Kuidas installida ja konfigureerida Bluetooth'i seadet Windows XP Service Pack 2

Artiklite tõlked Artiklite tõlked
Artikli ID: 883259
Laienda kõik | Ahenda kõik

Sellel veebilehel

Kokkuvõte

Bluetooth-seadme installimiseks peate ainult see. Microsoft Windows XP Service Pack 2 (SP2) sisaldab mitmeid Bluetooth seadmete draiverid. Kui Windows ei tuvasta Bluetooth-seade, saate kasutada seda Windows sisaldab üldine tarkvara toe abil või kasutage seadme tootja annab juhile. Arvuti Bluetooth-seadme lisamiseks kasutage Bluetooth-seadme lisamise viisardit. Bluetooth-ühenduse konfigureerimiseks kasutage Bluetooth seade juhtpaneelil.

Võite liituda arvutitevahelise võrgu vahel Bluetooth-seadmete abil isikliku Area Networking (PAN). Kui kasutate PANORAAM, arvuti ja teistele Bluetooth-seadmetele kasutavad TCP/IP Võrgundus suhelda. Kui teil on Bluetooth-seadmega, mis toetab dial-up networking, saab seda kasutada modemina. Printerilisamisviisardi abil saate kasutada Bluetoothi printeri raadiovõrku. Lõpuks saab edastada faile Bluetooth valmidusega arvutitega või seadmete vahel Bluetoothi abil. Käesolev artikkel sisaldab üksikasjalikke protseduure nende ülesannete täitmise eest.

SISSEJUHATUS

Selles artiklis kirjeldatakse, kuidas installida ja konfigureerida Microsoft Windows XP Service Pack 2 (SP2) Bluetooth-seadmega.

Märkus Kui Bluetoothi adapter ei toeta Windows XP hoolduspaketi SP2 installimiseks järgige pakub Bluetooth adapter tootja soovitusi.

Bluetoothi adapter, mis on nimekirja toetatud adapterid Microsoft Windows XP Service Pack 2 (SP2) installimist on alles mõne seadme ühendamist. Enne tuleb ühendus ei konfiguratsiooni vaja.

Toetatud Bluetooth adapteri Windows XP hoolduspaketi SP2 installimisel adapter muutub aktiivseks koos Microsoft komponentidega:
 • Microsoft Bluetoothi loendur
  Selle komponendi loetleb Bluetooth seadmed ja võimeid.
 • Bluetooth-seade (personaalvõrku)
  See draiver toetab personaalvõrgu (PAN) ühendusi seadmete vahel.
 • Bluetooth Device (RFCOMM protokolli transpordi juht liides [TDI])
  See komponent toetab sissehelistamisvõrgundus (Gap). See toetab ka muud tüüpi seadmete vahelised ühendused.
 • Bluetooth toe teenus (BthServ)
  See teenus säilitab ja ajakohastab seadme sidumist teavet. Samuti täidab muid ülesandeid, mis Bluetooth funktsioonidega seotud.
Need komponendid on saadaval Device Manager kui olete installinud Bluetooth adapter. Installitud on ka muud autojuhid ja komponendid.

Lisateave

Bluetooth raadio tugi

Kui Bluetooth adapteri ühendada arvuti, mida Windows ei tuvasta Windows XP SP2 anda üldine tarkvaratuge. Kui täheldate rakenduse üldine tarkvara toe, saate installida muu tootja antud draiver, mis oli kaasas Bluetooth adapter.

Bluetooth raadio draiverid, mis on kaasatud Windows XP hoolduspaketi SP2 kohta lisateabe saamiseks klõpsake Microsofti teabebaasi artikli kuvamiseks järgmist artiklinumbrit:
841803 Loetelu Bluetooth raadio draiverid, mis on kaasatud Windows XP Service Pack 2

Konfiguratsiooni ja seadmed

Juhtpaneeli Bluetooth-seadmete kirje abil saate Bluetoothi sätete konfigureerimine. Bluetooth-seadmete abil saate teha ühte või mitut järgmistest:
 • Lisage või eemaldage seade.
 • Seadme atribuutide kuvamiseks.
 • Bluetooth suvandite muutmine.
 • COM-pordi lisamine.
Bluetooth-seadmete vahekaart seadmed näitab kõiki seadmeid, mis teie arvutis konfigureeritud. Vahekaart seadmed abil saate seadme lisamine, seadme eemaldamine või seadme atribuudid.

Seadme atribuudid

Bluetooth-seadme atribuutide vaatamisel näete järgmisi andmeid:
 • Seadme tüüp
 • Bluetooth adapteri riistvara aadress
 • Kuupäev ja kellaaeg viimast ühendus
 • Infot kas pääsukoodi kasutatakse seadmega siduda
Saate muuta nime, mida Windows kasutab seade. See muutus mõjutab ka nimi, mida kasutatakse Bluetooth File Transfer Wizard ja modemit lisada.

Vahekaardil teenused näitab teavet teenuste, mida seade toetab. Näiteks kui teie arvutiga on ühendatud Bluetoothi kaudu või pihuarvuti (PDA), selle vahekaardi võib näidata COM pordid pole sünkroonimiseks saadaval. Sellel vahekaardil võime näidata ka Interneti sissehelistus-võrgustike ühendusi. Saate valida soovitud teenused.

Valikud

Bluetoothi seadmed vahekaarti Suvandid pakub võimalust, et kuidas seadmed avastada ja arvutiga. Peamine võimalus on lülitada avastus. See valik võimaldab seadmetel leida arvuti nii, et saate luua ühenduse.

Selle vahekaardi suvandid on järgmised:
 • Luba Bluetooth-seadmetel selle arvutiga ühendus luua
  Selle ruudu märkimisel kontrollib, kas kõik seadmed saab ühendada arvuti. Kui see ruut on tühi, pole seadmeid saab ühendada arvuti.
 • Teavita mind, kui mõni uus Bluetooth-seade soovib ühendust luua
  See suvand kontrollib, kas saate teate kui seade proovib teie arvutiga ühendust luua. Kui see ruut on tühi, kuvatakse teade.
Muud suvandid vahekaardil Suvandid teile sisse lülitada või lülitage Bluetoothi ikoon olekualal ja Taasta vaikesätted.

Discovery
Tavaliselt arvuti Bluetoothi võimaldava tuvastada teisi seadmeid. Seetõttu peate ainult lülitage suvand Lülita tuvastamine sisse kui arvuti toimib seade. Näiteks võite lülitada see võimalus, kui arvuti on ühendatud teise arvutiga poolt isiklik ala personaalvõrgu (PAN). Kui arvutid ühendatud PANNILE, arvutis peab olema sisse lülitatud avastus.

Vaikimisi avastus pole sisse lülitatud Windows XP hoolduspaketi SP2 sest leitavaks Bluetooth-seade võib olla nii turvaline kui seade, mis ei ole leitavad. Soovitame hoida omakorda avastus linna märkeruudu tühjaks, kui soovite avastada arvuti Bluetooth-seadmega. Kui ühendus seadme lisamise viisardit kustub discovery automaatselt.

COM-pordi lisamine

Saate lisada sissetuleva pordi, mis saab ühendus Bluetooth-seade või lisage väljamineva pordi, mis loob Bluetooth-seadmega ühenduse. COM porti kasutav Bluetoothi seadmega ühendada toimige järgmiselt.
 1. Seadmehalduri sadama seadistusvõimalusi seatud COM pordi konfigureerimise.

  Õige andmeedastuskiirus ja muud seaded vt kaudu kasutada programmi dokumentatsiooni.
 2. Määratud COM-pordi programm Bluetooth-seadme lisamise viisard eelmisel lehel määratud pordinumber.

  Seda pordinumbrit on loetletud ka Bluetoothi seadmete vahekaardilt COM-pordid .
Bluetooth seadmed, mis kasutavad COM port nõuavad spetsiaalsed programmid oma arvutis. Need programmid on tavaliselt lisatud vahendile. Need programmid võib saada ka seadme tootjalt. Luua oma programmi kasutada COM port, järgige programmi dokumentatsiooni.

Riistvara

Bluetoothi seadmed vahekaarti riistvara toodud Bluetooth-seadmeid, mis on installitud teie arvutisse. See on Bluetoothi raadiod kategoorias Seadmehalduris kuvatakse loendi. Valige seade ja klõpsake nuppu Atribuudid, näete sama seadme atribuudid nagu näete seadmehalduris.

Seadme lisamine

Kui Bluetooth-seadme lisamiseks arvuti aadressi teavet vahetada. Mõnikord, vahetati ka kiirklahve. Seda protsessi tuntakse sidumine või liimimine kaks seadet. Kui seadme lisamiseks ühe seadmega peab olema tuvastatav. Mõned seadmed võimaldavad Lülita tuvastamine sisse ja välja ja teised on alati leitav. Näiteks mõned hiired on alati leitav.

Bluetoothi abil ühendada kaks arvutit, lisatakse seade arvuti on lülitatud avastus. Tuvastamise saate lülitada Bluetoothi seadmed vahekaarti Suvandid abil.

Juhtnöörid arvuti

Seadme lisamiseks tehke arvutis:
 1. Klõpsake nuppu Start, käsku Run, tüüp bthprops.cpl, ja seejärel klõpsake nuppu OK.
 2. Bluetoothi sättedklõpsake nuppu Lisa.
 3. Bluetoothi seadme lisamise viisardit, märkige ruut seade on häälestatud ja otsimiseks valmis leida ja seejärel klõpsake nuppu edasi.

  Märkus Te ei saa klõpsata järgmise enne nupu klõpsamist ruut seade on häälestatud ja otsimiseks valmis leida . Seade, mis on lülitatud avastamist ei saa tuvastada läbiotsimisel.

  Järgmiselklõpsamisel otsib arvuti leitavaks seadmeid, kuvab. Kui otsing on lõpule viidud, kuvatakse seadmed viisard.
 4. Seadme lisamiseks valige ja seejärel klõpsake nuppu edasi.

  Seadme lisamiseks valige saate sisestada seadme pääsukood. Pääsukood on kood, mis juhitakse juurdepääsu seade. Pääsukoodi kasutamine võib aidata parandada oma ühenduse turvalisust. Siiski võib nõuda lisate seadme pääsukood.
Kui parooli sisestamise arvuti üritab luua ühendust kontrollimiseks pääsukood. Teise arvutiga ühenduse loomisel kuvatakse teade, et arvutid on üritab.

Samme astuda, seadme

Juhiste täitmist teie arvutis, sisestage pääsukood Bluetooth-seadmega. Kui tegemist on teise arvuti, arvuti kuvab teate, mis näitab, et te taotlete ühendust. Tehke arvutis, kuhu soovite lisada Bluetooth seade:
 1. Klõpsake teates, mis näitab, et te taotlete ühendust.

  Bluetooth-seadme lisamise viisard käivitab ning pakub välja sisenevad pääsukood.
 2. Sisestage pääsukood. Valida on loodud teile parooli.
Kui pääsukood on kinnitatud, et ühenduse lõpuleviimiseni. Seade on praegu teie arvutis nähtav. Kui tegemist on teise arvutisse, selle arvuti nimi on nähtav esimeses arvutis.

Bluetooth-seadme lisamise viisard viimasel lehel saate Lülita tuvastamine seadmena lisada arvutisse. Vaikimisi valitakse suvand Lülita tuvastamine välja, et arvuti ei jää leitavaks, kogu aeg.

Seade lisatakse

Kui seade on lisatud, kuvatakse see Bluetooth-seadmeid. Kuvatakse seadme atribuutide tutvuda teenustega, muutke seadme nime või muu teabe kogumiseks. Saate luua ühendusi.

Personaalne ala võrguga liitumine

Personal Area Networking (PAN) sätestatud ad hoc võrgu vahel Bluetooth-seadmeid. Kõik seadmed, mida soovite võrku peab toetama PAN PAN võrgustiku loomiseks. PAN võrgustikuga, võite kasutada ühte järgmistest meetoditest:
 • Klõpsake tegumiriba ikooni Bluetoothi võimalus liituda Personal Area Network .
 • Topeltklõpsake juhtpaneeli üksus Võrguühendused ikoonil Bluetoothi võrguühendus .
 • Võrguühenduste paanil Võrgutoimingud nuppu Kuva Bluetoothi võrguseadmeid .
Eri viiside avab dialoogiboksi Bluetoothi personaalvõrguseadmed . Selle dialoogiboksi kuvab loendi seadmed, mida saab ühendada. Saate lisada või eemaldada seadmete loendist kasutada suvandeid dialoogiboksi allosas.

Looge ühendus, klõpsake seadmel, mida soovite ühendust luua ja klõpsake nuppu Ühenda. Kui ühendus TCP/IP Võrgundus on olemas arvuti ja muu seadme vahel. (Seade, mis on juba ühendatud nupu Ühenda nuppu muutub Katkesta nuppu.)

Märkus Kui mõlemad PAN seadmete ühendus on Windows XP-põhisesse arvutisse, ühendus on PPTP ühendust ja üks arvuti abil ei saa tegutseda kohtvõrgu (LAN) või Interneti ruuter. Selleks peate võrgu pöörduspunkti (NAP).

Arvutitevahelise võrgu arvutid aadresside määramiseks kasutatava Windowsi automaatne privaatne IP tegelemine (APIPA). APIPA kasutamisel dünaamilise hosti konfigureerimise protokolli (DHCP) on vajalik. APIPA-aadressi vaatamiseks tippige ipconfig Käsuviip ja seejärel vajutage ENTER. Kuvatakse väljundit, mis sarnaneb järgmisega:
Ethernet adapter Bluetooth Network Connection:
    Connection-specific DNS Suffix . :
    Autoconfiguration IP Address. . . : 169.254.143.66
    Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.0.0
    Default Gateway . . . . . . . . . :
Oleku dialoogiboksi vahekaardil Üldine kuvatakse ühenduse kiirusest ja pakettaknad edastamise teave ühenduse jaoks. Support kaart on sama mis muid võrguühenduste. Support kaart abil saate vaadata teavet IP informatsiooni, saada üksikasjalikku teavet ühenduse või ühenduse parandamine.

Lisades modem

Windows XP SP2, võite lisada Bluetooth seade, mis toetab sissehelistamisvõrgundus modemina. Selle tegemiseks järgige neid samme:
 1. Klõpsake nuppu Start, käsku Run, tüüp telephon.cpl, ja seejärel klõpsake nuppu OK.
 2. Klõpsake vahekaardil modemid nuppu Lisa.

  Avanevas dialoogiboksis Valige Bluetooth-seadmega .
 3. Klõpsake Bluetooth seadet kasutada modemina.
Kui avastada modemid Bluetooth-adapter on ühendatud Windowsi konfigureerida avab Windows Valige Bluetooth seade automaatselt, kui leiab Bluetooth seade, mis toetab sissehelistusühendust.

Pärast seadme valimist saate konfigureerida seadme abil telefoni ja modemi suvandid. Internetiga, saate luua uue ühenduse kaustas Võrguühendused.

Käsitlevas modem toetab

 • Windows XP loob automaatselt pääsukoodi mobiiltelefoni ja arvuti vahel ühendust. Kasutage seda pääsukoodi või sisestage oma pildiga. Paroole võib olla kuni 16 tähemärki. Pääsukood tuleb sisestada 30 sekundi jooksul või autentimine võib õnnestuda.
 • Mõned mobiiltelefonid juba pääsukoodi. Kui telefonis on pääsukoodi, sisestage pääsukood Bluetooth Connection Wizard.
 • Bluetooth pole turvaline traadita tehnoloogia. Teie andmed võivad olla nähtavad teiste seadmete või arvutitega, kuvab.
 • Kui teie mobiiltelefoni toetavad sissehelistusühendust, ei saa telefoni installida riistvara lisamise viisardi abil. Telefon installimiseks kasutage Bluetooth-seadmeid.
 • Kui mobiiltelefon on ühendatud modemit, selgub Seadmehaldurist modemina.

Printeri lisamine

Windows XP hoolduspaketi SP2 toetab Bluetooth-printerid. Kasutage lisa printeri viisard juurdepääsu printer funktsioone. Käivitage Printerilisamisviisard, klõpsake nuppu Start, käsku Printerid ja faksidja seejärel nuppu Lisa printer.

Kui valite A Bluetooth printer printerilisamisviisardi, otsib arvuti Bluetooth-printerid. Kui arvuti otsib printerit, saate selle installida. Printeri installimiseks peate installima draiverid printeri, just nagu mingit muud tüüpi printeriga.

Kui printer on installitud, kuvatakse printer port Bluetooth virtuaalse printeri porti printeri atribuutide dialoogiboksis vahekaarti pordid .

Faili edastamine

Te neid ükshaaval edastada korraga arvutite vahel Bluetooth-seadmega Bluetooth failiedastuse viisardi abil. Näiteks saab arvuti ja mobiiltelefoni või PDA vahel edastada faile. Võite edastada faile kahe arvuti Bluetooth-funktsiooni vahel.

Faili saatmine

Faili saatmiseks teise arvutisse toimige järgmiselt.
 1. Klõpsake nuppu Start, käsku Run, tüüp %windir%\system32\fsquirt.exe, ja seejärel klõpsake nuppu OK.
 2. Linna on kas sa tahad saada või Võta fail vastu? lehe Bluetooth File Transfer Wizard, klõpsake faili saata, ja klõpsake nuppu edasi.
 3. Lehel Valige, kuhu soovite faili saata nuppu Sirvi, klõpsake arvuti või seade, mida soovite faili saata ja klõpsake nuppu edasi.

  Märkus Suvand Kasuta pääsukoodi pole saadaval, kui teie ühendus juba teine seade kasutab pääsukoodi.
 4. Lehel Valige saadetav fail klõpsake nuppu Sirvija valige fail, mida soovite saata.

  Märkus Korraga saab saata ainult ühte faili. Klõpsake Next , kuni seadistatud vastuvõttev seade saab faili. Kui vastuvõttev seade pole valmis vastu võtma faili, üleandmine ei õnnestu.
 5. Vastuvõtvas arvutis või seadmes on valmis vastu võtma faili, klõpsake nuppu edasi.

Saada fail

Saavad faili teises arvutis, toimige järgmiselt.
 1. Klõpsake nuppu Start, käsku Run, tüüp %windir%\system32\fsquirt.exe, ja seejärel klõpsake nuppu OK.
 2. Bluetooth File Transfer Wizard, klõpsake faili ja võta vastuja klõpsake nuppu edasi.

  Kuvatakse teade "Windows ootab faili vastuvõtmist".
 3. Saatmine arvutisse klõpsake järgmisel edastuse käivitamise kohta.

  Märkus Üleviimise kestel edenemisriba ilmub saatmine arvutisse. Kui paigutate faili Windows XP-ga arvuti, kuvatakse edenemisriba Bluetooth failiedastuse viisardi ka.
 4. Vastuvõetud faili salvestamine Lk tippige faili nimi väljale faili nimi , klõpsake Sirvi Valige asukoht, kuhu soovite faili salvestada ja klõpsake nuppu edasi.

Atribuudid

Artikli ID: 883259 - Viimati läbi vaadatud: 28. detsember 2013 - Redaktsioon: 4.0
Märksõnad: 
kbhowto kbprb kberrmsg kbdriver kbconnectivity kbmaintenance kbperformance kbconfig kbinfo kbmt KB883259 KbMtet
Masintõlgitud
NB! Artikkel on tõlgitud Microsofti masintõlketarkvaraga ja seda saab parandada Kogukonnapõhise tõlkeraamistiku (CTF) tehnoloogiaga. Microsoft pakub masintõlgitud, kogukonna järeltöödeldud ja inimtõlgitud artikleid, et anda mitmekeelne juurdepääs kõigile meie teabebaasi artiklitele. Masintõlgitud ja järeltöödeldud artiklites võib olla sõnavara-, süntaksi- ja/või grammatikavigu. Microsoft ei vastuta mingite ebatäpsuste, tõrgete ega kahjude eest, mis on tulenenud sisu valest tõlkest või selle kasutamisest meie klientide poolt. Lisateavet CTF-i kohta leiate aadressilt http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/et.
Artikli ingliskeelse versiooni kuvamiseks klõpsake siin: 883259

Andke tagasisidet

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com