, pokud ovladač grafického adaptéru Asus V 3800, který používáte není kompatibilní s verzí Microsoft DirectX 9.0c a staršími verzemi. Chcete-li tento problém vyřešit, nainstalujte nejnovější ovladač pro váš grafický adaptér Asus V 3800.
GeForce 6600 ASUS V 256
Při přehrávání Zoo Tycoon 2 v režimu zobrazení v okně, hra přestane reagovat. Chcete-li vyřešit tento problém, stáhněte a nainstalujte nejnovější ovladač pro váš grafický adaptér Asus V 6600 256 GeForce. Chcete-li to provést, naleznete na následujícím webu společnosti NVIDIA:
http://www.NVIDIA.com
ASUS V 7700 se GeForce2 Ti grafického čipu
Při pokusu o přehrání Zoo Tycoon 2 v počítači se systémem Windows 98 nebo Windows Millennium Edition (ME), Zoo Tycoon 2 nemusí spustit. Chcete-li tento problém vyřešit, nainstalujte nejnovější ovladač pro grafický adaptér Asus V 7700.
ASUS V-6800 (GeForce 256)
Kurzor myši se nemusí zobrazovat správně. Chcete-li vyřešit tento problém stáhnout a nainstalovat nejnovější ovladače grafické karty.
TnT Creative Blaster
Při pokusu o přehrání Zoo Tycoon 2 nemusí spustit hru. K tomuto problému může dojít, pokud ovladač grafického adaptéru Creative Blaster TnT, který používáte není kompatibilní s verzí Microsoft DirectX 9.0c a staršími verzemi. V současné době jsou k dispozici aktualizované ovladače tento problém nevyřeší.
Diamond Viper V-550
Při pokusu o přehrání Zoo Tycoon 2 nemusí spustit hru. K tomuto problému může dojít, pokud ovladač grafického adaptéru Diamond Viper V-550, který používáte není kompatibilní s verzí Microsoft DirectX 9.0c a staršími verzemi. V současné době jsou k dispozici aktualizované ovladače tento problém nevyřeší.
Gladiac grafické karty Elsa 920
Při pokusu přehrát Zoo Tycoon 2, může hra přestat reagovat. K tomuto problému může dojít, pokud ovladač grafického adaptéru grafické karty Elsa Gladiac 920, který používáte není kompatibilní s verzí Microsoft DirectX 9.0c a staršími verzemi. V současné době jsou k dispozici aktualizované ovladače tento problém nevyřeší.
Grafické karty Elsa Gladiac MX
Při pokusu přehrát Zoo Tycoon 2, může hra přestat reagovat. K tomuto problému může dojít, pokud prodejní verze ovladač grafické karty Elsa Gladiac MX grafického adaptéru nejsou kompatibilní s verzí Microsoft DirectX 9.0c a staršími verzemi. Pokud k tomuto problému dochází, nainstalujte nejnovější ovladač grafické karty Elsa Gladiac MX grafický adaptér. Tento problém může vyřešit aktualizace ovladače.
Hercules 3D Prophet II MX
Při pokusu o přehrání Zoo Tycoon 2 v režimu zobrazení v okně hry Zoo Tycoon 2 může přestat reagovat. Tomuto problému může dojít, pokud není kompatibilní s verzí Microsoft DirectX 9.0c a staršími verzemi Hercules 3D Prophet II MX grafický adaptér ovladač, který používáte. Chcete-li tento problém vyřešit, nainstalujte nejnovější ovladač Hercules 3D Prophet II MX grafický adaptér.
Hercules 3D Prophet DDR-DVI
Při přehrávání Zoo Tycoon 2 v režimu zobrazení v okně, Zoo Tycoon 2 může přestat reagovat po klepnutí na možnost na Zoo Tycoon 2 Hlavní nabídka. Tomuto problému může dojít, pokud není kompatibilní s verzí Microsoft DirectX 9.0c a staršími verzemi Hercules 3D Prophet DDR-DVI grafický adaptér ovladač, který používáte. Pokud k tomuto problému dochází, nainstalujte nejnovější ovladač Hercules 3D Prophet DDR-DVI grafický adaptér. Tento problém může vyřešit aktualizace na nejnovější ovladač.
nVidia Vanta
Při přehrávání Zoo Tycoon 2 nemusí spustit hru. K tomuto problému může dojít, pokud ovladač nVidia Vanta grafický adaptér, který používáte není kompatibilní s verzí Microsoft DirectX 9.0c a staršími verzemi. V současné době jsou k dispozici aktualizované ovladače tento problém nevyřeší.
nVidia GeForce
Pokud používáte grafický adaptér nVidia GeForce, Zoo Tycoon 2 nemusí zobrazit správně, pokud jsou splněny následující podmínky:
 • V počítači se systémem Windows 98 nebo Windows Millennium Edition (ME).
 • Počítač používá čipů řady Intel 845 nebo Intel 850.
Aktualizace ovladačů není problém vyřešen.

Zoo Tycoon 2 nemusí zobrazit správně, pokud jsou splněny všechny následující podmínky:
 • Můžete změnit Rozlišení obrazovky nastavení počítače na hodnotu větší než Rozlišení videa nastavení v Zoo Tycoon 2.
 • V režimu zobrazení v okně přehrávání Zoo Tycoon 2.
Chcete-li vyřešit tento problém v systému Windows XP, postupujte takto:
 1. Klepněte na tlačítko Start, klepněte na tlačítko Spustit, typ desk.cpla potom klepněte na tlačítko OK.
 2. Klepněte Nastavení kartu a potom zobrazit Rozlišení obrazovky nastavení.
 3. Spuštění Zoo Tycoon 2.
 4. Klepněte na tlačítko Možnosti hry.
 5. V Rozlišení videa Vyberte rozlišení, které je větší než Rozlišení obrazovky nastavení v kroku 2.
 6. Klepněte na tlačítko Uložit změny a ukončit.
Chcete-li vyřešit tento problém v systému Windows Vista, postupujte takto:
 1. Poznámka: aktuální rozlišení obrazovky systému Windows. Chcete-li to provést, postupujte podle kroků v příslušné části.

  Počítač je připojen k Internetu
  Zobrazte téma "Změna rozlišení obrazovky" na následující web Windows Online nápověda a podpora:
  http://windowshelp.microsoft.com/
  Počítač není připojen k síti Internet
  Zobrazte téma "Změna rozlišení obrazovky" v nápovědě a odborné pomoci na pevný disk počítače. Postupujte následujícím způsobem
  1. Klepněte na tlačítko Starta potom klepněte na tlačítko Nápověda a odborná pomoc.
  2. V Vyhledávání v nápovědě pole nebo Vyhledávání v online nápovědě Napište: Změna rozlišení obrazovkya potom klepněte na tlačítko Vyhledávání v nápovědě.
  3. V seznamu témat klepněte na tlačítko Změna rozlišení obrazovky.
  4. Klepněte na odkaz, který nejlépe popisuje problém, který jste se setkali.
  5. Postupujte dle doporučení.
 2. Spuštění Zoo Tycoon 2.
 3. Klepněte na tlačítko Možnosti hry.
 4. V Rozlišení videa Vyberte rozlišení, které je větší než Rozlišení obrazovky nastavení, jste si poznamenali v kroku 1.
 5. Klepněte na tlačítko Uložit změny a ukončit.
Grafická karta NVIDIA GeForce 4 MX 440 nebo 420
Při spuštění Zoo Tycoon 2 se setkat s jedním z následujících problémů:
 • V nabídce je příliš velký a nevejde se na obrazovce.
 • Slova jsou špatně čitelný.
 • Hlavní nabídka je rušen.
Chcete-li vyřešit tento problém, stáhněte a nainstalujte nejnovější ovladače grafické karty. Chcete-li to provést, naleznete na následujícím webu společnosti Nvidia:
http://www.NVIDIA.com

Intel

Čipy Intel 82810 a 82815 graphics
Při pokusu přehrát Zoo Tycoon 2, hra se nespustí při použití Intel 82810 a čipy Intel 82815 graphics, které jsou součástí čipové sady Intel 810 a Intel 815.

Tomuto problému může dojít, pokud nejsou kompatibilní s verzí Microsoft DirectX 9.0c a staršími verzemi Intel 82810 a čipy Intel 82815 graphics, které používáte. V současné době jsou k dispozici aktualizované ovladače tento problém nevyřeší.
Grafický čip Intel 82830
Při pokusu o přehrání Zoo Tycoon2 může při použití grafického čipu Intel 82830 blikat pozemní textury a textury zdi ve hře. V současné době jsou k dispozici aktualizované ovladače tento problém nevyřeší.
Čip Intel 82830 mobilní grafiky (na notebooku Dell X 200)
Z důvodu omezení s DirectX shodu tohoto grafického čipu hra nemusí spustit nebo spustit. Chcete-li tento problém vyřešit, aktualizujte na nejnovější verzi odkaz ovladače. Chcete-li to provést, naleznete na následujícím webu společnosti Intel:
www.Intel.com

Další grafické adaptéry nebo grafické čipy

3dfx Voodoo 3
Při pokusu přehrát Zoo Tycoon 2, nebude možné spustit hru. Jedná se o omezení s DirectX dodržování této grafické karty. Aktualizace ovladačů není problém vyřešen. Chcete-li vyřešit tento problém, kupte a nainstalujte pak grafický adaptér, který je podporován Zoo Tycoon 2.

Získat a nainstalovat grafický adaptér v počítači, obraťte se na výrobce počítače. Pokud nechcete nainstalovat grafický adaptér, který je podporován Zoo Tycoon 2, můžete se vrátit pro peníze hra. Informace o spokojenosti záruka společnosti Microsoft navštivte následující Web společnosti Microsoft:
http://www.microsoft.com/mscorp/productrefund/refund.mspx
Seznam grafických karet, které nejsou podporovány Zoo Tycoon 2 získáte v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
889368 Minimální požadavky na systém pro Zoo Tycoon 2 a ohrožených druhů
Diamond S540 utajené III
Při přehrávání Zoo Tycoon 2 nemusí spustit hru. K tomuto problému může dojít, pokud ovladač grafického adaptéru Diamond Stealth III S540, který používáte není kompatibilní s verzí Microsoft DirectX 9.0c a staršími verzemi. V současné době jsou k dispozici aktualizované ovladače tento problém nevyřeší.
Diamond Viper II (čip S3 Savage 2000)
Při přehrávání Zoo Tycoon 2 nemusí spustit hru. K tomuto problému může dojít, pokud není kompatibilní s verzí Microsoft DirectX 9.0c a starších verzí ovladače adaptéru grafiky Diamond Viper II, kterou používáte. V současné době jsou k dispozici aktualizované ovladače tento problém nevyřeší.
Matrox Millennium G-400
Při přehrávání Zoo Tycoon 2 nemusí správně barvy. K tomuto problému může dojít, pokud ovladač grafického adaptéru Matrox Millennium G-400, který používáte není kompatibilní s verzí Microsoft DirectX 9.0c a staršími verzemi. V současné době jsou k dispozici aktualizované ovladače tento problém nevyřeší.
Matrox Millennium G-550
Z důvodu omezení s DirectX dodržování této grafické karty kurzor nemusí být správně zobrazeny ve hře. Aktualizace ovladačů není problém vyřešen.
Matrox Parhelia 128 MB
Při přehrávání Zoo Tycoon 2 a rozlišení obrazovky v systému Windows, může dojít jeden nebo více z následujících problémů:
 • Na Hlavní Nabídka nemusí být správně zobrazeny v Zoo Tycoon 2.
 • Stíny během hry blikat.
Pokud k těmto problémům dochází, nainstalujte nejnovější ovladač pro grafický adaptér Matrox Parhelia 128 MB. Tyto potíže lze vyřešit aktualizací ovladače.
Quantum 3D Motiv Obsidián 2
Při přehrávání Zoo Tycoon 2 nemusí spustit hru. Tomuto problému může dojít, pokud není kompatibilní s verzí Microsoft DirectX 9.0c a staršími verzemi Quantum 3D Motiv Obsidián 2 grafický adaptér ovladač, který používáte. V současné době jsou k dispozici aktualizované ovladače tento problém nevyřeší.
S3 Graphics Delta Chrome S8
Během hraní hry může dojít k poruchám obrazu a pravděpodobně nestabilitu systému. Aktualizace ovladačů není problém vyřešen. Chcete-li vyřešit tento problém v systému Windows XP, postupujte takto:
 1. Klepněte na tlačítko Start, klepněte na tlačítko Ovládací Panela potom poklepejte na Zobrazení.
 2. Na Nastavení Klepněte na možnost Rozšířenéa klepněte Poradce při potížích na kartě.
 3. Přesunout Hardwarová akcelerace jezdce Žádnýa zrušte zaškrtnutí políčka Povolit kombinování zápisu Zaškrtněte toto políčko.
Poznámka: tím se zabrání grafický adaptér naprogramovanim hardwaru, že dojde ke ztrátě některých zobrazit funkce a výkon ve hře.
S3 Pro Graphics Savage
Při přehrávání Zoo Tycoon 2 nemusí spustit hru. K tomuto problému dochází, protože není kompatibilní s verzí Microsoft DirectX 9.0c a starších verzí ovladače pro ovladač grafického adaptéru S3 Graphics Pro Savage, který používáte. V současné době jsou k dispozici aktualizované ovladače tento problém nevyřeší.
S3 Graphics SuperSavage
Při přehrávání Zoo Tycoon 2 nemusí spustit hru. Chcete-li tento problém vyřešit, nainstalujte nejnovější ovladač pro grafický adaptér S3 Graphics SuperSavage.
S3 Graphics SuperSavage/IXC 1179
Při přehrávání Zoo Tycoon 2 nemusí spustit hru. K tomuto problému může dojít, pokud ovladač grafického adaptéru S3 Graphics SuperSavage/IXC 1179, který používáte není kompatibilní s verzí Microsoft DirectX 9.0c a staršími verzemi. V současné době jsou k dispozici aktualizované ovladače tento problém nevyřeší.
S3 Graphics TwisterK HP
Při přehrávání Zoo Tycoon 2, může dojít jeden nebo více z následujících problémů:
 • Zoo Tycoon 2 se nespustí.
 • Ukazatel myši se nezobrazí.
 • Blikání ukazatele myši.
Chcete-li tyto problémy vyřešit, nainstalujte nejnovější ovladač pro grafický adaptér S3 Graphics TwisterK HP.
SiS 315
Po stisknutí klávesy ALT + TAB, chcete-li minimalizovat nebo maximalizovat Zoo Tycoon 2, ukazatel myši změní barvu z šedé na bílou. K tomuto problému může dojít, pokud ovladač grafického adaptéru SiS 315, který používáte není kompatibilní s verzí Microsoft DirectX 9.0c a staršími verzemi. V současné době jsou k dispozici aktualizované ovladače tento problém nevyřeší.
SIS Xabre
Při Malování štětcem biome vody, se může zobrazit grafické poškození na okraji pobřeží. Chcete-li problém vyřešit, spusťte hru a potom klepněte na tlačítko Možnosti hry v hlavní nabídce. Dále nastavte podrobnosti vody střední nebo Nízká.
Trident Cyberblade XP
Při přehrávání Zoo Tycoon 2 stíny blikat. Pokud k tomuto problému dochází, nainstalujte nejnovější ovladač pro grafický adaptér Trident Cyberblade XP. Tento problém může vyřešit aktualizace ovladače.
Trident XP 4
Při přehrávání Zoo Tycoon 2 hra přestane reagovat po vybrání herní mapy. K tomuto problému může dojít, pokud ovladač grafického adaptéru Trident XP 4, který používáte není kompatibilní s verzí Microsoft DirectX 9.0c a staršími verzemi. V současné době jsou k dispozici aktualizované ovladače tento problém nevyřeší.
XGI Volari
Při přehrávání Zoo Tycoon 2 přepnut do režimu s Kvalita barev nastavení sady 16bitové barvy, může ukazatel myši zobrazit vodorovné čáry přes něj. V současné době jsou k dispozici aktualizované ovladače tento problém nevyřeší.

Chcete-li zjistit, zda jsou aktualizace ovladačů grafiky pro grafický adaptér k dispozici, naleznete na následujícím webu Microsoft Windows Update:
http://update.microsoft.com

Další informace

Další informace o tom, jak aktualizovat ovladače grafického adaptéru pomocí webu Windows Update Play Chcete-li zobrazit tuto prezentaci datových proudů médií: Produkty třetích stran popisované v tomto článku jsou vyráběny společnostmi nezávislými na společnosti Microsoft. Společnost Microsoft neposkytuje žádnou záruku, implicitně předpokládanou ani jinou, ohledně výkonu nebo spolehlivosti těchto produktů.

Odkazy

Informace o výrobci hardwaru naleznete na následujícím webu:
http://support.microsoft.com/gp/Vendors/en-us

Vlastnosti

ID článku: 889367 - Poslední aktualizace: 1. června 2013 - Revize: 8.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Zoo Tycoon 2
 • Microsoft Zoo Tycoon 2: African Adventure
 • Microsoft Zoo Tycoon 2: Dino Danger
 • Microsoft Zoo Tycoon 2: Endangered Species
 • Microsoft Zoo Tycoon 2: Marine Mania
Klíčová slova: 
dftsdahomeportal kbdisplay kbhardware kbconfig kbhowto kbenv kbinfo kbmt KB889367 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku: 889367

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com