Nové funkce ovládacího panelu Naplánované úlohy v systému Windows XP s aktualizací Service Pack 2 a Windows XP Tablet PC Edition 2005

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 883605 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

ÚVOD

Tento článek popisuje nové funkce, které jsou součástí ovládacího panelu Naplánované úlohy. Jedná se o nové funkce v systému Microsoft Windows XP s aktualizací Service Pack 2 (SP2).

Poznámka: Funkce a součásti aktualizace Windows XP SP2 jsou zahrnuty do systému Windows XP Tablet PC Edition 2005.

Další informace

Systém Windows XP s aktualizací SP2 obsahuje zdokonalení funkcí ovládacího panelu Naplánované úlohy. Nové funkce, které jsou součástí systému Windows XP s aktualizací SP2, umožňují zobrazit skryté úlohy. Umožňují také naplánovat úlohy, které se spustí pouze v případě, že je uživatel přihlášen k počítači.

Zobrazení skrytých úloh

V programech můžete vytvářet skryté úlohy a potom naplánovat jejich spuštění v počítači. Skrytou úlohu nelze naplánovat pomocí ovládacího panelu Naplánované úlohy. Pokud se však přihlásíte k počítači pomocí pověření správce, můžete zobrazit skryté úlohy prováděné různými programy. Chcete-li zobrazit skryté úlohy, postupujte podle následujících kroků:
 1. Klepněte na tlačítko Start a na příkaz Spustit, do pole Otevřít zadejte příkaz control schedtasks a potom klepněte na tlačítko OK.
 2. V nabídce Upřesnit klepněte na příkaz Zobrazit skryté úlohy.

Naplánování úlohy, která se spustí pomocí pověření přihlášeného uživatele

V systému Windows XP s aktualizací SP2 a v systému Windows XP Tablet PC Edition 2005 lze naplánovat úlohu, která se spustí pomocí pověření přihlášeného uživatele. Pro spuštění úlohy není třeba zadávat žádná další pověření. Naplánovaná úloha tedy může být spuštěna pomocí pověření přihlášeného uživatele i v případě, že je počítač uzamčen.

Pokud chcete naplánovat úlohu, která se spustí pomocí pověření přihlášeného uživatele, postupujte podle následujících kroků:
 1. Klepněte na tlačítko Start a na příkaz Spustit, do pole Otevřít zadejte příkaz control schedtasks a potom klepněte na tlačítko OK.
 2. Pravým tlačítkem myši klepněte na úlohu, kterou chcete konfigurovat, a potom klepněte na příkaz Vlastnosti.
 3. Klepněte na kartu Úloha, zaškrtněte políčko Spustit pouze pokud jste přihlášeni a potom klepněte na tlačítko OK.

  Poznámka: Pokud zaškrtnete políčko Spustit pouze pokud jste přihlášeni, nebude k dispozici tlačítko Nastavit heslo.
Jestliže zůstanete přihlášeni k počítači nebo k počítači Tablet PC až do okamžiku spuštění úlohy, použije úloha pověření, s nimiž jste přihlášeni.

Důležité: Jestliže úloha vyžaduje pověření správce, musíte se k počítači přihlásit pomocí pověření správce. Teprve potom se úloha spustí.

Odkazy

Další informace o změnách funkcí v systému Windows XP s aktualizací Service Pack 2 naleznete v dokumentu Změny funkčnosti systému Microsoft Windows XP s aktualizací Service Pack 2. Tento dokument naleznete na následujícím webu společnosti Microsoft:
http://www.microsoft.com/technet/prodtechnol/winxppro/cs/maintain/sp2chngs.mspx
Další informace o možnostech získání aktualizace Windows XP SP2 naleznete v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
322389 Jak získat nejnovější aktualizaci Service Pack pro systém Windows XP

Vlastnosti

ID článku: 883605 - Poslední aktualizace: 14. března 2005 - Revize: 4.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows XP Professional Service Pack 2 (SP2)
 • Microsoft Windows XP Home Edition Service Pack 2 (SP2)
 • Microsoft Windows XP Media Center Edition Service Pack 2 (SP2)
 • Microsoft Windows XP Tablet PC Edition 2005
Klíčová slova: 
kbhowto kbinfo KB883605

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com